Image default
Mersin

Tarsus Plajları

Mersin birçok turist tarafından ziyaret edilebilecek bir tatil bölgesidir. Yaz aylarında Mersin’in Tarsus ilçesi ziyaret edilmek için tercih edilebilir. Mersin’in Tarsus ilçesi plajlarından dolayı insanı kendine çekebilir. Tarsus ilçesinde birbirinden farklı iki plaja rastlamak mümkündür.

Akdeniz’in denizi Ege Denizi’ne benzemiyor olabilir fakat Akdeniz’in denizinin kendine has bir yapısı vardır. Mersin’in yaklaşık 2 milyona varan bir nüfusu vardır.

Tarsus ise Mersin’in içinde bulunan bir ilçedir ve Mersin’de yaşayan 2 milyon insanların bir kısmı Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşamakta, aynı zamanda da Mersin’in Tarsus ilçesindeki plajlardan yararlanmaktadır.

Tarsus İlçesinin Bulunduğu Mersin Hakkında Kısa Bilgi

Mersin ülkemizin en büyük limanlarına sahiptir. Mersin 321 kilometrelik sahil şeridine sahiptir. Ve Mersin’de 108 kilometrelik doğal kumsal bulunur. Mersin ili en çok Haziran ve Eylül ayları arasında sıcak olur.

Mersin bu aylarda çok sıcak olduğu için eğer bu aylar esnasında Mersin’de buluyorsanız Mersin’in sizi serinletecek denizinden, kumsallarından ve plajlarından yararlanabilirsiniz. Mersin’de nasıl vakit geçireceğiniz size kalmış bir şeydir.

Ayrıca Akdeniz sizlere Marmara bölgesinden veya Ege bölgesinden çok daha az masraflı bir tatil olanağı sunar. Ve de Mersin’in plajlarında ve koylarında belediyeye ait birçok testis vardır Mersin testisleri ve koyları yaz tatillerinde size birçok şey yapabilecek olanak sunar.

Tarsus Plajları

Tarsus’ta denize girebileceğiniz iki plaj bulunmaktadır. Yaz aylarında güzelce dinlenmek ve istirahat etmeniz için bu sahiller size hitap edebilir. Tarsus ilçe merkezi ile sahil şeridi arasında 10 km mesafe vardır.

Bu plajlar en çok hafta sonları kalabalık olmaktadır. Eğer ziyaret etmek istediğiniz yer Tarsus Plajı olursa Tarsus ilçesindeki Kulak Mahallesi’ne gitmeniz gerekir. Ya da eğer Tarsus Adanalıoğlu Plajı’na gitmek isterseniz de Limonlu Mevkii’ne gitmeniz gerekir.

READ  Mersin Plajları ve Koyları

Tarsus Plajı ile Adanalıoğlu Plajı Hakkında Genel Bilgiler

Adanalıoğlu Plajı
Adanalıoğlu Plajı

Adanalıoğlu Plajı için ve Tarsus Plajı için herhangi bir giriş ücreti yoktur.

  • Tarsus Plajı ise 9 km uzunluğunda olan bir plajdır ve bu plajın kumsalı çok geniştir. Kumsalın bitişindeki çam ormanı ise görülmeye değerdir. Bu plaja yapılan yol şehre 17 kilometre uzaklığındadır. Bu plaja gitmek bisikletle 40 dakika, araba ile ise 10 dakika sürer.
  • Tarsus Plajında bulunan sahil şeridi ise ince, beyaz ve kükürtlü bir yapıya sahiptir. Tarsus Plajı 360 bin nüfuslu bir ilçenin plajıdır.
  • Adanalıoğlu Plajı ise sessiz ve sakin bir yerdir.

Eğer Tarsus ilçesinde yaşayan bir bireyseniz veya Tarsus’ta bir plaja gitmek istiyorsanız bu plajları ziyaret edebilirsiniz. Eğer Tarsus’ta yaşayan bir bireyseniz de Susanoğlu, Mezitli, Filamingo Testisleri, Tece, Kapızlı gibi yerlere gitmenize gerek yok. Adanalıoğlu Plajı ve Tarsus Plajı sizi tatmin edebilecek plajlardır Bu plajlara gidip ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmeniz mümkün.

Bu plajlarda denizin, güneşin keyfini dilediğiniz gibi çıkartmak size kalmış. Plajlara ailenizle, dostlarınızla veya beraber gezmeyi istediğiniz herkesle gelebilirsiniz. Bu plajlara geldikten sonra hangi plajı daha çok seveceğiniz size kalmış elbette. Bu sessiz sakin plajlarda rahatça dolaşabilmek mümkündür.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Gezicini

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Susanoğlu Plajı | Mersin

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Mut Gezilecek Yerler | Mersin Toros Dağlarının Batısında

Gezicini

Mezitli Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

1 Yorum

güneyli 21 Nisan 2023 at 00:17

Tarsus plajlarına gelene kadar o kadar güzel plajlar var ki, Antalya’lı olarak bana sorsanız Tarsus’ta plaj var mı diye, 2 kez düşünürüm 🙂

Cevapla

Yorum Yaz