Image default
İzmir Karşıyaka

Karşıyaka Çarşı’da Ne Yapılır?

Karşıyaka Çarşı,  İzmir’in gezilecek yerleri arasında en popüler bölge olarak biliniyor. Caddeleri, alışveriş yerleri ve tarihi yapıtları ile büyük ilgi gören Karşıyaka ilçesine yaz, kış şehiriçi ve şehirdışından ziyaretçiler geliyor. Gezilecek yerler bakımından oldukça güzel bir bölge olan Karşıyaka ilçesinin çarşısı da buradaki önemli bölgelerden biridir ve ilçeyi ziyaret edenler, mutlaka bu çarşıyı da gezmektedir.

Karşıyaka Çarşı
Karşıyaka Çarşı

Karşıyaka İzmir ilindeki en güzel yerlere sahip bir bölgedir ve burada ziyaret edilecek tarihi birçok mekan bulunmaktadır. Atatürk’ün de beğendiği bir ilçe olan Karşıyaka’da görülecek değerli yapıtların başında ise

Karşıyaka Tramvay
Karşıyaka Tramvay

Eski levanter evler ve Zübeyde hanım anıt mezarı geliyor. Bölgenin eski yapıtları olan bu mimariler ile birlikte Karşıyaka’da gezilecek güzel parklarda vardır.

karşıyaka çarşı
karşıyaka çarşı

Karşıyaka Çarşı Konum ve Ulaşım Bilgisi 

İzmir’in deniz kıyısında bulunan Karşıyaka ilçesinde görülmeye değer birçok sayıda yer bulunuyor. Turistik açıdan da önemli bir yer olan Karşıyaka ilçesinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden olan Karşıyaka Çarşısı oldukça güzel mekanlara sahip bir bölgedir. Değişik tasarımlı cafeler,alışveriş mağazaları ve barlar ile dolu olan bu çarşıda aradığınız  herşeyi bulabilmeniz mümkün.

karşıyaka
karşıyaka

Karadan, denizden ve demiryoluyla kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Karşıyaka Çarşı, denize yakın bir mesafede yer alıyor. Banliyö ve otobüs ile İzmir’in tüm ilçelerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Karşıyaka Çarşı bölgesinde konaklayabileceğiniz lüks otellerde mevcuttur.

karşıyaka çarşı gösteri
karşıyaka çarşı gösteri

Karşıyaka Çarşıda Konaklama

  • Bluecity hotel
  • Best Western Premier Karşıyaka
  • Cy in hotel
  • Elara hotel
Elara Otel
Elara Otel

Elara Hotel : İzmir ilinde yer alan Karşıyaka Çarşı bölgesinde konaklayabileceğiniz lüks otel ve apartlar bulunmaktadır. Elara Hotel Karşıyaka çarşı bölgesindeki en lüks oteller arasındadır ve yıl boyu hizmete acıktır. 15 odalı deniz manzaralı bu lüks otel aynı zamanda sahile de yakın bir bölgede yer alıyor.

READ  Çandarlı Gezilecek Yerler
Best Western Premier Karşıyaka
Best Western Premier Karşıyaka

Best Western Premier Karşıyaka: Karşıyaka Çarşı’da konaklama yerlerinden olan Best Western Premier Karşıyaka,  tesis, sauna, yüzme havuzu,  fitnes salonu ve spa salonu ile oldukça lüks bir oteldir. 118 odası bulunan bu otelde konaklamak için önceden rezervasyon yapabilirsiniz.

Cy in Hotel Karşıyaka
Cy in Hotel Karşıyaka

Cy in Hotel: Karşıyaka ilçesinde bulunan konaklama mekanlarından Cy in hotel, yıl boyunca konuklarına oldukça memnun edici hizmetler sunuyor. Her türlü hizmeti sunan bu otelde yemyeşil güzel bir bahçe de bulunmaktadır. Ailenizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz bu bahçe dışında otel bünyesinde ilginizi çekecek başka bölümlerde vardır.

Elara Hotel: İzmir’in tarihi yerlerinden olan Karşıyaka ilçesinde bulunan otel ve konaklama mekanlarından Elara hotel de konuklara oldukça harika hizmetler sunulmaktadır. Yıl boyu hizmet veren Elara hotelde spa salonu, yüzme havuzu ve masaj olanağı da bulunmaktadır. Otelde konaklamak için ise önceden rezervasyon yapmanız yeterlidir.

Karşıyaka’da Lüks Mekanlar

Tarihi ve hareketli bir yer olan İzmir’in Karşıyaka ilçesinde gezilecek oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Karşıyaka gezilecek yerler arasında bulunan bu mekanlardan en önemlisi de tarihi Zübeyde hanım anıtıdır. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken tarihi bölgeleri bulunan Karşıyaka ilçesinde deniz manzaralı, lüks mekanlarda mevcuttur.

Karşıyaka ilçesindeki lüks mekanlar sırasıyla şunlardır;

  • Cmon people Cafe & restaurant
  • Motto döner
 Cmon People Cafe & Restaurant Karşıyaka Bostanlı
Cmon People Cafe & Restaurant Karşıyaka Bostanlı

Cmon people cafe people restaurant: Karşıyaka görülecek yerler listesinde 1 numarada yer alan bu restaurant oldukça eşsiz lezzetlerin bulunduğu nezih bir ortam. En iyi kahve çekirdekleri ile demlenen benzersiz tattaki kahvelerin sunulduğu bu mekan Karşıyaka ilçesinin en lüks yerleri arasındadır.

Motto döner
Motto döner

Motto döner: Açıldığı günden bu yana eşsiz lezzetlerin sunulduğu bir mekan olan Motto döner restoranında sürekli olarak yenilik hâkimdir. Yeni lezzetleri de keşfedebileceğiz bu mekan Karşıyaka’da iken mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir.

READ  Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerleri

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz