Image default
Balıkesir

Akçay Plajları ve En Güzel Koyları

Akçay Plajları

Akçay Plajları
Akçay Plajları

Balıkesir iline bağlı Edremit ilçesinin şirin beldesi Akçay, ilçe merkezine 9 kilometre mesafede bulunur. Kaz Dağlarının eteklerinde kurulu belde, Ege Denizi kıyısı olan beldenin, sahil bandı boyunca plajları yer alır. Akçay plajları herkese hitap ediyor. Hem özel hem halk plajlarıyla ünlü bir bölgedir.

Akçay Plajları
Akçay Plajları

Deniz turizmi başta olmak üzere, farklı turistik alanlarda da ev sahibi konumundadır. Deniz suyu sıcaklığı, diğer plajlara oranla daha soğuktur. Plajları ve deniz tabanı genellikle kumsal olmakla birlikte, yer yer taşlık alanlara da rastlanır. Birçok plajı mavi bayraklıdır.

Akçay Plajları
Akçay Plajları

Akçay Altınkum Plajı

Edremit ilçe merkezine 9 kilometre mesafede bulunan Altınkum plajı Akçay beldesinde yer alır. Yaklaşık 20 metre genişliğinde, 300 metre uzunluğunda uzunluğundadır. Zeytinli Belediyesi tarafından düzenlenen plajın girişleri ücretsizdir. Edremit Plajları

Belediye tarafından sağlanan şezlong ve şemsiye hizmetleri yanında, özel işletmelerde ücret karşılığı bu hizmetleri sunmaktadır. Deniz tabanı ve plajı kum ve çakıl karışımı zemine sahiptir.

Akçay Altınkum Plajı
Akçay Altınkum Plajı

Denizin sığ olması sebebi ile çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Duş ve soyunma kabinleri hizmetleri bulunur. Plajda çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, kafeterya, otopark alanı bulunur.

Akçay Saka Çim Plajı

Akçay beldesinde bulunan Saka Çim Plajı, Edremit ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alır. Akçay Limanı yakınlarında bulunan plaj, sessiz bir ortam ve yeşil bitki örtüsü ile iç içe geçmiş plaj özelliğine sahiptir.

Akçay Saka Çim Plajı
Akçay Saka Çim Plajı

Plaj girişi ücretsiz olup, ücret karşılığı şezlong ve şemsiye imkanı bulunur. Plaj yakınında bulunan kafeterya ziyaretçilerine hizmet verirken, soyunma kabinleri ve tuvalet hizmetleri ücretsiz verilmektedir. Plajda piknik yapılabilecek mekanlarda bulunur. Plajın ücretsiz otopark imkanı bulunur.

READ  Gömeç Gezilecek Yerler

Akçay Pat Kamp Plajı

Akçay merkezinde bulunan plaj, Edremit ilçe merkezine 10 kilometre mesafede bulunur. Kalabalıktan uzak, bir tarafı deniz, bir tarafı yeşil bitki örtüsü, ağaçlarla çevrili sakin bir ortamı vardır. Plaj aileler tarafından sıkça tercih edilir. Deniz girişi ve sahil bandı çakıl taşlarından oluşur. Duş, tuvalet, soyunma kabinleri ücretsiz olup, ücret karşılığında şezlong ve şemsiye imkanı bulunur.

Akçay Pat Kamp Plajı
Akçay Pat Kamp Plajı

İmbat Sahil Sitesi Halk Plajı

Plaj ismini, yakınında bulunan sahil sitesinden almaktadır. Site sakinleri tarafından sıklıkla kullanılan plaj, dışarıdan gelen ziyaretçiler için ücretsiz faydalanma imkanı sunar. Plajın şezlong, şemsiye, duş, tuvalet gibi imkanları bulunmuyor. Gelecek ziyaretçiler, yiyecek içeceklerini getirmeleri durumunda güzel bir deniz keyfi yapabilir.

İmbat Sahil Sitesi Halk Plajı
İmbat Sahil Sitesi Halk Plajı

Plaj yakınında Devlet Demir Yolları kafesinden ziyaretçiler ücret karşılığı hizmetlerden faydalanmakta. Denizin sığ ve plajının kumsal olması sebebi ile çocuklar aileler için uygun ortam sağlar. Plajda derin sularda yüzmek isteyenler için bir adet iskele bulunur.

Akçay Sarıkız Plajı

Edremit ilçe merkezine 10 kilometre mesafede bulunan plaj, Akçay merkezde yer alması sebebi ile tatilciler ve yöre halkı tarafından en fazla tercih edilen plajdır. 200 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğindedir.

Akçay Halk Plajları
Akçay Halk Plajları

Deniz tabanı ve sahil bandı kumlu ve çakıl karışımı yüzeye sahiptir. Plaj girişi ücretsiz olup, ücret karşılığında şezlong ve şemsiye imkanı bulunur. Soyunma kabinleri, tuvalet ve duş imkanları vardır. Mavi bayraklı plajın yerleşim yerine yakın olması sebebi ile, sosyal imkanlar oldukça fazladır.

Akçay Gezilecek Yerler
Akçay Gezilecek Yerler

Akçay Beach Plajları

Akçay’da halk plajlarında başka, faaliyet gösteren beachler ve beach isimleri ile anılan plajları bulunur.

  • Akçay Joglion Beach Plajı.
  • Akçay Geyik Beach Club Plajı.
  • Akçay Enjoy Beach Güre Plajı.
  • Hay Beach Club Plajı.
  • Akçay Maça Beach Clup Plajı.
  • Akçay Özgün Cafe & Beach Plajı.

    Akçay Plajları
    Akçay Plajları

Akçay beldesinde bulunan plajlarının tamamı, Edremit körfez bölgesinde yer alır. Deniz tabanı ve plajları kısmen kumlu yapıda olsa da, genel yapısı çakıllı ve taşlıdır. Akçay’ın denizi genelde sığ, suyu serindir.

Akçay’a Yakın Gidilecek Yerler 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Narlı Köyü | Balıkesir’in Minik Bir Tatil Köyü

Gezicini

Kaz Dağları Nerede ? Nasıl Gidilir?

Gezicini

Karesi Gezilecek Yerler

Gezicini

Gömeç Gezilecek Yerler

Gezicini

Cunda Adası Gezilecek Yerler

Gezicini

Burhaniye Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Bandırma Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Balıkesir Kafeleri : Balıkesir’deki En İyi Kafeler

Gezicini

Balıkesir Gezilecek Yerler : Eşşiz Güzelliklerin Tam Merkezi !

Gezicini

Yorum Yaz