Image default
Karşıyaka

Karşıyaka Yalı’da Ne Yapılır ?

Karşıyaka Yalı, İzmir ilinin en yoğun olan bölgelerinden birisidir Karşıyaka Yalı bölgesi. İzmir’in körfezinde yer alan Karşıyaka Yalı, turistik ve nüfusun yoğun olduğu bir bölgedir. Haydi, gelin siz değerli okurlarımıza Karşıyaka Yalı bölgesinde gezip, görebileceğiniz. Vakit geçirebileceğiniz ve konaklama yapabileceğiniz mekânları tanıtalım. Karşıyaka Yalı’da Ne Yapılır ?

Karşıyaka Yalı
Karşıyaka Yalı

YALI’DA NEREDE YEMEK YENİR?

Karşıyaka Yalı bölgesinde yemek olarak çok elit ve güzel mekânlar bulunmaktadır. Karşıyaka’da nerede yemek yenir. Bunlardan birkaç tane örnek verelim.

Yalı Balık Lokantası:
Yalı Balık Lokantası:
  • Yalı Balık Lokantası:  Adından da anlayacağınız üzere Yalı’nın en meşhur balık restoranlarından birisidir, Yalı Balık Lokantası. Balık sever misafirlerimizin muhakkak uğraması gereken bir mekân olmaktadır. Mezeleri ve yanında gelen çeşitler ile de oldukça zengin bir menüsü var ve oldukça da uygun fiyatlar.
  • Yalı Kalabalık: Yalı Kalabalık da balık ve deniz ürünleri ile ünlenmiş mekânlardan birisidir.
  • Yalı Pilav: Yalı pilav, yalı bölgesinin en ünlü pilavcısı olmaktadır. Çeşit çeşit pilavlarıyla, lezzetli ve karnınızı doyurabileceğiniz bir menüsü olmaktadır.
  • Kırçiçeği Restoran: Döneri ile meşhur olmuş Kırçiçeği Restoran Karşıyaka bölgesinin en ünlü dönerini yapan yerlerindendir. Döner dışında da oldukça zengin menüsü bulunmaktadır. Muhakkak buraya uğrayıp, buranın dönerinden yemenizi tavsiye ederiz.

Kemal Usta: Kemal Usta, Karşıyaka da uzun yıllardır kalan ve uzun yıllardır kebap ve bu gibi ocak başı yemekleri ile hizmet vermiş, halk tarafından benimsenmiş ve ünlenmiş bir mekândır. Karşıyaka Çarşı‘ya İl dışından sırf Kemal Usta’nın kebaplarını yemek için geldiğini söyleyen misafirler bile bulunmaktadır. Size de öneririz.

Karşıyaka Tramvay
Karşıyaka Tramvay

KARŞIYAKA YALI’DA KONAKLAMA

Yalı bölgesine gelip, günü bitirdiğiniz de konaklama sağlayacağınız mekân arıyor iseniz bu konuda da endişelenmenize hiç gerek yok. Haydi, sizler için Yalı’da konaklama yapabileceğiniz güzel mekânları sayalım. Karşıyaka Yalı’da Ne Yapılır ?

  • Yalı Suit Otel : Yalı Suit otel, odalarıyla konforu sağlayan ve gecenizi geçirmeniz için ideal mekanlardan bir tanesidir.
  • Yalı Park Otel: Yalı Park Otel, merkeze yakınlığı ile avantajlı olan, botanik bahçesi olan bir oteldir. Konfor olarak oldukça zengindir.
READ  Karşıyaka Çarşı'da Ne Yapılır?
Karşıyaka Yalı
Karşıyaka Yalı

KARŞIYAKA YALI KONUMU

Yalı bölgesi Karşıya da olan, tren ve taksim ile ve çeşitli minibüsler ile rahatlık ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir konumdadır. Mavişehir Yürüyerek gezmek isterseniz de harita ve bu gibi moovit gibi uygulamalar ile rahatlık ile gitmek istediğiniz lokasyonun konumunu öğrenebilirsiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Mavişehir’de Gezilecek Yerler

Gezicini

Karşıyaka Nergiz : Sosyete Mahallesi

Gezicini

Karşıyaka Kafeleri : Karşıyaka’daki En İyi Kafeler

Gezicini

Karşıyaka Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Karşıyaka Gece Hayatı : Disko ve Barları

Gezicini

Karşıyaka Çarşı’da Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Karşıyaka Döviz Büroları

Gezicini

İzmir Karagöl Tabiat Parkı

Gezicini

İzmir Alsancak Gece Kulübü | Bornova | Karşıyaka | Konak

Gezicini

1 Yorum

Aras 17 Ekim 2020 at 21:52

Burada balık restoranda balık yenir

Cevapla

Yorum Yaz