Image default

Konya Şelaleleri

Konya geçmişten günümüze, hem kültürel hem de doğal harikaları içerisinde barındırması açısından oldukça kritik öneme sahip bir ildir. Konya şelaleleri ise doğal güzelliklerin başında gelen, özel yapısı ile insanları büyüleyen bir yapı olarak, ziyaretçi akımına uğrayan doğal güzellikteki yerlerdir.

Konya Şelaleleri
Konya Şelaleleri

Konyadaki gezilecek şelaleler Sizler de aşağıda sıraladığımız Konya’nın şelalelerini inceleyebilir, Konya’ya yolunuz düşerse anında bu görsel şölene katılabilirsiniz.

Yerköprü Şelalesi
Yerköprü Şelalesi

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi)

Yerköprü Şelalesi Konya’nın en ünlü şelalelerinden olan Yerköprü Şelalesi, devasa uzunluğu, doğal yapısı ve eşsiz manzarası ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Bu özel şelale konum bakımından Konya’nın bilinen ilçelerinden biri olan Hadim’de yer almaktadır. Konya’nın merkezinden bu şelaleye ulaşım sağlamak isteyenler için Konya merkezden Hadim ilçesine olan uzaklık ise 110 km’dir. Türkiye’de oldukça bilinen, ünlü şelalelerden biri olan Yerköprü Şelalesi ile sizler de anında tanışabilir, doğal güzelliğini görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Göksu Şelalesi
Göksu Şelalesi

Konya’nın vazgeçilmez doğal güzelliği olma özelliği taşıyan bu şelalede sizler de kendinizden geçeceksiniz. Yerköprü Şelalesi’ni ziyaret ettiğinizde büyülü doğal güzelliği karşısında hayret etmeden duramayacak, anında doğa ile iç içe olma hissini doruklarda yaşayacaksınız. Konya Şelaleleri Tertemiz havası, eşsiz görsel şöleni ve şehrin gürültüsünden uzak olan bu özel yeri hemen ziyaret edebilir, en özel anlarınızı ailenizle birlikte bu özel yerde geçirebilirsiniz.

Aygır Dibi Şelalesi
Aygır Dibi Şelalesi

Aygır Dibi Şelalesi

Aygır Dibi Şelalesi, Konya ilinin Bozkır ilçesinde bulunmaktadır. Her mevsim özel bir görünüşe sahip olan bu şelale yazları başka bir manzarayı içerisinde barındırırken, kışları bambaşka bir görsellik ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Şehrin yoğun karmaşasından arınmak, ferah bir havayı ciğerlerinde hissetmek isteyen, doğa severlere her mevsimde ev sahipliği yapan Aygır Dibi Şelalesi, sakinliği ile de ilgiyi oldukça üzerine çekmektedir. Konya Şelaleleri Sizler de dilerseniz yaz, dilerseniz de kış aylarında bu özel şelaleyi ziyaret edebilir, sizlere sunduğu özel manzaranın tadını anında çıkartabilirsiniz.

READ  Antalya Şelaleleri | Antalya'nın En iyi Şelaleleri Listesi
Aygırdibi Şelalesi
Aygırdibi Şelalesi

Doğal güzelliği karşısında sizler de kendinizi durduramayacak bu görsel şölenin içerisinde kaybolacaksınız. Ferahlatıcı havası, tertemiz tabiatı ile Aygır Dibi Şelalesi tüm ziyaretçilerini beklemektedir. Sizler de hemen bu özel şelaleyi ziyaret ederek, doğanın en güzel armağanlarından biri olan Aygır Dibi Şelalesi ile anında tanışabilir, şelaleyi turlarken ruhen rahatlama imkanına sahip olabilirsiniz. Sizlere bir doğal güzellikten daha fazlasını vaat ediyor, Aygır Dibi Şelalesi’nin büyüsüne davet ediyoruz.

