Image default
Mersin

Susanoğlu Plajı | Mersin

Susanoğlu Plajı Mersin

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Mersin Susanoğlu Plajı, çoğunlukla yerli turistler tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’deki en kaliteli sahil kumuna sahip olan Susanoğlu Plajı ayrıca iki mavi bayraklıdır. Şehir merkezine 90 km uzakta bulunsa da anayol üzerinde yer aldığı için ulaşımı oldukça kolaydır.

Susanoğlu Plajı
Susanoğlu Plajı

Mersin Susanoğlu Plajı Özellikleri

Mersin Susanoğlu Plajı sahip olduğu uzun sahil kumlarının yanı sıra çok temiz bir sahile sahip olmasıyla ünlüdür. Yöre halkı ve belediye tarafından şehrin kıymetlisi gibi bakılan Mersin Susanoğlu Plajı bu sebeple en çok aileler tarafından tercih edilen tatil beldelerinin başında yer alıyor. Daha çok Konya, Karaman, Adana, Gaziantep, Urfa, Kilis gibi şehirlerden turistlerin ziyaret ettiği Susanoğlu Plajı en çok bayram tatil günlerinde tercih ediliyor.

Susanoğlu Gezilecek Plajlar
Susanoğlu Gezilecek Plajlar

Susanoğlu plajında giriş ücreti olmamakla birlikte plaj şemsiyesi ve şezlonglar için ücret alınmaktadır. Ailelerin en gözde tatil mekanlarından birisi olan Mersin Susanoğlu Plajı ayrıca tatil sezonlarında sahip olduğu ek kolluk birimi ile birlikte çok daha rahat tatil yapmanızı sağlıyor. Denizin çok sığ olması, derinliğin çok geç oluşması nedeniyle de boğulma korkusu yaşayanlar için eşsiz bir deneyim sunuyor Susanoğlu Plajı.

Mersin Susanoğlu Plajına Ne Zaman Gidilir?

Mersin Susanoğlu Plajı, neredeyse dört mevsim denize girilebilecek bir iklime sahip olsa da ilkbahar ve sonbaharda çıkan sert rüzgarlar nedeniyle en iyi tatil dönemine Mayıs ve Eylül arasında sahiptir. Bu dönemde yüz binlerce turist ağırlayan Susanoğlu, aileler için en güzel tatil deneyimini yaz aylarında veriyor. Tek başına seyahat etmek isteyen ve sessiz bir tatil deneyimi yaşamak isteyen turistler ise Susanoğlu Plajına ekim ve kasım aylarında kullanmayı tercih ediyor. Bu dönemde deniz, en temiz seviyesini yaşarken aynı zaman suyu ise hala ılık olabiliyor.

READ  Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

"<yoastmark

Mersin Susanoğlu Plajına Nasıl Gidilir?

Mersin merkezin 90 km batısında bulunan Susanoğlu Plajı, Mersin-Antalya Yolu üzerinde bulunmaktadır. Birçok şehirlerarası otobüs buradan geçmektedir ayrıca şehiriçi minibüsler tatil sezonlarında ek seferlerle Mersin’e ulaşımı çok kolay kılmaktadır. İstanbul gibi şehirlerden gelen turistler için ise Adana’ya yapılacak bir uçak seyahati sonrasında 150 km’lik bir sahil yolculuğu ile Susanoğlu Plajına ulaşabilir.

Susanoğlu Plajı
Susanoğlu Plajı

Mersin Susanoğlu Plajı Nerede Kalınır?

Susanoğlu Plajı etrafında çok fazla hotel bulunmamaktadır. Dileyen turistler hotel konaklaması tercih etse de aileleriyle beraber gelenler çoğunlukla Plajın hemen karşısında bulunan pansiyonları tercih etmektedir. İnternet aramaları yerine telefonla da ulaşılabilecek küçük pansiyonlar için özellikle bayram dönemi için çok önceden rezervasyon yaptırmak gerekir. Tatil dönemlerinde mağdur olmamak için pansiyonların özelliklerini iyi seçmek gerekir. Pansiyon modeli tatile alışık olmayanlar için ise yine hem plaj şeridinde hem de plajın karşısında kaliteli oteller bulunmaktadır.

Susanoğlu Plajları
Susanoğlu Plajları

Susanoğlu’nda Neler Yenir Ne İçilir?

Silifke’ye bağlı olan Susanoğlu, Atakent, yeme içme konusunda oldukça kalitedir. Yörenin kendine yoğurt, çorba, sıkma, börek ve köfteleri bulunmaktadır. Çoğu kişi tarafından bilinen tantuni, cezerye gibi yemeklerin yanı sıra çok az kişinin bildiği batırık gibi yöresel lezzetleri de bulunmaktadır. Susanoğlu ve yöresi ise en çok deniz restoranları ile ün salmıştır. Kaliteli deniz ürünleriyle de tanınan şehirde özellikle denize sıfır ve sakin restoranlar bulunmaktadır.

Susanoğlu Mersin
Susanoğlu Mersin

Mersin Susanoğlu Plaj Tatilinde Ziyaret Edilmesi Geren Yerler

Susanoğlu yalnızca eşsiz plajı ile değil aynı zamanda ev sahipliği yaptığı tarihi noktalar ile birlikte benzersiz bir tatil deneyimi sunmaya hazır beldelerin başında gelmektedir. Cennet-Cehennem Mağaraları, Şeytan Deresi Kanyonu, Uzuncaburç, Aya Tekla Kilisesi, Astım Mağarası ve Silifke Kalesi gibi birçok eşsizlik güzellikleri tatiliniz sırasında mutlaka listenize eklemeli ve ziyaret etmelisiniz. Mersin Susanoğlu Plaj, iki kilometreye yakın eşsiz sahil şeridi, benzersiz tarihi noktaları ve yöresel lezzetleriyle Akdeniz’in gözde noktalarından birisi olmaya devam ediyor.

READ  Erdemli Plajları ve En Güzel Koyları Listesi
Mersin Susanoğlu
Mersin Susanoğlu

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Gezicini

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Plajları

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Mut Gezilecek Yerler | Mersin Toros Dağlarının Batısında

Gezicini

Mezitli Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Yorum Yaz