Image default
Urla

Çeşmealtı Nerede ? Çeşmealtı Nasıl Gidilir?

Çeşmealtı

İzmir ve Ege’nin en sempatik ve şirin ilçelerinden biridir Urla. Bu tatil beldesi de Ege’nin bütün her yerinde olduğu gibi saklı cennetler ve güzellikler ile saklıdır. Bunlara Koylar, plajlar, kamp alanları ve işlek caddeler merkezler örnek gösterilebilir. Sadece Urla’ya gelenler değil Çeşme’ye gelen insanlar da  Çeşmealtı koyunu, plajını görmeye geliyorlar. Burayı özel kılan özelliklerin başında suyunun berraklığı ve Çeşme’ye göre nispeten daha sakin olmasıdır.  Özellikle hafta sonları plajın fazla kalabalık olması nedeni ile Urla’nın yerel halkı Çeşmealtı’nı tercih etmeyebiliyor.

çeşmealtı
çeşmealtı

Koyları ve plajları bakımından zengin olan İzmir, Urla ve Çeşme bu konu da gelen misafirlere sunduğu seçenekler doğrultusunda herkesin rahat edebileceği bir yer bulmasında yardımcı oluyor. Aynı zaman da Çeşmealtı hem Urla merkeze hem de İzmir Merkeze yakın olması ile birçok avantajı da beraberinde getiriyor. İzmir merkeze 36Km Urla merkeze ise 5 KM olan Çeşmealtı merkezden fazla uzaklaşmak istemeyen tatilciler için bir numaralı konum haline geliyor.

çeşmealtı sahili
çeşmealtı sahili

Çeşmealtı bizlere sunduğu harika görüntüler ve temiz suyuyla gidenlerin bir kez daha gitmek istediği tatil sonunda güzel anılar biriktirdiği bir koy oluyor. Gelen misafirlerin sundukları bunlar ile bitmeyen Çeşmealtı aynı zaman da kaplıcaları ile de ünlüdür. Kıyı şeridi boyunca İçmeler sahillerinden Karaburun’a uzanan Çeşmealtı nüfusu yazları kışlara göre artmaktadır. Çeşmealtı Nerede ? Çeşmealtı Nasıl Gidilir? Burada çalışanlar ve iş sahibi insanlar içinse Çeşmealtı tam bir iş fırsatı doğuruyor. İzmir Gezilecek Yerler Çeşmealtı koyu ise Türkiye’nin dört bir yanına ziyaretlere uğramaya devam ediyor. Gezilmesi gereken yerler listelerine kaplıcaları sunduğu eşsiz manzaraları ve muhteşem deniz keyfi ile unutulmaz anlar yaşatana çeşmealtı koyu.

çeşmealtı koyu
çeşmealtı koyu

Çeşmealtı koyu

Türkiye’nin tarihi bol illerinden İzmir’in Urla ilçesinde bulunan koy hem turistlerin hem de Türklerin çokça ilgisi olduğu görülmesi gereken bir yer. Çeşmealtı Nerede ? Çeşmealtı Nasıl Gidilir? Yine İzmir’de bulunan etrafınızda bulunan koylar ise  Gelinkaya, Malgaça ,Gülbahçe Koyları ve Altınköy plajı alternatifleriniz arasında olacak. Sadece Urla ve çevresin de bulunan bunca güzellik ve eşsiz deneyimler başta Çeşmealtı olmakla birlikte gidilip görülmeyi hak ediyorlar. Halk ve işletme sahipleri tarafından da temizliğe oldukça önem verilen koy bu konuda da geçer not almayı başarıyor.

READ  Urla Cafeleri : Urla’daki En İyi Kafeler

 

çeşmealtı denizi
çeşmealtı denizi
çeşmealtı gece pazarı
çeşmealtı gece pazarı

Çeşme Altına En Yakın Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yassıca Ada

Gezicini

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Urla Gece Hayatı Disko barları

Gezicini

Urla Cafeleri : Urla’daki En İyi Kafeler

Gezicini

Karantina Adası | Urla’da Bir Ada

Gezicini

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Gezicini

Balıklıova Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Yorum Yaz