Çetmi Şelalesi
Çetmi Şelalesi

Çetmi Şelalesi

Güzelliği ile kendisine hayran bırakan Çetmi Şelalesi, bir kere görenin tekrar görmek isteyeceği eşsiz güzellik doğallığı ile geniş kitleleri büyülemeye devam etmektedir. Konumsal bakımdan bu özel şelale Konya ilinin Taşkent ilçesinde yer almaktadır. Şelale oluşumsal olarak Toros sıra dağlarının en tepelerinde biriken karların erimesini kaynak oluşturmaktadır. Bu şelale uzunluğu, doğallığı ve ferahlatıcı etkisi ile ziyaretçilerine adeta bir terapi seansı oluşturmaktadır. Konyanın şelaleleri Sizler de Konya ilini ziyaret ettiğinizde muhakkak bu özel şelaleyi keşfetmeli, kuş seslerine eşlik eden eşsiz manzaranın tadını çıkartmalısınız.

Taşkent Çetmi Şelalesi
Taşkent Çetmi Şelalesi

Toros Dağlarının zirvelerinde eriyen karların, bu özel şelaleye kaynaklık etmesi bu şelaleyi daha da özel kılmaktadır. Ferahlatıcı havası, huzur veren suyun akış sesi karşısında sizler de büyülenecek, bu şelalenin büyüsünde kaybolacaksınız.  Hemen Taşkent’te yer alan bu özel şelaleyi keşfederek nitelikli bir doğa gezintisinin tadını çıkartabilirsiniz. Doğal güzelliklerin en zirvelerinden biri olan Çetmi Şelalesi tüm ziyaretçilerini bekliyor, sizleri her mevsimde farklı güzellikler bekliyor!

Konya Çetmi Şelalesi
Konya Çetmi Şelalesi

Tekke Kent Ormanı

Tekke Kent Ormanı Doğal güzelliklerin birbiriyle harmanlanmış hali olan Tekke Kent Ormanı, ziyaretçilerini kendisine aşık etmektedir. Bu özel yerde kendinizi doğa ile iç içe hissederken, suyun sesi, ormanın yeşilliği ve kent ormanının ferahlatıcı havası ile adeta doğal bir yolculuğa çıkacaksınız. Tekke Kent Ormanı şehrin gürültüsünü bastırmak, kafasını rahatlatmak isteyen herkese ev sahipliği yapmaktadır.  Ailecek güzel zaman dilimleri geçirebileceğiniz, eğlenirken doğa ile iç içe hissedebileceğiniz bu özel doğal yeri sizler de anında keşfedebilirsiniz. Tekke Kent Ormanı doğal anlamda sizleri tamamlayan, her türlü doğal görsel ve hissiyatı içerisinde barındıran bir mekan olarak sizleri beklemektedir.

READ  Kadınhanı Gezilecek Yerler | Kadınhanı Nerede? Nasıl Gidilir?
Tekke Kent Ormanı
Tekke Kent Ormanı

Şehrin kirli havasından, yoğun gürültüsünden uzak Tekke Kent Ormanı sizler en temiz havasını sunarken, ormanın orta hattında gözlerinizi neşelendirecek bir şelale sunmaktadır. Kafanızı dinlerken suyun sesine kulak verebileceğiniz, özel yapısı ile kendisine hayran bırakacak bu orman ile tanışmak için ne bekliyorsunuz?

Konya Tekke Kent Ormanı
Konya Tekke Kent Ormanı
Çetmi Şelalesi
Çetmi Şelalesi
Çetmi Şelalesi
Çetmi Şelalesi

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zazadin Hanı Kervansarayı : Yapımcıların Uğrak Noktası

Gezicini

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Zafer Meydanı : Konya’da Bir Meydan

Gezicini

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Türk Yıldızları Parkı : Konya’nın Görülmeye Değer Parkı

Gezicini

Tekke Kent Ormanı – Akşehir Kent Ormanı Ulaşım Olanakları

Gezicini

Sırçalı Mesire Yeri – Çumra’nın En İyi Piknik Yeri

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Yorum Yaz