Image default
Kamp Alanları Mersin

Mersin Kamp Alanları

Mersin Kamp Alanları

Mersin Kamp Alanları
Mersin Kamp Alanları

Olağanüstü güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken Mersin ili içerisinde berrak denize nazır birçok kamp alanı bulunur. Mükemmel manzaraların yanında bu kamp alanlarının ücretsiz bir şekilde halka açık olması da önemli bir etkendir. Aynı zamanda sahil turizmi ve doğa turizmini sağlayabilmek açısından kamp alanları oldukça zengindir. Mersin kamp alanları hem denize olan yakınlığı ve yüzme imkanları sunmasıyla hem de yaylaların eteklerinde olması sebebiyle tercih etmenizi sağlıyor.

Mersin Kamp Alanları
Mersin Kamp Alanları

Uğrak yerleri ile meşhur olan Mersin ili içerinde kamp severlerin ilgisini çekecek birçok alan vardır. Bir yandan yaz ve kış ayları içerinde vazgeçilmez yerler barındırırken bir yandan da Toros dağlarının yaylalarında sizleri serinletir. Aynı zamanda denize yakın alanlarda da kamp tatillerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Silifke Kamp Alanları
Silifke Kamp Alanları

Akyar Koyu Kamp Alanı

Turizm bakanlığı tarafından Mersin iline turizm için cazibe merkezleri sağlanmaya başlanmıştır. Bu alanlardan biri de Akyar Koyu olmuştur. Akyar koyu Silifke ilçesine 20 km uzaklıktadır. Ayrıca şehir merkezine de yaklaşık olarak 2 saat üzeri bir mesafesi vardır. Yakınına kadar ise minibüsle gelebiliyorsunuz. Oldukça serin alanlardan biri olan bu koy yakınına cennet cehennem mağarası yer alıyor.

Akyar Koyu Kamp Alanı
Akyar Koyu Kamp Alanı

Kamp alanının yanına ayrıca piknikte yapabileceğiniz mesire alanları mevcuttur. Kayalıkların üzerinden denize atlayabilir ya da gölgede serinleyerek bol bol temiz hava soluyabilirsiniz. Ayrıca alışveriş, Tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı çevrede yer alan yerleşimlerden karşılayabilirsiniz. Kamp alanından ücretsiz faydalanabilirsiniz.

READ  Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Kamp olanakları içerinde çadır kamp alanını, yürüyüş parkurları, ateş yakılabilir yerler ve denize girilebilir alan bulunuyor. Ayrıca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için kam alanına yakın bakalar ve marketler mevcuttur.

Silifke Yeşilovacık Kamp
Silifke Yeşilovacık Kamp

Çinili Göl Kamp Alanı

Mersin ilinin Çamlıyayla ilçesi içerisinde Çinili Göl kamp yapmak adına çok uygun bir yerdir. Şehir merkezi içerisinde 48 km mesafede Bolkar dağları arasında yer alıyor. Kamp alanına yürüyüş yaparak ulaşmakta mümkündür. Kış içerinde bolca kar alanına sahip iken ilkbahara doğru karlar erimeye başladığında çiçeklerin ortaya çıktığı göl çevresinde ıssız bir kamp yapabilirisiniz.

Çinili Göl Kamp Alanı
Çinili Göl Kamp Alanı

Dilediğiniz herhangi bir alana kamp yapıp yıldızların altında göl manzarasına eşlik edebilirsiniz. Bu alana gelmeden önce ihtiyaçlarınızı almalısınız. Çünkü alan ve yakın çevresinde hiçbir yer bulunmuyor. Çeşme, wc, yeme ihtiyaçlarınızı karşılamak için ise alan yakınında bir yerleşim bulunmuyor.

Sorgun Köyü Yaylaları Kamp Alanı

Şehir merkezine yaklaşık olarak 1,5 saatlik bir mesafede bulunan bu kamp alanı Erdemli yaylasındadır. Erdemli ilçesi üzerinden hareket eden minibüsler ile alana ulaşabilirsiniz. Ayrıca yaylada çam ağaçlarıyla süslü ve dağ manzaralı alanlar mevcut. Trekking ve çadır kampı için çok uygundur. Yörede yer alan köylerin evlerine uygun mimaride yayla evleri mevcutken sebze meyve bahçeleri de vardır. İhtiyaçlarınızı yakınlardaki yerleşimlerden karşılayabilirsiniz.

Sorgun Köyü Yaylaları Kamp Alanı
Sorgun Köyü Yaylaları Kamp Alanı

Arslanköy Belde Yaylası Kamp Alanı

Mersin iline 52 km uzaklıkta olan bu alan ise toplu taşıma ile ulaşılabilirdir. Arslanköy beldesi dâhilinde Toros dağları arasında yer alıyor. Alt yapısı da tamamlanmış bu alanda yer altı mağarası bulunuyor. Gözne beldesi ile arasında bulunan alanda kamp yapabilirsiniz. Trekking içinde uygundur. Tuvalet ya da alışveriş ihtiyaçları için çevre yerleşimlerden faydalanabilirsiniz.

