Image default
Selçuklu

Dede Çay Bahçesi : Sizi Tazeleyecek Mekan

Dede Çay Bahçesi Konya’nın eski fuar alanı yenilenerek Kültür Park adıyla hizmete girmiştir. Dede Çay Bahçesi de bu parkın içinde bulunan mekanlardan biridir. Oturup çay kahve içmek, bir şeyler atıştırmak için ideal bir yerdir.

Çay bahçesinin hemen yanında bulunan havuz, etrafındaki yeşil alanlar Dede Çay Bahçesi ortamını dinlendirici ve huzur verici bir atmosfer haline getirir. Havuzdaki şık fıskiyeler hem rahatlatıcı bir su sesi çıkarır hem de göze hitap eder. Süzüle süzüle yüzen ördekler de ortama ayrı bir güzellik katar. Ördeklerin varlığı özellikle çocukların ilgisini çok çekmektedir.

Dede Çay Bahçesi
Dede Çay Bahçesi

 

Dede Çay Bahçesinin Menüsü

Dede Çay Bahçesinin oldukça zengin bir menüsü vardır. Çeşitleri şöyle sıralanabilir:

  • Sıcak ve soğuk içecekler,
  • Tost,
  • Gözleme,
  • Kahvaltı,
  • Nargile,
  • Tatlılar

Bahçenin çayları, müşteriler tarafından çok beğenilir. Çayları bardakta sipariş edilebildiği gibi semaverle alıp doya doya da içmek de mümkündür. Selçuklu Gezilecek Yerler  arasında olan dede bahçesi Kişi sayısına göre farklı büyüklükte semaverler tercih edilebilir. Dede Çay Bahçesi Konya

Konya Dede Çay Bahçesi
Konya Dede Çay Bahçesi

Türk kahvesi bakır tepsilerde ve bakır fincan kapları içinde sunulur. Meram Bağları Böylece bol köpüklü bir kahve içerken otantik bir hava da hissedilebilir. Her zevke uygun farklı kahve çeşitleri de bulunur.

Günün erken saatlerinde gidenler için kahvaltı yapma imkanı vardır. Ayrıca tost, gözleme gibi atıştırmalıklar da bulunur.

Dede Çay Bahçesi
Dede Çay Bahçesi
İç ve Dış Mekan Özellikleri

Dede Çay Bahçesi, farklı renkteki sandalyeleri sayesinde gayet canlı bir hava sunar. İç mekanda da kurulu bulunan masa ve sandalyeler kapalı ortamda oturma imkanı verir. Bordo rengin beyazla birlikte kullanıldığı bu bölüm, dışarıdaki Dede Çay Bahçesi yazılı bordo renkli levhaya gönderme yapar gibidir. Sandalyelerde de bordo ile birlikte yeşil ve turuncu renkler kullanılmıştır.

READ  Alaaddin Tepesi Parkı - Konyanın Tek Yüksek Noktası
Konya Dede Çay Bahçesi
Konya Dede Çay Bahçesi

Dışarıdaki bahçenin bir bölümünde de aynı sandalye ve masalardan kullanılmaktadır. Daha geniş olan bir alanda yerler yeşil renkli çim görüntüsü verilmiş ürünlerle kaplanmıştır. Bu bölümde bambu masa sandalyelerle hizmet verilmektedir. Bahçenin ortasında bulunan kocaman bir ağaç da işletmeye temiz bir enerji katmaktadır. Dede Çay Bahçesi Konya

Konya Selçuklu Çay Bahçesi
Konya Selçuklu Çay Bahçesi

Harita Konum Bilgisi

 

Dede Çay Bahçesi Konya Uygun Fiyat Özelliği

Dede çay Bahçesinin fiyatlarının benzerlerine göre oldukça uygun olduğu rahatlıkla söylenebilir. Vatandaşlara iyi bir hizmet vermek kaygısında olan işletme makul fiyatlarıyla da müşterilerini düşündüğünü göstermektedir.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zazadin Hanı Kervansarayı : Yapımcıların Uğrak Noktası

Gezicini

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Zafer Meydanı : Konya’da Bir Meydan

Gezicini

Türk Yıldızları Parkı : Konya’nın Görülmeye Değer Parkı

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Selçuklu Gezilecek Yerler

Gezicini

Saray Bosna Parkı

Gezicini

Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Yorum Yaz