Image default
Selçuklu

Türk Yıldızları Parkı : Konya’nın Görülmeye Değer Parkı

Türk Yıldızları Parkı Konya, ülkemizde her yıl çeşitli F16 gösterilerine imza atan bir ekip. Türk yıldızları parkı da bu durumdan esinlenilerek yapılmış çok değerli bir park. İsminden de anlaşılacağı üzere parkın ana teması uçaklar üzerine. Bu sebep ile parkta çeşit çeşit uçak modelleri bulunuyor.

Türk Yıldızları Parkı

Örneğin parkta yolcu uçağı görünümlü ve F16 modeli görünümlü bir uçak bulunuyor. Bu uçaklara ek olarak pilot heykelleri de bulunuyor. Bu heykeller ve uçaklar parka çok ayrı bir görünüm kazandırıyor. Üstelik uçaklar ve pilot heykelleri parkın sembolü olmuş durumda. Selçuklu Gezilecek Yerler arasında olan bu park Bu sebeplerden ötürü ülkemizdeki sınırlı sayıdaki parklardan birisidir Türk Yıldızları Parkı.

 

Park sadece uçakların yerleştirilip bırakılmış bir yapıya değil, daha fazlasına sahip. Uçakların konumları çok iyi tasarlanarak uyum elde edilmiş. Ayrıca uçakların bulunduğu alanlar etrafı havuz ile süslenilmiş. Bu tür tasarımları genellikle yurt dışında görüyorken artık ülkemizde de görülüyor olması çok iyi düşünülmüş bir fikir. Tüm bunlara ek olarak parkta çimlendirme yapılmış olması ise ayrı bir hava katmış. Yeşilin içinde insan kendini huzurlu hissediyor. Parkın ince düşünülmüş ve tasarlanmış olması Türk Yıldızları Parkı için çok değerli bir özellik. Türk Yıldızları Parkı Konya

Türk Yıldızları Park
Türk Yıldızları Park

Türk Yıldızları Parkı Nerde?

Türk yıldızları parkı nerde? Türk yıldızları parkı Konya ilimizde bulunuyor. Konya havaalanının hemen yanı başında duruyor. Tam olarak konum vermek gerekirse Ankara yolu adı verilen yolun yanı başında duruyor. Konya   şehir merkezine çok yakın bir noktada bulunan park çokça ilgi görüyor. Türk Yıldızları Parkı turistik açıdan bölgeyi ziyarete gelenlerin ilgi odağı oluyor. Türk Yıldızları Parkı Konya

READ  Sille Köyü - Konya'nın En Ünlü Köyü
Türk Yıldızları Parkı Restoran
Türk Yıldızları Parkı Restoran

Uçak Restorant Hizmeti

Park içerisinde en çok hoşa giden noktalardan bir tanesi de Airbus A300 tipi uçağın 12bin metrekarelik bir alan içerisinde restoran hizmeti veriyor olması. Bu uçak içerisinde sevdiklerinizle ile çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

"<yoastmark

Diğer Hizmetler

Parkın içerisinde birçok hizmet bulunuyor.

Bazı park hizmetleri:

  • Havacılık müzesi
  • Yürüyüş yolları
  • Çocuk oyun Alanları
  • Kamelyalar
  • Lavabolar

Park sadece yapılmış boş bir park değil, içerisinde birçok hizmeti barındırıyor. Parkın içerisinde yürüyüş yapmak gölge altın bir kamelyada oturmak mümkün. Ayrıca park içerisinde müze bulunuyor.

Harita Üzerinde Türk Yıldızları Parkı

Selçuklu Çevresindeki Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zazadin Hanı Kervansarayı : Yapımcıların Uğrak Noktası

Gezicini

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Zafer Meydanı : Konya’da Bir Meydan

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Selçuklu Gezilecek Yerler

Gezicini

Saray Bosna Parkı

Gezicini

Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Kulesite Avm (Alışveriş Mağazaları) Konya

Gezicini

1 Yorum

Tuncay Türkoğlu 19 Ekim 2020 at 21:11

Çok iyi düşünmüşler burayı Uçak korkusu olupta burada uçağa binmek isteyenler için ideal !

Cevapla

Yorum Yaz