Image default
Çumra

Sırçalı Mesire Yeri – Çumra’nın En İyi Piknik Yeri

 

Sırçalı Mesire Yeri Konya’nın yüzölçümünün de vermiş olduğu avantajı her fırsatta kullanmak isteyen yerel belediyelerin en sık oluşturdukları alanlar mesire yerleridir. Halkın sıcak havadan kaçması ve temiz ortamlarda piknik yapması için düzenlenen bu yerler büyük oranda talep görüyor. Konya‘nın Çumra ilçesinde yer alan Sırçalı Mesire Yeri de bunların arasında yer alıyor. Piknik alanları şeklinde oluşturulan bu geniş kısımlar daha sonra daha da geniş ve işlevsel bir hal almıştır. Gerek dışarıdan gelen misafirlerin gerekse bölgede yaşayanların sık sık ziyaret ederek imkanlarından yararlandıkları bir yer olmaya başlamıştır.

Sırçalı Mesire Yeri
Sırçalı Mesire Yeri

Neler Bulunur?

Mesire alanı olarak ayrılmış olmasına karşılık eklenen kompleksler sayesinde daha çok insanın ortak eğlencelerde buluşmasına imkan oluşturmuştur. 2009 yılından sonra bu alana mini futbol sahası ve voleybol oyun yerleri eklenmiştir.

Sırçalı Mesire Alanı
Sırçalı Mesire Alanı

Eğlenirken hem de spor yapmak isteyenlerin gelmesiyle mesire alanı daha da çok tercih edilen bir konuma yükselmiştir. Çumra‘da Ailesi ile birlikte gelenlerin çocuklarının da spor yapmasına olanak tanıyan yerlerin olması taleplerin daha da fazla olmasına zemin hazırlar.

Konumu

 

Sırçalı Mesire Yeri
Sırçalı Mesire Yeri

Sırçalı Mesire Yeri Nasıl Bir Yerdir?

Bölgenin İç Anadolu ikliminde olması mesire alanında geniş yeşilliklerin olmasını sağlamıştır. Geniş ve büyük ağaçlık alanların elde edilmesi sonucunda gölge kısımlar da oldukça fazla olmuştur. Aynı zamanda kurulan oturma yerleri ve gölge alanları ile dışarıdan gelen misafirlerin de temiz ve hijyenik ortamlarda misafir edilmesi şansı verilmiştir.

Çumra Sırçalı Mesire Alanı
Çumra Sırçalı Mesire Alanı

Düzenli şekilde bakımından sorumlu olan yerel hizmetler aracılığı ile temizlenir. Böylece mümkün olan en iyi temizlik ve imkan dahilinde piknik yapılır. Dinlenmek ve uzun uzun kalmak için de bölgedeki en geniş yerlerden bir tanesidir. Erken saatlerde gitmek hafta sonu olduğunda daha iyi yer bulmak için en doğru karar olacaktır.

 

READ  Konya Şelaleleri
Yakın Çevredeki Diğer Görülecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Konya’nın Tarihi Yerleri

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Gezilecek Yerler : Mevlana Şehri

Gezicini

Konya Gece Hayatı – Disco Barları

Gezicini

Konya Festivalleri

Gezicini

Çumra Gezilecek Yerler

Gezicini

Çatalhöyük : Dünyadaki İlk Kentsel Yerleşim Yeri

Gezicini

Yorum Yaz