Image default
Mersin

Mersin Boğsak Koyu

Mersin Boğsak Koyu

Denize girmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri yerler arasında Mersin Boğsak Koyu yer alır. Her yıl onlarca ziyaretçiyi ağırlayan koyun sahip olduğu özellikler ve koya ulaşım gibi bilgiler ilk defa gidecek kişiler tarafından araştırılan konulardandır. Koya giderek denize girmek isteyen kişilerin yararlanabileceği bilgiler şunlardır;

Mersin Boğsak Koyu
Mersin Boğsak Koyu

Boğsak Koyu Mersin Arası Kaç Km?

Boğsak Koyu Mersin arası kaç km? olduğu Mersin üzerinden koya ulaşmak isteyenlerin cevabını bilmesi gereken sorular arasında bulunur. Mersin ile koy arası mesafe 125 km’dir. Özel araçlarla bu mesafe yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sonunda koya ulaşabilirler.

Boğsak Koyu
Boğsak Koyu

Mersin Boğsak Koyu’na Nasıl Gidilir?

Denize girmek ve aktiviteler için Boğsak Koyu’na gitmek isteyen kişilerin ilk olarak Mersin’e ulaşım sağlamaları gerekir. Hava yolu veya kara yolunu kullanarak şehre ulaşan kişilerin koya gitmeleri için Mersin’e bağlı olan Silifke ilçesine gitmeleri gerekir. Çünkü Boğsak Koyu şehrin Silifke ilçesine bağlı olan Yeşilovacık mahallesindedir. İlçeye ulaşım sağlayan kişilerin toplu taşıma araçları veya özel araçlarıyla koya gelebilmeleri mümkündür. Boğsak Koyu konum olarak Antalya-Mersin karayolu üzerinde yer alır. Mersin’den koya ulaşım için 125 km yol kat etmek gerekirken Silifke üzerinden ise 20 km yolun kat edilmesi gerekir.

Boğsak Adası
Boğsak Adası

Mersin Boğsak Koyu Ücretli Mi?

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Boğsak Koyu denize girmek için tercih edilen yerlerden birisidir. Bu koya girmek veya koyda denize girmek genel olarak ücretsizdir. Ücret ödemek istemeyen kişilerin koyda halka açık olarak belirlenmiş olan alanları tercih ederek güneşlenmeleri veya denize girmeleri gerekir.Boğsak Koyu’nda ücretsiz alanların yanı sıra işletmeler tarafından kullanılmakta olan ücretli alanlar da vardır. Bu alanları kullanmak isteyen kişiler işletmeler tarafından belirlenmiş olan ücretleri ödemek zorundadır. İşletmeler kişilerden şezlong, wc, duş ve giyinme kabini hizmetlerine karşılık ücret talep ederler. İşletmeler tarafından talep edilen ücretler 100-300 TL aralığındadır.

READ  Mersin Plajları ve Koyları
Boğsak Koyu Plajı
Boğsak Koyu Plajı

Boğsak Koyu’nda Neler Yapılır?

Yaz tatilini geçirmek için Boğsak Koyu’nu tercih etmeyi düşünen kişiler koyda hangi aktiviteleri yapabileceklerini merak ederler. Boğsak Koyu’nda neler yapılabilir cevapları şunlardır;

  • Koyda denize girilebilir.
  • Şezlonglarda güneşlenebilir.
  • Koyda kamp yapılabilir. Ancak kamp yapmak isteyen kişilerin çadırlarını kendileri götürmeleri gerekir. Ayrıca kamp yapmak isteyen kişilerin kamp alanına giriş ücreti ödemeleri gerekir.
  • Koy çevresinde mangal yapılabilecek yeşil alanlar da vardır. Bu sayede piknik yapmak mümkün olur.
  • Koyda bulunan marketten alışveriş yapılabilir.
  • Koyda yürüyüş yapılabilir.

Bu aktivitelerin dışında Boğsak Koyu’na gelen kişiler koy ve Silifke çevresinde bulunan tarihi ve turistik yerleri gezebilirler. Koy çevresinde gezilebilecek yerler ise Tisan Müzesi, Aya Tekla Kilisesi, Silifke Kalesi ve Tisan Adası’dır.

Boğsak Plajı
Boğsak Plajı

Boğsak Koyu’nda Nerede Kalınır?

Mersin Boğsak Koyu’na günü birlik denize girmek amacıyla gitmek mümkündür. Ancak bir günden fazla süreli koyda konaklama ve tatil yapmak isteyenlerin olması da mümkündür. Bu durumdaki kişiler koy etrafında hizmet veren otelleri ve bungalov evlerini tercih edebilirler. Bu işletmelerde yer bulmak içinse yer ayırtmak gerekebilir. Özellikle yaz sezonu açıldığında konaklayacak yer konusunda sıkıntı yaşamak mümkündür.

Boğsak Plajı Mersin
Boğsak Plajı Mersin

Silifke Çevresindeki Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Gezicini

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Plajları

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Susanoğlu Plajı | Mersin

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Mut Gezilecek Yerler | Mersin Toros Dağlarının Batısında

Gezicini

Yorum Yaz