Image default
Menemen

Görsel Şöleni Keşfedin! Menemen Gölpark

Görsel Şöleni Keşfedin! Menemen Gölpark

 Türkiye tarihinde İzmir’in menemen ilçesinde yaşanan en acımazca Kubilay öğretmeni devrimi kabul etmeyenler tarafından şehit edilmesiyle tanınan yerleşim yeridir. Her ne kadar tarihin kanlı gömleğini üzerine giyen Menemen ilçesi günümüzde İzmir’in en gelişmiş ilçesidir. Gerek coğrafi konumu gerekse tarihin bıraktığı kültürel mirasla Menemen  ilçesi görülmeye değer eserleri ve turizm merkezleriyle göz dolduruyor.

Menemen Gölpark
Menemen Gölpark

Menemen gezilecek yerler arasında yerini üst sıralarda alan gölpark hem bir göl hem de park olarak isimlendirilebilir. Gölpark muhteşem manzarası ve tabiat ananın doğayla iç içe olmuş olması burayı eşsiz kılıyor. Menemen Gölpark ilçenin gürültülü ve kalabalık ortamlarından kaçamak yapmak için huzurun ve sakinliğin adresi olarak tarif etmek mümkün oluyor.

Menemen Gölparka Nasıl Gidilir?
Menemen Gölparka Nasıl Gidilir?

Menemen Gölparka Nasıl Gidilir?

Gölparkın harika şölenini keşfetmek istiyorsunuz ve buraya nasıl gidebilirim diyorsanız isterseniz Menemen ilçe otogarından 748 ve 749 numarala otobüse binerek yolculuk yapabilirsiniz. Tren yolcuğunu seviyorsanız ESHOT genel müdürlüğünce düzenlenen trenle cumaovası istasyonunda inerek taksiyle dahi ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Menemen ilçe merkezinden sadece 1 kilometre mesafede bulunmasıyla ulaşımı da kolay hale getiriyor.

Menemen Gölparkta Neler Var
Menemen Gölparkta Neler Var

Menemen Gölparkta Neler Var?

 

Gölparkta haftanın her günü fark etmeksizin ziyaretçi akınına uğruyor. İzmir Menemen Gölpark insanlara çok alternatifli eğlence ve dinlenmek için muazzam kalitede bir hizmet sunuyor. Gölparkta isterseniz eğlencenin vazgeçilmez olanı lunaparka binebilir, masmavi gölünün üzerinde kuğuları seyredebilir veya gölün üzerinde iskeleden binerek kayıkla küçük bir tur atabilir, eğer adrenalin seviyorsanız zipline yapabilir ve içerisindeki küçük ve sevimli hayvanların bulunduğu hayvanat bahçesini gezebilirsiniz. Muhteşem manzaranın gün boyu tadını çıkarmak gölpark kapılarını sonuna kadar açmış sizleri bekliyor.

READ  İzmir Karagöl Tabiat Parkı

 

Temiz Havanın Tadını Çıkartın

Menemen ilçesi sakinleri ve İzmir halkının uğrak mekânı haline gelen gölpark sizler mangal yaparak veya piknik yaparak keyifli ve sıcak bir ortam sunuyor. İzmir Menemen gölpark adeta mavi ve yeşil rengin buluştuğu nadir yerlerdendir.27 bin metrekareye sahip olan gölparkın her yeri rengârenk çiçeklerle süslenmesi göz alıcı oluyor. Temiz havanın tadını sonuna kadar çıkarabilir, derin bir nefes alarak ciğerlerine bol bol oksijen çekebilme imkânı sunan gölparka sevdiklerinizle gelmeye ne dersiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Menemen Ulukent : İzmir

Gezicini

Menemen Koyundere

Gezicini

Menemen Gezilecek Yerler

Gezicini

İzmir Karagöl Tabiat Parkı

Gezicini

Yorum Yaz