Image default
Konya Selçuklu

Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir ?

Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir ? Türk – Japon dostluğunun simgelerinden biri olan Kyoto Japon Parkı görenleri etkisi altına alan yerlerden bir tanesidir. Japon mimarisine uygun yapıları ile adeta küçük bir Japon şehrini andırır, Parkın içinde yer alan göletler doğanın içindeymiş gibi hissettirir. Parkın en dikkat çeken özelliklerinden biri ilginç ve estetik peyzaj düzenlemeleridir.

Kyoto Japon Parkı
Kyoto Japon Parkı

Bununla beraber, ahşap ve taş köprüleri, Japon bitkileri de ziyaretçilerin beğenisini kazanan unsurlardan. Ferah ve huzurlu atmosferi ile ziyaretçilerini ağırlayan Kyoto Japon Parkı içinde sunulan hizmetlerde ziyaretçilerin memnuniyetini arttırıyor. Meram Bağları Gerek özel lezzetler gerekse sunum şekilleriyle ziyaretçilerin beklentileri tam anlamıyla karşılanıyor.

Dinlenmek ve bu parkı görmek için gelenlerin yanı sıra; düğün fotoğrafçılarının da vazgeçilmez uğrak noktalarından biri. Kyoto Japon parkı evlenen çiftlerin farklı mekanlarda fotoğraf çekme isteğine cevap veren alanlardan biridir. Selçuklu Gezilecek Yerler Bu ilginç ve bir o kadar da estetik parkta resim çektirme merakı oldukça fazla. Düğün, nişan gibi özel günlerin fotoğraf çekimleri sıklıkla bu parkta gerçekleşir.

Konya Kyoto Japon Parkı
Konya Kyoto Japon Parkı

Aynı zamanda özel organizasyonların da yapıldığı bir yerdir. Düğün, özel davet ya da partiler gibi birçok organizasyona ev sahipliği yapar. Her mevsim ziyaretçilerin uğradığı park özellikle bahar aylarında görenlere renk cümbüşü sunar. Rengarenk çiçeklerin süslediği alan ziyaretçilerine şahane görselliklerle dolar. Bu aylarda parkın ziyaretçi sayısı katlanarak artar.

Kyoto Japon Parkı Bahçesi
Kyoto Japon Parkı Bahçesi

Kyoto Japon Parkı Nerede?

Kyoto Japon Parkı, Konya şehrinin Selçuklu ilçesine bağlı bulunan Kosova mahallesinde yer alır. Konya ilinin merkezi olarak kabul edilen Alaaddin Tepesi’ne yaklaşık olarak 13 km mesafede yer alır. Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir ?

Kyoto Japon Parkı
Kyoto Japon Parkı

Kyoto Japon Parkı Hakkında

Kyoto Japon parkı, yaklaşık olarak 36 bin metre kare bir alan içinde bulunur. Aynı zamanda Kyoto Japon Parkı Türkiye’nin en büyük Japon Parkı olma özelliğine de sahiptir. Bu özelliğiyle de dikkat çekmekte olup görülmeye değer bir yerdir. Şehrin en güzel ve en farklı dinlenme alanlarından bir tanesidir.

READ  Konya Kafeleri - Konya'da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Bu park adının hakkını veren bir alandı. Parkın içinde yer alan yapıların tamamı eski Japon yapıları gibi tasarlanmıştır. Bunların yanı sıra; çiçeklere peyzaj çalışması ile verilen görsellikler Japon kültürünün etkilerini tam manasıyla yansıtır.

Kyoto Japon parkı, yerli ve yabancı turistlerin ilgisin çeken ve sürekli olarak ziyaretçilerle dolup taşan bir yerdir. Konya halkı tarafından şehrin gürültüsünden ve karmaşasından kaçıp rahat bir nefes almak için sıklıkla ziyaret edilen park, şehri gezmeye gelen turistlerin de ilgi odağıdır. Konya Gezilecek Yerler Konya iline geziye giden herkes mutlaka bu parkı merak edip ziyaret etmektedir. Kyoto Japon Parkı görsellik ve estetik açıdan ziyaretçilerine göz zevki yaşatırken damak zevklerine de hitap eder. Bu özel parkta, Japon yemek kültürünün enfes lezzetlerinden tatmak mümkün.

Kyoto Japon Parkı
Kyoto Japon Parkı

Japon mutfağının vazgeçilmez tatlarından bir tanesi olan Fajita,usta ellerce yapılır. Bu lezzet hem tavuk hem de et ile hazırlanarak servis ediliyor. Üstelik bu lezzeti tatmanın fiyatı da oldukça uygun. Yine Japon mutfağı denilince ilk akla gelen yiyeceklerden biri olan suşi de menülerde yerini alıyor. Konya Piknik Alanları Suşi yemek için mekan arayan Konya ili ziyaretçileri bu parka gelerek güzel bir suşi ziyafeti çekebilirler.

Lezzetiyle meşhur olan etli ekmek adıyla da popülerdir. Etli ekmeğin en lezzetlisinin yeneceği yerlerden biri Kyoto Japon parkıdır. Tatlı menüsünde höşmerim, her lezzetten tatma fırsatı sunan açık büfe kahvaltı gibi yemek çeşitleriyle özel lezzetler sunuluyor. Yemek konusunda her cebe uygun fiyatlarla hizmet veriliyor.

Kyoto Japon Parkı
Kyoto Japon Parkı

Kyoto Japon Parkı Giriş ve Ziyaret Saatleri

Belediye tarafından dizayn edilmiştir. Parka giriş için her hangi bir ücret ödenmez. Halka açık ve ücretsizdir. Yalnızca ziyaret saatleri belirli aralıklarda olmaktadır. Parka giriş sabah 08:00’da başlar ve gece 23:00 itibari ile sona erer. Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir ?

READ  Apa Barajı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Kyoto Japon Parkı Ulaşım

Konya şehrinde bulunan bu parka ulaşım da son derece kolay. Özel araçla gidilebileceği gibi toplu taşıma da kullanılabilir. Özel araç ile gidilecekse İstanbul Yolu’nun takip edilmesi gerekir. Bu yol üzerinden gidilmeye devam edildiğinde parka ulaşılır.

Toplu taşıma ile gidilmek isteniyorsa tramvay kullanılması gerekir. Selçuk Üniversitesi yönüne gitmekte olan tramvaya binilir. Kyoto Japon Parkı durağında inilir. Durakta inildikten sonra caddenin karşısına geçilerek merkezden yaklaşık olarak 30-35 dakikalık bir mesafe vardır.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zazadin Hanı Kervansarayı : Yapımcıların Uğrak Noktası

Gezicini

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Zafer Meydanı : Konya’da Bir Meydan

Gezicini

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Türk Yıldızları Parkı : Konya’nın Görülmeye Değer Parkı

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Seydişehir Gezilecek Yerler

Gezicini

Selçuklu Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz