Image default
Beyşehir Bozkır Cihanbeyli Konya Meram Sarayönü Selçuklu Seydişehir

Konya Kafeleri – Konya’da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Konya Kafeleri – Konya’da Gidilecek En iyi 10 Kafe, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir ve İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Konya’nın pek çok ilçesi, semti ve gezilecek yeri vardır. Dolayısıyla Konya kafeleri de bu yerlerden birisidir. Konya’daki kafeler semtine, konumuna ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Örneğin, elit semtlerdeki kafeler daha yüksek fiyatlara sahiptir.

Konya En İyi Kafeleri

Konya’da pek çok kafe vardır. Ancak, bazıları özellikle tavsiye edilir ve geniş bir müşteri kitlesine sahiptir.

Bu kafeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Hi Coffee
  • Willy Wonder’s
  • Tarihi Medrese Kahvehanesi
  • Coffeemania
  • David People Konya
  • ChinChilla
  • Orepa Cafe
  • Konevi Kafem
  • The Shems
  • Simidçe

Bunlar en popüler ve kaliteli mekanlardır. Konya’da kafe ararsanız bu tarz kafelere yönelebilirsiniz.

Hi Coffee
Hi Coffee

Hi Coffee

Kafe konum olarak Mevlana Meydanı’nda bulunmaktadır. Çay, kahve ve her türlü içecek servise sunulmaktadır. Bunun yanı sıra dondurma ve bazı atıştırmalıklar da sunulur. Bu kafede dilerseniz açık havada da oturabilirsiniz. Tekerlekli sandalye için de ulaşım kolaylığı vardır. Kafe, masaya servis şeklinde hizmet vermektedir.

Willy Wonder's
Willy Wonder’s

Willy Wonder’s

Konya’nın Meram semtinde yer almaktadır. Oldukça ilgili ve güler yüzlü personellere sahiptir. İlgi çekici bir dekorasyonu vardır. Çay ve kahve gibi içeceklerin yanı sıra, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği öğünleri de servis edilmektedir. Çok sevilen bir kafedir.

Tarihi Medrese Kahvehanesi
Tarihi Medrese Kahvehanesi

Tarihi Medrese Kahvehanesi

Kaliteli bir kahve içmek istiyorsanız, hiç şüphesiz bu mekanı tercih etmelisiniz. Nostaljiden hoşlanıyorsanız bu kafeyi çok seveceksiniz. Tarihi dekorasyonu sayesinde çok müşteri çekmektedir. Bu kafede dilerseniz rezervasyon da yaptırabilirsiniz. Ücretsiz wi-fi özelliği de mevcuttur.

READ  Konya'da Ne Yemeli Neleri Meşhur?
Coffeemania
Coffeemania

Coffeemania

Adını oldukça duyurmuş bu kafe de tavsiye edilenler arasında yer almaktadır. İçeceklerin yanı sıra güzel ikramları da deneyebilirsiniz. Kafe, self-servis şeklinde hizmet sunmaktadır. Bu kafe büyük alışveriş merkezlerinin içerisinde yer almaktadır. Ücretsiz wi-fi hizmeti vardır. Açık hava terasını da kullanabilirsiniz.

David People
David People

David People Konya (Geçici Olarak Kapalı )

Kafe merkezi bir konumda bulunmaktadır. Bu kafede sabah, öğle ve akşam yemekleri için öğünler de servis edilmektedir. Profesyonel bir hizmet için bu kafeyi mutlaka denemelisiniz.

ChinChilla
ChinChilla

ChinChilla

Konya’nın Meram semtinde yer alır ve daha çok yemek yemek için ziyaret edilir. Pizza, fast food seçenekleri, sabah, öğle ve akşam yemeği servisleri mevcuttur. Mekan canlı ve renkli bir dekorasyona sahiptir. Kaliteli ve huzurlu bir mekandır.

Orepa Cafe
Orepa Cafe

Orepa Cafe

Kafe, Ereğli Caddesi üzerinde yer almaktadır. Bu kafede enfes yemek çeşitlerini bulabilirsiniz. Konya’nın meşhur etli ekmeğini denemek isterseniz bu kafeyi mutlaka denemelisiniz. Etli ekmek haricinde çorba çeşitleri de denemeye değerdir. Konumuna göre oldukça kaliteli bir mekandır.

Konevi Kafem
Konevi Kafem

Konevi Katlı Otoparkı ve Kafem (Geçici Kapalı)

Şehir merkezine yakın bir konumda bulunur. Meram semtinde sayılmaktadır. Uygun fiyatlı ve kaliteli servisler sunmaktadır. İçeceklerin yanı sıra çeşitli tatlı seçenekleri de bulunmaktadır. Uygun fiyata lezzetli ikramlarla mükemmel bir kafedir.

The Shems
The Shems

The Shems (Nargile Cafe Sille Parsana)

Temiz servis ve güler yüzlü personeliyle bu kafe de çok popülerdir. Kafe M1 alışveriş merkezinin tepe sinema kapısının karşısında yer almaktadır. Selçuklu‘da bulunmaktadır. Kafede İtalyan pizza çok meşhurdur. Ücretsiz ve sınırsız wi-fi hizmetleri de mevcuttur.

Simidçe

Simidçe

Daha çok fırın ve pastane ürünleri satan çok mütevazı bir kafedir. Tatlı çeşitleri de bulunur. Self-servis hizmetiyle çalışmaktadır. Kaliteli ürünleri vardır ve genel olarak tercih edilen bir kafedir. Özellikle acil bir kafe bulmanız gerektiğinde sizin için çok pratik bir seçenek olabilir. Bu kafe tek bir yerde bulunmamaktadır. Alışveriş merkezlerinde bulunur. Bunun yanı sıra da bazı konumlarda Simidçe kafesi açılmaktadır.

READ  Eşrefoğlu Camii

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zengibar Kalesi Nerede ? Nasıl Gidilir?

Gezicini

Zazadin Hanı Kervansarayı : Yapımcıların Uğrak Noktası

Gezicini

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Zafer Meydanı : Konya’da Bir Meydan

Gezicini

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Türk Yıldızları Parkı : Konya’nın Görülmeye Değer Parkı

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Seydişehir Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz