Image default
Mersin

Kum Mahallesi Plajı : Silifke’de Bir Plaj

Kum Mahallesi Plajı

Akdeniz’in en güzel sahillerinden birisi Mersin sınırları içerisinde yer alıyor. Tatilciler Akdeniz’in en güzel sahillerinden birisi olarak kabul edilen Kum Mahallesi Plajı’na giderek güzel vakit geçirebilir. Silifke’ye uğrayan herkesi mutlaka görmesi gereken plajların arasında yer alıyor.

Kum Mahallesi Plajı
Kum Mahallesi Plajı

Kum Mahallesi Plajı Nerede?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kişiler hem kendilerine yakın olan plajları araştırıyor hem de bu plajlara nasıl gidebileceğini sorguluyor. Kum Mahallesi Plajı Mersin’in Silifke ilçesinde bulunur. Silifke şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan bu plaja özel araç ile 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabilir. Deniz seviyesi çok sığ olan bu plaja ulaşabilmek için şehir içi dolmuşları da kullanılabilir. Yarım saatte bir kalkan dolmuşlar sayesinde günün her saati plaj ziyaret edilebilir.

Mersin Kum Mahallesi
Mersin Kum Mahallesi

Kum Mahallesi Plajının Olanakları

Kum Mahallesi Plajı hem yerli turistler hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen plajların başında gelir. Turistler bu plajın sunduğu olanaklar sayesinde günün her saatini keyifle değerlendirebilir. Plajın sunduğu olanakların en önemlisi otopark hizmetidir. Plaja gelen kişiler araçlarını park edebilecek yerleri kolayca bulabilir. Kum Mahallesi Plajı’nda bulunan olanaklar:

  • Soyunma kabinleri
  • Duş kabinleri
  • Ücretsiz otopark hizmeti
  • Yeme içme hizmeti

Kum Mahallesi Plajı’na giden kişiler plajın etrafında yer alan lokantalar sayesinde aç kalmıyor.

"Mersin

Kum Mahallesi Plajı’nın Özellikleri

Kum Mahallesi Plajı’nın yüzeyi isminden de anlaşılacağı gibi kumdur. Bu sayede tatilciler çok rahat ve keyifli yürüyüşler yapabilir. Plajın suyu sabah saatlerinde oldukça sakin oluyor. Ilık ve sakin olan suda vakit geçirmek için kişilerin sabah saatlerini tercih etmesi önerilir. Ancak akşamüstü oluşan dalgalanmalar tatilcileri zor durumda bırakabilir. Kum Mahallesi Plajı’nda gece saatlerinde sivrisinek akınları olabilir. Tatilcilerin önlemini almadan akşam saatlerinde plajda olmaması gerekir.

READ  Mersin Boğsak Koyu

"<yoastmark

Kum Mahallesi Plajı’na Giriş Ücreti

Kum Mahallesi Plajı’na girmek isteyen kişiler ödeyeceği ücreti sorguluyor. Kum Mahallesi Plajı’na girmek için ekstra ücret ödenmez. Bu sayede kişiler ekstra masraf yapmak zorunda kalmaz. Bütçelerini düşünen ve ekstra harcama yapmak istemeyen kişiler gönül rahatlığı ile Kum Mahallesi Plajı’nı tercih edebilir. Kum Mahallesi Plajı’na yılın her günü ve her saati ücretsiz şekilde girilebilir.

Kum Mahallesi Mersin
Kum Mahallesi Mersin

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Gezicini

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Plajları

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Susanoğlu Plajı | Mersin

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Mut Gezilecek Yerler | Mersin Toros Dağlarının Batısında

Gezicini

Yorum Yaz