Image default
Mersin

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Yemişkumu Plajı

Eski adıyla İçel, yeni adıyla Mersin ili eşsiz güzelliğe sahip pek çok plaja sahip durumda. Mersin’in ünlü Anamur, Kız Kalesi, İncekum ve Limonlu plajlarını bilmeyen yoktur. Ancak Mersin’in çoğu kişinin pek bilmediği pek çok plajı daha bulunuyor. Bunlardan biri de Mersin Yemiş Kumu Plajı.

Yemiş Kumu Plajı Mersin
Yemiş Kumu Plajı Mersin

Yemiş Kumu Plajı Nerede?

Yemiş Kumu Plajı Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunmaktadır. Erdemli ilçesi Mersin il merkezine 38 kilometre uzaklıkta bulunan güzel ve sakin bir sahil ilçesidir. Yemiş Kumu Plajı da Erdemli ilçesine yaklaşık olarak 29 kilometre uzaklıktadır. Altın sarısı kumları ve eşsiz güzelliğe sahip masmavi deniziyle özellikle yaz aylarında doğa ve deniz seferlerin uğrak mekanı olan bazı dönemlerde oldukça kalabalık olabiliyor. Ancak yine de Mersin’in diğer ünlü plajlarına nazaran çok daha sakin ve kafa dinlenilecek bir plaj arayanlar için ideal bir mekan.

Ayaş Yemiş Kumu Plajı
Ayaş Yemiş Kumu Plajı

Yemiş Kumu Plajı Nasıl Gidilir?

Eğer özel araçlarınız ile plaja gidilmek isteniyorsa Erdemli ilçesine ulaştıktan sonra tabelaların yardımıyla hiç zorlanmadan kolayca sahile ulaşma mümkün. Ayrıca Erdemli Belediyesine ait 170 numaralı otobüs de plajın yakınlarından geçtiği için plaja gitmek için otobüs de tercih edilebilir. Ancak ülkemizde Belediye seferleri ve saatleri sürekli değişkenlik gösterebildiği için plaj için yola çıkmadan önce Erdemli Belediyesinden hangi otobüslerin plaja gittiğini ve saatlerini öğrenmek de fayda var.

Mersin Yemiş Kumu Plajı
Mersin Yemiş Kumu Plajı

Mersin Erdemli Denizi Nasıl?

Mersin ilinde bulunan plajlardan bazısı taşlı olabiliyor. Bu durum da özellikle çocuklu aileler için pek de konforlu olmayabiliyor. Ancak Yemiş Kumu Plajı tamamen ince kumla kaplı bir plaj. Plajın sahil şeridi yaklaşık 700 metre uzunluğunda olup; genişliği de yaklaşık olarak 70 metre civarındadır. Bu plajın genelde çocuklu aileler tarafından çokça tercih edilmesinin sebebi ayrıca sığ bir denize sahip olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı çocuklar denizde oynarken anne babalar sahilin keyfini doyasıya çıkarabilir. Ayrıca denizin sığ olması nedeniyle yüzme konusunda kendine güvenmeyenlerin de ilk tercihlerinden biri Yemiş Kumu Plajı oluyor.

READ  Mersin Kızkalesi Plajı
Yemişkumu Plajı
Yemişkumu Plajı

Ayaş Yemiş Kumu Plajı

Plajda denizin keyfini çıkarmak isteyenler için Belediye tarafından sunulan pek çok hizmet bulunuyor. Bunlardan bazıları şunlar:

 • Duş
 • Şezlong
 • WC
 • Cankurtaran
 • Engelli Rampası
 • Soyunma Kabinleri
 • Büfe

  Mersin Yemiş Kumu
  Mersin Yemiş Kumu

Plajdaki WC ve duşlar Belediye ekipleri tarafından her ün özenle temizleniyor. Ayrıca bu plajın Belediye tarafından işletilmesinden dolayı girişte herhangi bir ücret ödeme zorunluluğu bulunmuyor. Ancak plajdaki şezlong ve benzeri hizmetler için Belediye tarafından çok da pahalı olmayan ücretler talep edilmektedir.

Yemiş Kumu Plajı Kamp Alanı

Ayaş mevkiinde kamp ve doğa severlerin de kamp yapabileceği pek çok alan bulunuyor. Plaja yakın pek çok yerde özel işletmeler tarafından işletilen kamp alanı bulmak ve buralarda çadırınızda gecelemek mümkün. Bu kamp alanlarında WC, duş, restoran, market gibi hizmetleri de bulabilmek mümkün.

Yemiş Kumu Plajı
Yemiş Kumu Plajı

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Plajları

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Susanoğlu Plajı | Mersin

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Mut Gezilecek Yerler | Mersin Toros Dağlarının Batısında

Gezicini

Mezitli Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Yorum Yaz