Image default
Mersin

Erdemli Plajları ve En Güzel Koyları Listesi

Erdemli Plajları

Mersin’in ilçelerinden birisi olan Erdemli birçok plaja masmavi deniziyle ev sahipliği yapar. Erdemli plajlarında bulunan kum sıcak ve yumuşaktır. Aynı zamanda tatilciler için Mersin’in Erdemli ilçesi çok sık tercih edilen bir ilçedir. Bu plajlarda kaliteli vakitler geçirmek mümkün. Eğer güneşlenmek istiyorsanız Erdemli Plajları sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Erdemli Plajları
Erdemli Plajları

Erdemli Sınırları İçerisinde Yer Alan Plajlar

Erdemli içerisinde birçok plaj yer alır. Erdemli ilçesindeki bütün plajlar her yıl tatilciler tarafından büyük rağbet görmektedir. Tatilciler tarafından bu kadar çok rağbet gören plajların çok fazla özelliği bulunmaktadır.

  • Erdemli ilçesinde hem ücretsiz hem de ücretli plajlar bulunmaktadır. Bu ücretsiz plajları isim olarak saymamız gerekirse plajların isimleri sırasıyla şu şekildedir; Kızkalesi Halk Plajı, Korykos Joy Beach, Ayaş Mersin Halk Plajı, Erdemli Akdeniz Halk Plajı, Erdemli Belediyesi Halk Plajı, Topraksu Plajı ve Arpaçbahşiş Plajı.
  • Ücretli plajları ise şu şekilde sıralayabiliriz; Albartos Beach Plajı, Mavibeya Beach Plajı, Queenaba Beacb Locca Beach Plajı.

Hangi plaja gitmek sizin enerjinizi yükseltecekse plaja veya isterseniz bir den fazla plaja gidebilirsiniz. Ne de olsa Erdemli de bulunun bütün plajlar size yetebilecek kadar fazladır ve sizin zevkinize uyabilecek illaki bir plaj bulabilirsiniz Mersin’in Erdemli ilçesinde.

Mersin Erdemli Plajları
Mersin Erdemli Plajları

Erdemli Plajları Hakkında Bilgiler

Kızkalesi Halk Plajı

Bu plaj Kızkalesi’ne 450 km uzaklıktadır. Ve plaj ilçe merkezine 24 km uzaklıktadır. Kızkalesi milattan önce 400’lü yıllardan önceden beridir var olan önemli ve değerli bir yapı olduğu için bu plaj da Kızkalesi sayesinde daha da güzel ve ilgi çekici hale gelir. Bu plaj mavi bayrak sertifikasına sahiptir ve 600 km uzunluğundadır. Erdemli’de bulunan denizin derinliği 50 metredir. Bu bölgedeki bu plajda deniz birdenbire derinleşmez bu yüzden bazı insanlar tarafından bu denizde yüzmek daha kolay hale gelebilir. Bu plajda şezlong ve şemsiye siparişi de verilebilir. Aynı zamanda bu plajda duş, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz. Bu plajda kamp yapmak sizlere keyif verebilir.

READ  Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !
Kızkalesi Plajı
Kızkalesi Plajı

Topraksu Plajı

Bu plaj Erdemli plajının doğusunda bulunur. Topraksu Plajı’na hafta içi 15-20TL, hafta sonlarında ise 20-25 TL ücretle girilebilir.

Topraksu Plajı
Topraksu Plajı

Sultanköy Halk Plajı

Sultanköy Halk Plajı Erdemli’nin Yemikuyu Mahallesinde yer alır. Bu plaj dalgasız bir plajdır.

Ayaş Halk Plajı

Plaj yaklaşık olarak 700 m uzunluğunda ve 70 m genişliğinde olmaktadır ve Ayaş Halk Plajında konaklamanın ücreti günlük 50 TL ve 70 TL arasındadır.

Ayaş Halk Plajı
Ayaş Halk Plajı

Kocahasanlı Halk Plajı

Bu plaj ilçe merkezine 8,5 kilometre uzaklığındadır. Bu plajın kumu ince olduğu için yürüyüş yapmak için kullanılabilecek bir plajdır.

Arpaçbahşiş Plajı

Bu plaj da yürüyüş için tercih edilen plajlar arasındadır. Bu plajın etrafında birçok restoran ve otel gibi yerler bulunmaktadır.

Arpaçbahşiş Plajı
Arpaçbahşiş Plajı

Korsanlı Halk Plajı

Bu plajın uzunluğu yaklaşık 1000 metredir. Turizm açısından en çok gelir elde eden plajlar arasındadır bu plaj. Bu plajda deniz dalgalı değildir ve bu plajdaki deniz hemen derinleşmez. Aynı zamanda Korsanlı Halk Plajı Erdemli’nin en büyük sahil uzunluğuna sahiptir.

Limonlu Halk Plajı

Bu plaj akşamları yürüyüş yapmak için ideal bir plajdır. Bu plaj çocuklu ailelerin tercih edebileceği bir plajdır.

Limonlu Halk Plajı
Limonlu Halk Plajı

Tömük Halk Plajı

Plajın uzunluğu 600 metredir. Bu plajı daha çok tarihi yerleri ziyaret etmeye gelen turistler görür. Bu plajın yanında birçok kafeterya ve otel bulunmaktadır. Plaja giriş ücretsizdir.

Queenaba Beach

Bu plaj Erdemli’nin Kumkuyu Mahallesi’nde yer almaktadır. Buradaki plaj oldukça temizdir. Queenaba’ya giriş ücreti 40-50 TL arasındadır.

Queenaba Beach
Queenaba Beach

Altun Beach Cafe

Erdemli’nin Akdeniz Mahallesinde yer alan plajda eğlenceli zamanlar geçirmek mümkün. Plajın sessiz ve sakin bir ortamı vardır. Plaj içinde sunulan hizmetler hizmet alan insanların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek cinstendir. Plaja giriş ücreti 35 T- 50 TL arasındadır.

READ  Tarsus Plajları

Mavi Beyaz Butik Otel Plajı

Bu plaj Erdemli’deki Ayaş Mahallesi’nde bulunmaktadır. Bu plajda 200 tane şezlong ve 100 adet büyük şemsiye bulunmaktadır. Bu plaja giriş ücreti 70 TL ve 90 TL arasındadır. Erdemli ilçesinde gezilebilecek plajlardan birisi favori plajlarınızdan birisi olabilir. Ya da bu plajların birçoğunu benimseyebilirsiniz. Kanınız hangi plaja daha çok ısındıysa o plajda vakit geçirebilirsiniz. Erdemli plajlarıyla size çok fazla sunmaya her geçen gün devam edecektir.

Mavi Beyaz Butik Otel Plajı
Mavi Beyaz Butik Otel Plajı

En Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Gezicini

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Plajları

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Susanoğlu Plajı | Mersin

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Mut Gezilecek Yerler | Mersin Toros Dağlarının Batısında

Gezicini

Yorum Yaz