Arslanköy Belde Yaylası Kamp Alanı
Arslanköy Belde Yaylası Kamp Alanı

Gözne Belde Yaylası Kamp Alanı

Mersin iline 27 km uzaklıkta bulunan Gözne beldesi ise Toros dağları içerisindedir. Bu alana minibüsler ile ulaşım sağlanır. Aynı zamanda meşe, çam, ardıç gibi ağalarında yanı sıra Akdeniz iklimin vazgeçilmez maki bitki örtüsü mevcuttur. Alanda kiraz, elma, vişne gibi bitkilere rastlayabilirsiniz. Ayrıca yayla içerisinde sağlık ocağı, ptt, jandarma bulunuyor. Çadır kampı için çok uygundur. Kamp bölgesi içerisinde Wc ya da çeşme gibi anlalar bulunmazken beldede kır kahvesi, yiyecek ihtiyaçlarınız için bakkal mevcuttur.

READ  İstanbul Kamp Alanları
Gözne Belde Yaylası Kamp Alanı
Gözne Belde Yaylası Kamp Alanı

Namrun Kamp Alanı

Merkeze 90 km uzaklıkta bulunan Çamlıyayla içerisinde yer alan Namrun’a minibüslerle ulaşabilirsiniz. Rakımı 1430 metre olan ve çevresinde Namrun kalesi bulunan tarihi ve doğal bir yerdir. Çevrede ise yazlık evler mevcutken Cehennem dere bölgesinde yaban keçisi üreme ve koruma bölgesi vardır. Trekking için ise Cehennem dere kanyonu tercih edilebilir çevrede alışveriş, yiyecek alanları bulunmuyor.

Namrun Kamp Alanı
Namrun Kamp Alanı

Ilısu Şelalesi Kamp Alanı

70 metre mesafeden dökülen Ilısu şelalesi Gülnar ilçesinde yer alıyor. Mersin şehir merkezine ise 119 km mesafesi vardır. Aynı zamanda serinlemek isteyen ya da doğa harikası olan bu şelaleyi görmek isteyenler için ideal bir kamp alandır. Ücretsiz bir şekilde kamp yapabildiğimiz gibi trekking imkanınızda vardır. Tuvalet ya da çeşme alanda bulunmaz.

Ilısu Şelalesi Kamp Alanı
Ilısu Şelalesi Kamp Alanı

Tarsus Şelalesi Kamp Alanı

Tarsus ilçesinde yer alan bu şelale merkeze 28 km mesafede bulunuyor. Toplu taşıma aracılığıyla gidilebiliyor. Aynı zamanda sıcaktan bunalmış ve serinlemek isteyen bireyler için ise harika bir yerdir. Şelale çevresinde kamp ve piknik alanları mevcuttur. Ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Çay kenarında kamp yapılabilir. Alışveriş gibi ihtiyaçlarınız için çevrede bulunan yerleşim alanlarını kullanabilirsiniz.

Tarsus Şelalesi Kamp Alanı
Tarsus Şelalesi Kamp Alanı

Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı

Mersinin en popüler yerlerinden biri olan Narlıkuyu koyu ücretsiz bir şekilde kamp yapabileceğiniz bir diğer alandır. Hem denize girmek hem de kam yapmak için uygundur.

Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı
Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı

Yeşilin mavi ile birleştiği doğal manzaraların etrafını saracağı bir alan olarak unutulmaz bir kamp deneyimi sağlar. Bu koya ilenin minibüsleri ile gidebilirsiniz. Kamp alanına yürüme mesafesinde işletmeler vardır. Buradan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Alan içerisinde WC, soyunma kabini, duş kabini gibi gereksinimlerinizi karşılayabileceğiniz yerler yoktur. Yürüme mesafesindeki işletmelerden yararlanabilirsiniz.

Mersin Eğribük Barbaros Koyu
Mersin Eğribük Barbaros Koyu

Ücretli Kamp Alanları

Mersin doğa kamp alanları içerisinde ücretsiz yerler gibi ücretli kamp alanlarını da bulmak mümkündür. Bu alanları daha çok hizmet barındırdığını söylemek gerekir.

READ  Ankara Kamp Alanları

Mersin ili ücretli kamp alanları ise,

  • Akçakıl Kamping Restaurant
  • Boğsak Kamping
  • Mavi Kız Kamping
  • Pullu Tabiat Parkı Kamp Alanı
  • Erdemli Belediyesi Çadır Kamp Alanı
  • Dragon Mocamp

    Dragon Mocamp
    Dragon Mocamp

Şeklinde örneklendirilebilir. Birçok farklı ilçede konumlanman bu kamp alanları tuvalet, piknik alanı duş, lokanta gibi kullanımları bünyesinde barındırır. Aynı zamanda sizlere özel birçok imkânı da kapsar.

 

Mersin’de Keşfedilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Gezicini

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Plajları

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Susanoğlu Plajı | Mersin

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Yorum Yaz