Image default
Foça

Foça Plajları ve Koyları | Foça’da Gidilecek En iyi Plajlar

Foça Plajları ve Koyları | Foça’da Gidilecek En iyi Plajlar

Foça, gezilecek yerleri ve doğal güzellikleri ile muazzam bir yerdir. İzmir merkeze çok yakın bir mesafede olan bu ilçede kamp alanları ve plajlarda vardır. Denize yakın konumda olan bu yerlerde tatil yapmak ise oldukça keyiflidir. Bu plajlardan en fazla ziyaret edilen ise Sazlıca plajıdır. Kamp alanı da mevcut olan bu bölgede doğa gezisi de yapılabiliyor.

Foça Plajları
Foça Plajları

Foça görülecek yerler arasında en muazzam bölgelere sahip bu ilçede konaklama yerleri de lükstür. Rahatlatıcı ve keyifli bir tatil için ideal bir bölge olan Foça plajlarında ihtiyaçlarınız için işletmelerde mevcuttur. Bu plajların olduğu bölgeye ulaşım ise Foça’dan sağlanmaktadır. Foça Plajları ve Koyları | Foça’da Gidilecek En iyi Plajlar

Sazlıca Plajı Foça
Sazlıca Plajı Foça

Sazlıca Plajı

İzmir ilinde gezilecek en güzel yerlere sahip olan Foça, şehrin kuzeyinde yer almaktadır. Sahil kıyısına oldukça yakın bir konumda olan bu ilçede ise bir çok sayıda plaj vardır. Foça yüzülecek yerler arasında olan bu plajlardan olan Sazlıca Plajı, oldukça muazzam bir yerdir. Eski Foça ve Yeni Foça arasında kalan bu plaj, sakinliği ve güzelligi ile tatil için ideal bir bölgedir. Doğanın içinde bir plaj olan bu bölgede ayrıca kamp ve piknik alanı da bulunuyor. Foça Plajları ve Koyları | Foça’da Gidilecek En iyi Plajlar Şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin tercihi olan bu bölgede ihtiyaçlar için işletmelerde bulunmaktadır. Duş, kabin ve şezlong olan Sazlıca Plajına giriş ücretleri ise oldukça uygundur.

İzmir Foça Kosova Plajı
İzmir Foça Kosova Plajı

Kosova Plajı

Foça, tatil için tercih edilen en güzel bölgeler arasındadır ve burada muazzam plajlar bulunmaktadır. Doğal güzelliği ile bir harika olan bu plajlar günübirlik tatil için de uygundur. Kosova Plajı da bu bölgelerden biridir ve sessizliği ile oldukça büyüleyici bir yerdir. Doğanın en güzel karesi olan bu plaj, merkeze de oldukça yakın mesafededir. Kampçıların, tatilcilerin ve piknikçilerin yeri olan bu bölge, sakin yapısı ve denizi ile huzur vermektedir. Tekne Turları ve doğa gezileri de yapılan Kosova Plajı, işletmeleri bakımından da oldukça harika bir alandır. Foça plaj denilince ilk akla gelen yerlerden olan bu bölgeye ulaşım için ise İzmir’den ulaşım sağlayabilirsiniz.

READ  Kaleburnu Plajı | Foça
Çeşmealtı Mavi Plaj
Çeşmealtı Mavi Plaj

Çeşmealtı Mavi Plaj

İzmir, plajları ve tatil beldeleri ile her yıl binlerce tatilciyi kendine çekmektedir. Oldukça muhteşem tatil beldelerine sahip bu ilde muazzam plajlar da vardır. Çeşmealtı mavi plajda bu bölgeler arasındadır ve giriş ücretleri oldukça uygundur. Son derece kaliteli bir hizmetin sağlandığı bu plajda konaklama mekânları da bulunmaktadır. İzmir gezilecek  yerler arasında en güzel bölgeye sahip olan bu alan günübirlik tatil için de harikadır. Deniz kumu çakıllı olan bu plajda rahat yüzebilmeniz için ise terlik giymeniz gerekir. Suları soğuk olan bu plajın kumsalı da rahatlatıcıdır. Haftasonları kalabalık olan bu plaja ayrıca haftaiçi gelmeniz gerekir. Daha rahat ve güzel bir tatil için uygun olan Çeşmealtı mavi plajına girişte ücretsizdir.

 

Gümüldür Halk Plajı
Gümüldür Halk Plajı

Gümüldür Halk Plajı

Yazın sıcağında gelinen en çok yerlerden olan İzmir  tatil için harikadır. Bu ilde yer alan plajların çoğu ise harika bir doğal güzelliğe sahiptir. Gümüldür halk plajı da doğanın güzelliğine bürünmüş bir yerdir. Muhteşem denizi tertemiz koyu ile büyüleyen bu plaj, konaklama yönünden oldukça uygun bir bölgedir. Keyifli bir tatil için muazzam bir yer alan Gümüldür plajı denizi de tertemizdir. Foça plajları arasında en güzel yerlerden olan bu bölge ayrıca oldukça sakindir. Kafa dinlemek isteyenlerin de tercihi olan Gümüldür plajı, sevdikleriniz ile harika bir tatil yapmak için de muazzamdır.  Son derece sakin bir tatil beldesi olan bu güzel yere ulaşım ise oldukça kolaydır.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

YeniFoça Windsurf Yelken Spor Kulübü

Gezicini

Yenifoça Burunucu Plajı

Gezicini

Yeni Foça Plajları

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Yeni Foça Gezilecek Yerler

Gezicini

Voodoo Beach Club Foça

Gezicini

Sazlıca Plajı – Foça’nın En iyi Plajlarından

Gezicini

Retro Beach Club Yenifoça

Gezicini

Pollen Tatil Köyü | Yenifoça’da Tatil Köyü

Gezicini

Yorum Yaz