Image default
Foça

Yeni Foça Plajları

Yeni Foça Plajları İzmir ilinde gezilecek en güzel yerlere sahip olan Foça, tatil beldeleri ile oldukça muazzamdır. Hem gezilecek yerleri, hem de tatil beldeleri ile bir harika olan Foça İzmir ilinin en gözde yerlerindendir. İzmir’in kuzeyinde yer alan bu ilçe, kamp alanları ve piknik yerleri ile de muhteşemdir.

Yeni Foça Plajları
Yeni Foça Plajları

Haftasonu günübirlik tatil için de uygun alanlara sahip bu bölgede tatil yapmanın keyfi ise bambaşkadır. Ege kıyısına da sahilleri olan bu ilçede ayrıca büyüleyici plajlarda bulunmaktadır. Halka açık işletmeler ile hizmet verilen bu plajlara giriş ücretleri de oldukça uygundur. Tatil için ideal bir bölge olan Foça, İzmir merkezine de oldukça yakındır.

Sazlıca plajı
Sazlıca plajı

Sazlıca Plajı

Foça, İzmir’in en güzel plajlarına sahip bir ilçedir ve burada hizmet veren beachlerde bulunmaktadır. İzmir görülecek yerler Sazlıca Plajı arasında en güzel yerlerden olan Sazlıca plajı da oldukça güzel bir bölgedir ve muazzam manzaraya sahiptir. Eski Foça ve yeni Foça arasında kalan bu plaj yazın bir çok ziyaretçinin tek uğrak noktasıdır. Doğal güzelliği ile büyüleyen bu plajda ihtiyacınız olan herşey de mümkündür. Duş yerleri, kabin, WC ve restoranların yer aldığı bu plajda tatil yapmak oldukça harikadır. Muhteşem bir tatil beldesi olan Sazlıca plajına giriş ücreti ise yaklaşık 10 Tl’dir .Yeni Foça Plajları arasında Kamp yapmak isteyenler için ise bu ücret 25 TL olarak belirlenmiştir.

Yeni Foça Halk Plajı
Yeni Foça Halk Plajı

Yeni Foça Halk Plajı

Foça, doğal güzelliği ile büyüleyen bir bölgedir ve İzmir merkeze oldukça yakındır. Son derece güzel mekânları ve plajları ile bilinen bu yerde tatil yapma keyfi ise oldukça eğlencelidir. Yeni Foça Halk Plajı bu yerlerden biridir ve bütün imkânlar bulunmaktadır. YeniFoça Mavi bayraklı olan bu plajın denizi ise kumlu ve berraktır. Foça’da yer alan nadir mavi bayraklı plajlardan olan bu bölgede duş, kabin ve şezlong hizmetleri mevcuttur. Çevresinde ihtiyacınızı karşılayacağınız işletmelerin de yer aldığı bu bölgede aradığınız herşey mevcuttur. Tatil için muazzam bir yer olan Sazlıca Plajına giriş ise tamamen ücretsizdir.

Foça Karakum Plajı
Foça Karakum Plajı

Foça Karakum Plajı

İzmir ilinin güzel plajlarına ve beachlerine sahip olan Foça, her yıl binlerce kişinin geldiği bölgeler arasındadır. Son derece mükemmel bir yer olan Foça ilçesinde yer alan ise bir çok sayıda güzel plaj vardır. Karakum plajı bunlar arasındadır ve muhteşem bir güzelliği vardır. Halka açık olan bu güzel plajın uzunluğu ise yaklaşık 500 m’dir.

Foça Karakum Plajı
Foça Karakum Plajı

İzmir Foça ilçesinde yer alan en güzel plajlardan olan Karakum’da konaklama imkânı da mevcuttur. Güzel bir yer olan bu plajda ayrıca güzel bir Cafede bulunmaktadır. Soğuk ve sıcak içecek alabileceğiniz bu Cafede oturarak denizi izleyip, dinlenebilirsiniz. Aileniz ve sevdikleriniz ile beraber gelebileceğiniz güzel bir yer olan Karakum Plajı yakınında ayrıca gezilecek yerlerde bulunmaktadır. Yeni Foça Plajları Karakum plajına ulaşım ise Foça merkezden sağlanmaktadır.

Foça Acar Camping DeniziAcar Camping FoçaYeni Foça PlajlarıFoça Karakum PlajıFoça Karakum PlajıYeni Foça Halk Plajıcennetkoyumabo5acarcampingBueno Beach Club FoçaSazlıca Plajları

Foça’daki Diğer Plajlar


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

YeniFoça Windsurf Yelken Spor Kulübü

Sinem

Yenifoça Burunucu Plajı

Sinem

Yeni Foça Otel

Sinem

Yeni Foça Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Voodoo Beach Club Foça

Sinem

Sazlıca Plajı – Foça’nın En iyi Plajlarından

Sinem

Retro Beach Club Yenifoça

Sinem

Q Beach Club Foça

Hakan Karaduman

Pollen Tatil Köyü | Yenifoça’da Tatil Köyü

Sinem

10 Yorumlar

muharrir 3 Eylül 2021 at 01:15

sazlıca plajı cok güzel gerçekten.

Cevapla
muharrir 3 Eylül 2021 at 01:16

sazlıca plaji cok güzel gerçekten..

Cevapla
Barış Geçmen 3 Eylül 2021 at 09:52

Yeni Foça Plajları ile ilgili olarak son derece bilgi verici ve açıklayıcı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Nasibe 3 Eylül 2021 at 16:41

Yeni Foça gidebileceğiniz tek adres plajları her yeri harika bit yerdir

Cevapla
Selim Köse 3 Eylül 2021 at 18:39

Egenin her köşesi ayrı bir güzel ama Foça bir başka. Plajları, piknik yerleri, kamp yerleri ile tam bir yaz tatil şehri. Birçok güzel hizmet veren kafeler, restoranlar mevcut. Fiyatları çok fahiş değil

Cevapla
Buğra 4 Eylül 2021 at 12:24

Foçanın kumsalları , plajları denizi muhteşem. Gezilecek yerleri ve atıştırmalık yerleri güzel. Tatil için çok ideal bir yer.

Cevapla
Emrah Korkmaz 4 Eylül 2021 at 12:46

Hem Gezilecek yerleri Hemde Tatil beldeleri ile bir harika olan Foça İzmir ilinin en gözde yerlerindendir. İzmir’in kuzeyinde yer alan bu ilçe, kamp alanları ve piknik yerleri ile de muhteşemdir.Kesinlikle gidip görülmesi gerekilen bir Tatil beldesi İzmir foça.

Cevapla
Gökhan 5 Eylül 2021 at 01:41

Foça plajına bayıldım çok beğendim çok güzel bir yer herkese tavsiye ederim çok memnun kaldım

Cevapla
Emirhan 5 Eylül 2021 at 08:31

Arkadaşlar eğer bana sorarsanız foçadaki en güzel plaj karakum plajı balıklarla beraber yüzebilirsiniz. Tek kötü yanı bazıları sizi ısırabilir. 😂🤣🤣

Cevapla
Mustafa AYLAK 5 Eylül 2021 at 10:44

Yeni Foça plajları çok temiz ve bakımlı emeği geçenlere teşekkür

Cevapla

Yorum Yaz