Image default
Foça

Kosova Plajı | Foça’nın En İyi Plajlarından

Kosova Plajı | Foça’nın En İyi Plajlarından İzmir, namı diğer egenin incisi gelişmişliğiyle dünyaya adını duyurmayı başarmış, coğrafyası ve tarihiyle de kültür mirasımız haline gelmiş ilimizdir. İzmir’in çok gelişmiş ilçelerinden  Foça sahilde bulunduğu konumuyla tüm geçmişi de etkiler. Foça ilçesi M.Ö. eski medeniyetlere çokça ev sahipliği yaptığı için tarihi de bir o kadar önemli kılıyor.  Foça tarihi yerler arasında Athena tapınağı, Kyble açık hava tapınağı, Kayalar cami önemli gezilecek yerler arasında yerini alıyor.

Kosova Plajı
Kosova Plajı

Foça’nın sahil kenarına kurulması ilçeye çok büyük avantajlar kazandırmış durumda. Yeşilliklerin arasındaki ince taneli kumların arasından uzun uzadıya plajları da bu etkenler arasında. Kosova Plajı, özellikle yazın kavurucu sıcağın ardından insanların koşarak geldiği pırlanta rengi kumları ve tertemiz sularıyla oldukça fazla tercih ediliyor. Kosova plajı dalgasız sularıyla adeta salıyor ve koy özelliği aratmıyor.

Kosova Plajı Nerede Nasıl Gidilir
Kosova Plajı Nerede Nasıl Gidilir

 

FOÇA KOSOVA PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Deniz, kum, güneş üçlüsünden doya doya yararlanmak istiyorum ama Foça Kosova Plajı ulaşımı nasıl gideceğimi bilmiyorum diyorsanız sizlere vereceğimiz en güzel cevap oldukça kolay biçimde gerçekleşeceğidir.  Foça Kosova arası tam olarak 8 dakika sürmekle beraber plaja gidebilmek için iki seçenek gözüküyor. Otobüs ile gitmek isterseniz 752 numaralı otobüs isterseniz uzun yolculuk yapmak istiyorsanız ise tren istasyonundan bilet alıp Aliağa menemen rotasından ulaşabilirsiniz. Dilerseniz kendi konforlu aracınızla da yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzmir Foça Kosova Plajı
İzmir Foça Kosova Plajı

KOSOVA PLAJI ÜCRETLERİ

Yeşil ile mavinin buluştuğu ve hatta renklerin dansına tanıklık ettiğimiz Kosova plajına giriş ücretleri oldukça makul fiyatadır. 20 lira gibi düşük bir ücret ile sahil, duş, dış mekân gibi daha birçok özelliklerinden yararlanmanız mümkün oluyor. Sizler de İzmir Koyları ve Plajları arasında en güzelini tercih etmek istiyorsanız Kosova plajı tam da size göre bir mekân oluyor.

KOSOVA PLAJI PİKNİK ALANI
KOSOVA PLAJI PİKNİK ALANI

KOSOVA PLAJI PİKNİK ALANI

Foça Kosova plajının muhteşem özelliklerinden biri olan piknik alanı mis gibi ciğerlerinize deniz havası çekerken yeşilliklerin arasında kafa dinlemenizi sağlıyor. Hafta sonu özellikle tercih edilen İzmir Kosova plajına sevdiklerinizle gelebilir, sakin, huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz. Ailecek gelinebilen mekânların başından gelen plajda kahkahalarınızı doyasıya atabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca tatilciler için vazgeçilmez olan kamp alanlarının da olması gerçekten iyi bir mekân olduğunun göstergesidir.  Çadırınızı alarak hemen plaja gelebilir, geceleri yıldızların altında rahatça uyuyabilirsiniz.

KOSOVA PLAJI TEKNE TURU
KOSOVA PLAJI TEKNE TURU

KOSOVA PLAJI TEKNE TURU

Kosova plajının tertemiz ve berrak sularında gezinti yapmak istemez misiniz? Eğer isterseniz tam da sizlere yönelik tekne turları düzenleniyor. Eski tecrübelerin yeni modern anlayışla harmanlanan büyük gemiler, sizleri bilmediğiniz koylara, muhteşem güzellikteki güneş batışının tanıklığına, turkuaz ve mavi karışımı sularında yüzmeye ne dersiniz. İzmir Foça doğal güzelliklerini sizlerle buluşturmak için oldukça özel ve titizlikle düzenlenmiş tekne turları oluşturuyor.  Tekne turunda isterseniz saatlik, yemekli ve özel konseptli, davet gibi etkinliklere katılarak doyasıya eğlenebilirsiniz.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yeni Foça Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Voodoo Beach Club Foça

Sinem

Q Beach Club Foça

Hakan Karaduman

Foça Tarihi Yerleri | Foça’daki Tarihi Yerler Listesi !

Sinem

Foça Gezilecek Yerler : İzmir’in Gözbebeği

Sinem

En İyi Foça Beachleri

Hakan Karaduman

Yorum Yaz