Image default
Balıkesir

Balıkesir Kafeleri : Balıkesir’deki En İyi Kafeler

Balıkesir Kafeleri : Balıkesir’deki En İyi Kafeler

Balıkesir Kafeleri
Balıkesir Kafeleri

Balıkesir, nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık olan yedinci il olarak bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında bir çok kişi tarafından ziyaret edilen ve doğal güzelliği ile hayran bırakan illerimizin başında yer alır. Marmara bölgesinde yer almakta olan ilimizin denizlerinin bir kısmı Ege Denizi’ne bir kısmı ise Marmara Denizi’ne denk gelmektedir.

Balıkesir cafeleri
Balıkesir cafeleri

Bölge doğal güzelliğini korumakla birlikle gelişmeyi de hedef edindiği için bir çok ziyaretçinin zevkine göre yerler bulmak mümkündür. Balıkesir’deki en iyi kafeler listesi hazırlandığı zaman içine sakinlik arayanları da eğlence arayanları da alacaktır.

Balıkesir'deki En İyi Kafeler

Balıkesir’deki En İyi Kafeler

Balıkesir İlçeleri

Balıkesir ilimize bağlı 20 ilçe bulunmaktadır. Özellikle deniz kıyılarına yakın olan ilçeleri her yaz mevsiminde bir çok ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. Yine aynı şekilde turistlerinde ilgi odağı olan bir çok ilçesi bulunmaktadır. Balıkesir’in en çok bilinen ilçeleri arasında Ayvalık, Altıeylül, Bandırma, Edremit, Balya, Burhaniye, Erdek, Gömeç, Havran, Gönen, Dursunbey, Susurluk, Savaştepe ve Sındırgı gibi ilçeler yer almaktadır.

Balıkesir Kafeleri
Balıkesir Kafeleri

Balıkesir Kafeleri

Balıkesir, yerli ve yabancı misafirleri en sık ağırlayan turistik illerimizden birisi konumundadır. Bundan dolayı neredeyse tüm ilçelerinde misafirlerin zevkine hitap edecek bir çok restoran veya kafe işletmesi bulunabilir. Özellikle doğa ile iç içe olan kafeler veya eski tarihi esintileri taşıyan kafeler oldukça ilgi görmektedir. Aynı zamanda Balıkesir’in Ayvalık, Edremit, Susurluk gibi ilçeleri bu doğal güzellikleri ve tarihi yapıları korumayı başarabilmiş bir çok işletmeye de ev sahipliği yapmaktadır.

READ  Kaz Dağları Nerede ? Nasıl Gidilir?
Pinola Ayvalık
Pinola Ayvalık

Balıkesir Ayvalık Kafeleri

Balıkesir dendiği zaman ilk akla gelen ilçelerden birisi de şüphesiz Ayvalık‘tır. Ayvalık’ta tekne gezileri yapmak, Cunda Adası‘nı ziyaret etmek, Şeytan Sofrası’nda manzaranın keyfini çıkarmak her ziyaretçi için oldukça keyifli olacaktır. Ayvalık sokaklarını gezerken bir çok restoran veya kafe işletmesi görmek mümkünüdür. Aynı şekilde bu mekanlar herkesin damak zevkine ve görsel zevkine hitap edebilir. Ancak Ayvalık dendiği zaman adından bahsettiren ve herkesi tarafından görülmek istenen ve ilk akla gelen kafeler arasında;

 • Pinola Ayvalık,
 • Cafe Le Petit,
 • Kıyı Kafe,
 • Kuytu Cafe,
 • Saule Coffee,
 • Magna Coffee,

  Cafe Le Petit
  Cafe Le Petit
 • Ares Cafe gibi kafeler yer almaktadır. Bu kafeler hem bir çok kişinin damak zevkine hitap eder hem de içerisinde vakit geçirirken misafirlerine de görsel zevk sunar.
Balıkesir Kafe
Balıkesir Kafe

