Image default
Akşehir

Tekke Kent Ormanı – Akşehir Kent Ormanı Ulaşım Olanakları

Doğanın eşsiz detaylarını ziyaretçileri ile paylaşan tekke kent ormanı el değmemiş güzelliği ile göz kamaştırmaktadır. Akşehir ilçesi Tekke Deresi mevkiinde ki kent ormanı oldukça geniş bir alana sahiptir. Kent ormanı içerisinde yer alan karaçam, sarıçay, sedir, kavak türleri başta olmak üzere birçok bitki türü ormanın florasını oluşturmaktadır. Ayrıca domuz, kurt, vaşak, tavşan türleri de kent ormanının faunasını ortaya koymaktadır. Birçok canlıya ev sahipliği yapan kent ormanı ziyaretçilerine farklı bir gezi rotası oluşturmaktadır.

Akşehir Tekke Kent Ormanı
Akşehir Tekke Kent Ormanı

Tekke Kent Ormanı Ulaşım Olanakları

Şehrin gelişim açısından hızlı bir ivme kazanması ulaşım olanaklarını da olumlu yönde etkilemiştir. Birçok imkan ile kent ormanı gezi alanına ulaşmak mümkün olmaktadır. Ziyaretçi ve turist rotasına ev sahipliği yapma açısından oldukça etkili olan kent ormanı, ulaşım olanakları bakımından da oldukça zengindir.

Doğal yapısını koruması açısından ilgi gören ve her geçen gün daha fazla kişinin ziyaret planına dahil edilen bu eşsiz doğal güzellik ile kolay bir şekilde buluşmak mümkün olmaktadır. Özellikle bahar aylarında şehir gezilerinin bir numaralı tercih noktası olma özelliğini taşımaktadır. Kolay bir şekilde ulaşımın sağlanması kent ormanının sıklıkla tercih edilmesinin ilk nedenlerinden biridir. Grup ve bireysel geziler için pek çok farklı ulaşım seçeneği mevcuttur.

Tekke Kent Ormanı
Tekke Kent Ormanı

Tekke Kent Ormanı Sosyal Tesis Seçenekleri

Geniş bir yüz ölçümüne sahip olan kent ormanı oldukça farklı sosyal tesis seçenekleri ile renklendirilmiştir. Birçok ziyaretçiye her yıl kapılarını açan bu eşsiz doğa, bünyesinde bulundurduğu detaylar ile fark yaratmaktadır.

Tekke Kent Ormanı sosyal tesis olanakları şu şekilde sıralanabilir;

  • Seyir terası
  • Ziyaretçi tanıtım merkezi
  • Oturma grupları
  • Mini basketbol ve voleybol sahası
  • Çocuk oyun parkı
  • Suni gölet
  • Ahşap köprü
READ  Nasreddin Hoca Gülmece Parkı

Birçok farklı kareyi orman manzarası içerisinde sunan Tekke Kent Ormanı harika bir gezi rotası sunmaktadır. Doğa yürüyüşü ve eşsiz kareler yakalayabileceğiniz görüntüler sizleri beklemektedir.

Akşehir Kent Ormanı
Akşehir Kent Ormanı

Tekke Kent Ormanı Konaklama

Doğanın sunmuş olduğu renk ve kokunun içerisinde geçirilen en zengin zaman dilimine ev sahipliği yapan kent ormanı olanakları oldukça geniştir. Konaklama açısından da şehir merkezinin sunmuş olduğu konaklama imkanları pek çok farklı detayı barındırmaktadır. Her zevk ve bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcuttur.

TEKKE KENT ORMANI SOSYAL TESİSLERİ
TEKKE KENT ORMANI SOSYAL TESİSLERİ

Akşehir Kent Ormanı Gezi Planı İçin En Doğru Zaman

Yeşil alanların kendine has rahatlatıcı ve yenileyici dokusu ile buluşmak için zaman kaybetmeye gerek yok. İstediğiniz an doğasıyla başınızı döndürecek ve büyük bir ferahlık sunacak kent ormanı ziyaretlerini gerçekleştirebilirsiniz. Şehrin koşturmaca ve kalabalığından doğanın sakin detaylarına vakit kaybetmeden geçiş yapabilirsiniz. Her mevsim Tekke Kent Ormanı gezi planını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Nasreddin Hoca Gülmece Parkı

Gezicini

Konya’nın Tarihi Yerleri

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Piknik Alanları – Doğal Alanları – Piknik Alanı

Gezicini

Konya Gezilecek Yerler : Mevlana Şehri

Gezicini

Konya Festivalleri

Gezicini

Akşehir Hıdırlık Tepesi : Mesire Alanı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Akşehir Gezilecek Yerler 

Gezicini

Yorum Yaz