Image default

Konya Gece Hayatı – Disco Barları Sabahların, gündüzlerin olduğu gibi de, gecenin de parıltılı bir yüzü vardır. Geceleri kimileri evlerinde, mışıl mışıl uyur iken, kimileri de gecenin tadını çıkarmakta, gecenin gizlenmiş dünyasına dalmaktadır. Gece vakitlerin de eğer eğlencenin, parıltının olduğu bir şehirde, ortamda iseniz de olduğunuz yerde, Konya gece hayatı gecenin de güzelliği bir başkadır. Konya ilimizin de gece hayatı, parıltılı, eğlenceli yerler sıralamasında yerini alan yerlerden bir tanesi olmaktadır.
O halde haydi, gelin sizlerle birlikte Konya’nın gece hayatına dalalım…

Konya’nın eğlence yerleri:

Konya’da olan Konya’nın eğlence yerleri birinin muhakkak gitmesi gereken belli, başlı yerleri bulunmaktadır.
Sizlere bunları sırasıyla şu şekilde aktarabiliriz değerli okurlarımız;

Tarihi Çelebi Konağı
Tarihi Çelebi Konağı

–  Tarihi Çelebi Konağı: Bu konakta geçmiş ve geleceğin birbiri ile karışımını görebilir, yaşayabilirsiniz. Tarihi mimarisi ile misafirlerine tarihten gelmiş bir esinti getirerek, günümüz de olan yaşantının yaşatılan mekânlarından bir tanesidir. Konya Gece Hayatı – Disco Barları  Tarihi Çelebi Konağı, Konya ilimiz de, gece hayatında gidilen sık mekânlarından bir tanesi haline gelmektedir. 

Roof Bar
Roof Bar

-Roof Bar- Dedeman Otel: Konya’da gece hayatının sık görüldüğü ve gece ile gündüzün farkının tam haliyle yaşanıldığı mekânlardan birisi de Roof Bar- Dedeman Otel olmaktadır. Burada, Konya ilimizin efsanevi ve eşsiz manzaralarından tutup, mekânın yapısıyla da oluşturmuş olduğu sosyalliğin sizlere verdiği keyfe kadar birçok şey sizleri etkileyecek unsurlarındandır.  Roof Bar’da sizlere özel olarak ikram edilen kokteyller de sizlerin fazlasıyla hoşuna gidecek şeylerden bir tanesi olacaktır.

Konya Gece Hayatı - Disco Barları
Konya Gece Hayatı – Disco Barları

-Club İnferno: Bu ismi eminiz ki birçok ilimizde de görmüş ya da duymuşsunuzdur. Club İnferno birçok ilimiz de bulunduğu gibi güzide Konya ilimizde de bulunmaktadır. Gece hayatının bambaşka bir diyarı haline gelmiş Club İnferno da sık sık etkinlikler olmaktadır, haftanın her gecesin de farklı farklı programlar olmaktadır. Özellikle de Konya ilimizin gece hayatının hızlı akan yerlerinden birisidir. Konya Kulüpleri

READ  Konya Gezilecek Yerler : Mevlana Şehri
Konya Club İnferno
Konya Club İnferno

Kafeler Caddesi: Kafeler caddesi de Konya ilimiz de bulunan, alkol olmayan ortamların, kafelerin ve restoranların bulunduğu ünlü, bilindik caddelerindendir. Konya Club’lere gitmeden önce Akşam yürüyüşleri için, gezmek, sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirebileceğiniz yerler için ideal olan bir yerdir.

inferno
inferno

Konya’nın lüks mekânları:

Konya da normal standartların üstünde olan, Konya’nın lüks mekânları birçok anlamda sizlere farklı ve kaliteli hizmetler veren, bar, club mekânlarından tutup, restoranlara kadar birçok mekân bulunmaktadır. Haydi, gelin ve bu mekânları sizler için listeleyelim.

Konya Şifa Restorant
Konya Şifa Restorant

-Şifa: Şifa, Konya ilimizde bulunan, lüks restoran isimlerinin başlarında gelen restoranlardan birisidir. Mevlana Caddesi üzerinde yer alan Şifada her akşama özel ayrı ayrı menüler bulunmaktadır. Pidesi ile meşhur olan restoran Şifa, her akşam yüzlerce misafirine ev sahipliği yapmaktadır. Konya Gece Hayatı – Disco Barları Konya Gece Hayatı Sizler de yemek düşkünlerinden iseniz, muhakkak gidip, görmeniz gereken mekânlardan birisidir.

Coffeemania
Coffeemania

-Coffeemania: İsminden de anlayacağınız üzere kahvesi ile meşhur olan mekânlardan bir tanesidir. Konya Discoları Bu mekânı özel kılan en büyük özelliklerinden bir tanesi de, Konya ilimizin meşhur manzarasına karşı terası olan mekânlarından birisidir.

Konya’nın görülecek yerleri:

Konya’nın gezip, Konya da görülecek yerler olarak listelenmiş birçok mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar şunlardır;

Sille Baraj Parkı
Sille Baraj Parkı

Sille Baraj Parkı : Sille baraj parkı, Konya ilimizin meşhur yerlerinden biridir. Sille Baraj Parkı, Türkiye’nin de en büyük parkları arasında yer almaktadır. Konya barları Günlük yaşantının verdiği stresten uzaklaşıp, kafa dinlemek isteyen, aileniz, sevdikleriniz ile güzel vakit geçirmek isteyenlerin her hafta sonu muhakkak ziyaret ettiği bir yer olmaktadır. Konya Diskoları Konya Gece Hayatı Sille Baraj Parkı, fotoğraf severlerin de beğenisini çeken bir yerdir. Güzel manzarasıyla, güzel fotoğraflar ortaya çıkmaktadır.

READ  Dutlukır Piknik Alanı
Kültürpark Alaaddin Tepesi
Kültürpark Alaaddin Tepesi

Kültürpark Alaaddin Tepesi: Genellikle ailelerin geldiği, piknik yaptıkları ve vakit geçirdikleri yerlerden bir tanesidir. Yeşilliği ve oturma alanları ile de, misafirlerine güzel vakitler geçirebilmeleri için destek sağlamaktadır. Konya’ya yolunuz düştüyse, muhakkak bu yerlere gidip, bu yerleri görmenizi, oranın atmosferinden tatmanızı siz değerli okurlarımıza sevgiyle öneririz.

Kulturpark Alaaddin1Kulturpark Alaaddin 1Kulturpark AlaaddininfernoTarihicelebikonagiSille Baraj Parki1Sille Baraj Parkiinfernooinferno3inferno4inferno5inferno7inferno45

Konya`da Diğer Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Yalova Gece Hayatı – Disko Barları

Gezicini

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Sırçalı Mesire Yeri – Çumra’nın En İyi Piknik Yeri

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Seydişehir Gezilecek Yerler

Gezicini

Şems Tebrizi Türbesi Ve Nasreddin Hoca Arkeoloji Etnografya Müzesi

Gezicini

Selimiye Camii (Sultan Selim Camii) Özellikleri, Mimarı

Gezicini

1 Yorum

Ummuhan 28 Ekim 2020 at 17:10

Konya’nın gezilecek ve görülecek yerleri hakkında güzel bir yazı olmuş tebrik ederim ben konya hakkında olan önyargıların yıkmaya yönelik güzel bir yazı.

Cevapla

Yorum Yaz