Balıkesir Edremit Kafeleri

Balıkesir dendiği zaman akla gelen bir diğer ilimizde Edremit‘tir. Edremit konum bakımından daha merkezi olduğu için daha modern mekanları da diğer ilçelere göre fazladır. Özellikle Çanakkale Yolu Asfaltı üzerinde bulunduğu için yol kenarlarında bir çok alışveriş merkezinin yanı sıra doğal güzelliklerini koruyan kafeler ve diğer işletmeler de yer almaktadır. Edremit denildiğinde öne çıkabilecek bazı kafe işletmeleri şunlardır;

Arka Sokak Cafe&Bistro
Arka Sokak Cafe&Bistro
 • Akvaryum Cafe,
 • Palas Cafe,
 • Telve Cafe,
 • Massa Gurme Cafe&Restaurant
 • Doğuş Cafe,
 • Arka Sokak Cafe&Bistro
 • Liman Cafe en çok tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır. En çok tercih edilen yerler olmasının bir diğer nedeni ise bir çok yere yakın konumda olmalarıdır.
Balıkesir Kafeleri
Balıkesir Kafeleri

Balıkesir Susurluk Kafeleri

Balıkesir’in Susurluk ilçesi yaz aylarında çok hareketli ve aktif olmasına rağmen kış aylarında oldukça durgundur. Eğer kış aylarından herhangi bir kafeye gidilecekse erken saatlerde kapalı olma ihtimalini de mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir. Susurluk ziyaretlerinizde Loft Cafe Bistro, Rengarenk Cafe, Kafe Çınar‘ı ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Susurluk, ayranı ile meşhur olan Balıkesir ilçesidir. Susurluk ziyaretlerinizde aynı zamanda yol kenarında yer alan küçük işletmeleri ziyaret ederek köfte ve ayran keyfi yapabilirsiniz.

Rengarenk Cafe Susurluk
Rengarenk Cafe Susurluk

Balıkesir Bandırma Kafeleri

Balıkesir’in Bandırma ilçesi hem yazın hem de kışın oldukça kalabalık olan ilçeler arasındadır. Her mevsimde de aktif olmasının en önemli etkenlerinden birisi de Bandırma Onyedi Eylül Üniveristesi’nin ilçede bulunmasıdır.

Konak Kahve Bandırma
Konak Kahve Bandırma

Üniversite bölgesi olmasından dolayı genellikle gençlere hitap eder. Bandırma ziyaretlerinizde Konak Kahve, Curcuna Cafe, Maxi Marpuç Cafe, Nispet Cafe, Time Cafe, Palas Cafe veya Arasta’ da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Balıkesir Kafeleri
Balıkesir Kafeleri

Balıkesir Gömeç Kafeleri

Balıkesir’in Gömeç ilçesi yaz aylarında oldukça hareketlidir. Özellikle denizinin temiz olması ve deniz kenarında yer alan işletmeler bakımından sıklıkla tercih edilir. Gömeç ziyaretleriniz sırasında Taş Kahve, Sercan, Kafe Telwe, Ege Cafe, Kaptan Cafe, Sena Cafe, Aspirin Cafe gibi mekanları ziyaret edebilirsiniz.

Ege Cafe
Ege Cafe

Balıkesir’de Keşfedilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Narlı Köyü | Balıkesir’in Minik Bir Tatil Köyü

Gezicini

Kaz Dağları Nerede ? Nasıl Gidilir?

Gezicini

Karesi Gezilecek Yerler

Gezicini

Gömeç Gezilecek Yerler

Gezicini

Cunda Adası Gezilecek Yerler

Gezicini

Burhaniye Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Bandırma Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Balıkesir Gezilecek Yerler : Eşşiz Güzelliklerin Tam Merkezi !

Gezicini

Balıkesir Festivalleri

Gezicini

Yorum Yaz