Image default
Mersin

Mersin Kızkalesi Plajı

Mersin Kızkalesi Plajı

Akdeniz’in ünlü plajları arasında bulunan Kızkalesi Plajı nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti ne kadar ve konaklama imkanı var mı? Mersin Kızkalesi Plajı hakkındaki tüm soruların cevapları hazırladığımız yazımızda;

Mersin Kızkalesi Plajı Nerede?

Kızkalesi Plajı Mersin ilinde bulunan ve her sene yerli yabancı turistleri ağırlayan mavi bayraklı bir plajdır. Bu plaj ismini Kızkalesi beldesi ve tarihi Kızkalesi’nden alır. Mersin’e 75 km uzaklıkta olan plaj Erdemli ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Plaj ince kumlara sahip uzun kumsallara sahiptir. Mavi bayraklı olması nedeniyle turistlerin uğrak yeri olan plaj sezon boyunca yoğunluk yaşar.

Mersin Kızkalesi Plajı
Mersin Kızkalesi Plajı

Mersin Kızkalesi Plajına Nasıl Gidilir?

Kızkalesi Plajı’na ulaşım için insanların ilk olarak Mersin’e ulaşmaları gerekir. Mersin’e ulaşım için hava yolu tercih edilecekse Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda inilir. Havalimanında hizmet veren servisler veya otobüsleri kullanılarak Mersin’e ulaşılır. Plaja gitmek için Mersin’de otobüs veya servisten inip Erdemli araçlarına binilir. Bu araçlar vasıtasıyla Kızkalesi Plajı’na ulaşılır. Kızkalesi Plajı’na ulaşmak için karayolu tercih edilecekse Mersin-Antalya karayolu kullanılır. Bu yolu kullanılarak önce Mersin’e ve oradan da ilden 75 km uzaklıktaki Erdemli ilçesine gidilir. Buradan Kızkalesi Plaj yolu takip edilerek plaja ulaşmak mümkün olur. Ayrıca Mersin’e şehirler arası otobüslerle ulaşan kişiler otogardan servisler veya Erdemli araçlarını kullanarak plaja gidebilirler.

Mersin Plajları
Mersin Plajları

Mersin Kızkalesi Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Mersin Kızkalesi Plajı’na girmek isteyen kişilerin giriş için ücret ödemesine gerek yoktur. Ancak plajda bulunan şezlong kiralamak isteyen kişilerin 20 TL ücret ödemeleri gerekir. Bu ücret kişi başı ödenmesi gereken ücrettir. Ayrıca plajda turizm işletmeleri tarafından kullanılan alanlar vardır ve bu alanlarda vakit geçirmek isteyen kişilerin hizmet türüne göre çeşitli ödemeler yapmaları da gerekir.

READ  Gülnar Gezilecek Yerler

"<yoastmark

Mersin Kızkalesi Plajı Gezilecek Yerler Neler?

Kızkalesi Plajı denize girmek veya güneşlenmenin yanı sıra insanlara gezi imkanı sunan bir plajdır. Kızkalesi Plajı ve çevresinde gezilebilecek yerler ise şunlardır;

Kızkalesi (Haftanın 7 günü ziyaret edilebilir ve giriş ücretlidir)

  • Ayas Plajı
  • Cennet Cehennem mağarası
  • Adamkayalar
  • Mezarlıklar Vadisi
  • Büyük Kilise
  • Kutsal Yol
  • Manastır Kilisesi
  • Şehitlik Kilisesi

Kızkalesi çevresinde bulunan tarihi ve turistik alanları gezmek için ziyaretçilerin müze kart sahibi olmaları gerekir. Kart sahibi olmayan kişilerin kilise veya diğer mekanlar için ücret talep ediliyorsa bu ücretleri ödemesi zorunluluğu da vardır.

Kızkalesi Plajı
Kızkalesi Plajı

Mersin Kızkalesi Plajında Konaklama İmkanı Var Mı?

Kızkalesi Plajı’nın bulunduğu Kızkalesi turistik beldedir. Bu nedenle turistlere konaklama imkanı sunan çok sayıda tesis bulunur. Bu tesisler otel, motel, bungalov ev, pansiyon, butik otel ve apart otellerdir. Bu tesislerde sunulan imkanlar ve konaklama ücretleri tercih edilen tesisin özelliğine göre değişiklik gösterir. Otel veya pansiyonda konaklamak istemeyen kişiler için plaj çevresinde kamp alanı da mevcuttur. Karavanı ile bölgeye gelen kişiler karavanlarında veya çadırlarında kamp yapma imkanı bulabilirler.

Mersin Kızkalesi Sahili
Mersin Kızkalesi Sahili

 

Silifke Çevresindeki Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yemişkumu Plajı | Mersin’de Eşşiz Güzelliğe Sahip

Gezicini

Toroslar Gezilecek Yerler

Gezicini

Tisan Plajı : Silifke’de Turkuaz Bir Cennet

Gezicini

Tarsus Plajları

Gezicini

Tarsus Gezilecek Yerler

Gezicini

Susanoğlu Plajı | Mersin

Gezicini

Silifke Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Silifke Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Mut Gezilecek Yerler | Mersin Toros Dağlarının Batısında

Gezicini

Yorum Yaz