Image default
Foça

Sazlıca Plajı – Foça’nın En iyi Plajlarından

Sazlıca Plajı – Foça’nın En iyi Plajlarından İzmir Foça, tatil için gelinen en güzel yerler arasındadır. Bu yerlerden biri de Sazlıca Plajıdır ve tatil için oldukça ideal bir bölgede yer almaktadır. Kamp alanı da olan Sazlıca Plajı konum bakımından ise Foça merkeze oldukça yakındır. Foça sınırları içerisinde yer alan bu plajın kumu ise çakıl karışımlıdır. Deniz suyu da oldukça soğuk olan bu plajda tatil yapmak çok keyiflidir. Gündüzleri plajın keyfini çıkaracağınız bu bölgede lüks konaklama mekânları da mevcuttur. İhtiyacınızı karşılayacağınız işletmelerin de yer aldığı bu plajda ayrıca lüks restoranlarda mevcuttur. Denizi, kumsalı ve mekânları ile güzel olan bu bölgeye ulaşım ise şehir merkezinden sağlanmaktadır.

Sazlıca Plajı Foça
Sazlıca Plajı Foça

Foça Sazlıca Plajı 

Foça, İzmir ilinde bulunan en güzel tatil beldelerinden biridir. Günübirlik tatil için de uygun yerlere sahip olan Foça’da gelinecek yerlerden biri de Sazlıca Plajıdır. Muazzam manzarası ve uygun fiyatlı mekânları ile bilinen bu plaj, herşeyi ile bir harikadır. İzmir görülecek yerler arasında en güzel plajlardan olan Sazlıca, mekânları ile de bir harikadır. İrili ve ufaklı koylara da sahip olan bu plaj, eski Foça ve yeni Foça arasında kalmaktadır. Güzel bir bölgede yer alan bu tatil beldesinde 3 ayrı plajda bulunmaktadır. Plajın suyu ise soğuktur ve oldukça berraktır. Keyifli bir tatil yapmak için muazzam bir bölge olan Sazlıca Plajına ulaşım da oldukça kolaydır.

Sazlıca Denizi
Sazlıca Denizi

Sazlıca Plajı Kamp Alanı

İzmir, ülkenin tatil için gelinen en gözde şehirlerinden biridir. Muhteşem tatil beldeleri ve koyları ile büyüleyen bu şehirde tatil yapmak oldukça keyiflidir. Günübirlik tatil için de güzel plajları olan bu şehirde dinlenmek için geleceğiniz bir çok yer vardır.

READ  Yeni Foça Otel
Sazlıca Kamp Alanı
Sazlıca Kamp Alanı

Foça İzmir bölgesinde  gelebileceğiniz bu yerler arasındadır ve burada güzel plajlar vardır. Sazlıca plajı özellikle gelinen en güzel plajlardandır ve çevresinde kamp alanı da mevcuttur. Bu bölgede kamp alanı yanında ayrıca piknik alanları da bulunmaktadır. Burada kamp imkânı ise 2 çeşittir. Dilerseniz karavan kampı, dilerseniz de çadır kampı yapma seçeneğiniz vardır. Kamp tatili için de harika bir yer olan Sazlıca Plajına gelmek için ise Foça merkezden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Foça Sazlıca Sahili
Foça Sazlıca Sahili

Sazlıca Plajı Hizmetleri

Sazlıca Plajı, Foça’da yer alan en muazzam tatil beldelerinden biridir. Soğuk suyu ve çakıl kumu ile doğal güzelliği olan bir plaj olan bu bölgede tatil yapmak ise oldukça güzeldir. Rahatlatıcı bir tatil için güzel bir yer olan Sazlıca plajı İzmir ilinin en gözde yerleri arasındadır.

Sazlıca Plajları
Sazlıca Plajları

Muhteşem bir yer olan Sazlıca plajı bölgesinde ayrıca kamp alanı da bulunuyor. Kamp alanında ise bir çok işletme de bulunmaktadır. Duş, WC, buzdolabı, elektrik hizmetleri ve daha bir çok imkânın sağlandığı bu bölge tatil yapmak için oldukça uygundur. Günübirlik tatil için de gelinen bir yer olan bu plaja ulaşım ise Foça’dan sağlanmaktadır.

Foça’da Diğer Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

YeniFoça Windsurf Yelken Spor Kulübü

Gezicini

Yenifoça Burunucu Plajı

Gezicini

Yeni Foça Plajları

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Yeni Foça Gezilecek Yerler

Gezicini

Voodoo Beach Club Foça

Gezicini

Retro Beach Club Yenifoça

Gezicini

Pollen Tatil Köyü | Yenifoça’da Tatil Köyü

Gezicini

Plage Soleil Beach Yenifoça

Gezicini

9 Yorumlar

Barış Geçmen 31 Ağustos 2021 at 23:44

Sazlıca plajı ile ilgili olarak son derece bilgi verici ve açıklayıcı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Serdar Gül 31 Ağustos 2021 at 23:48

Foça’da tatil yapma fırsatı bulanlara kesinlikle öneririm Sazlıca plajını. Su o kadar berrak ki denizin dibi fotoğraflardaki gibi gerçekten. Musilaj falan hiç uğramadı bu plaja. Gördüğüm en temiz plaj desem yanılmış olmam

Cevapla
Buğra 1 Eylül 2021 at 02:06

Foçanın tatil için en uygun plajı en rahat tatil yapılacak yeri. Kumu denizi muhteşem.

Cevapla
Buğra 1 Eylül 2021 at 02:07

Foça’nın en güzel en uygun tatil yapılacak yeri. Kumu denizi muhteşem.

Cevapla
Emrah 1 Eylül 2021 at 10:27

Sazlıca plajı Foçanın en güzel yerlerinden gidip görülmesi gereken bir yer Kumu denizi sahili Konaklamala yerleri ve çarşısıyla güzel bir yer.

Cevapla
Emre Yılmaz 1 Eylül 2021 at 13:45

Ben gittim. Sazlıca harika havasıda güzel denizide temiz mükemmel benim çok hoşuma gitti keyifli harika günlerim. Geçmişti 👍

Cevapla
Nasibe 2 Eylül 2021 at 17:12

Sazlıca plajı temiz ortamı kumsalı harika rahat bir şekilde tam bir tatil yeri mutlaka gidin derim

Cevapla
Buğra 4 Eylül 2021 at 12:09

Bu yaz foçadaydım gerçektende sahili suyu bir harika. tatil yapmak için çok güzel bir yer. Bir daha mutlaka gidip tatil yapacağım. Çok ferah huzur dolu bir doğası var ve kumsalları süperdi.

Cevapla
Emirhan 4 Eylül 2021 at 18:46

Foça gerçekten güzel bir yerdi. Eğer oraya gidecekseniz 3-4 günlük gitmemelisiniz. 2 hafta falan gitmelisiniz orada görecek çok çok şey var. İnşallah başka bir gün yeniden gideceğim.

Cevapla

Yorum Yaz