Image default
Kayak Merkezleri Konya

Derbent Aladağ Kayak Merkezi : Konya’da Kış Turizmi

Derbent Aladağ Kayak Merkezi Konya, tarihiyle, enfes lezzetleriyle, birbirinden güzel piknik ve mesire yerleriyle ünlü bir şehirdir. Her geçen gün turizme kazandırılan yeni alanlarla gerek Konya halkına gerekse turistlere keyifli hizmetler sunuluyor. Bunlardan bir tanesi de kış turizmidir. Kış turizminde Derbent Aladağ Kayak Merkezi büyük bir öneme sahiptir. Bir saatlik kısa bir zaman diliminde varılabilen alan, günübirlik aktiviteler için oldukça uygun. Ailelerin, çocuklu ailelerin rahatlıkla zaman geçirmesi mümkün. Bu alan, Konya merkeze 61 km uzaklıkta yer alır. Derbent ilçesine ise 5 km mesafededir.

Derbent Aladağ Kayak Merkezi
Derbent Aladağ Kayak Merkezi

Derbent Aladağ Kayak Merkezi Nerede?

Derbent Aladağ Kayak Yeri,  Konya ilinin Derbent ilçesinde yer alır. İç Anadolu Bölgesi’ nin ve Konya ilinin kış sporları için en gözde merkezlerinden biridir.

Konya Kayak Merkezi
Konya Kayak Merkezi

Derbent Aladağ Kayak Merkezi Hakkında

Konya mesire alanları, piknik yerleri ve parklarıyla meşhur bir şehirdir. Bunlara kış sporları için uygun alanlar da eklenmiştir. Bunlardan biri olan Aladağ Kayak Merkezi, kış turizmine büyük katkı sağlar. Temiz havasıyla ziyaretçilerine rahat bir nefes aldırırken kayak sporu severlerin ilgi odağıdır.

Konya Derbent Kayak Merkezi Ulaşım
Konya Derbent Kayak Merkezi Ulaşım

Derbent Belediyesi tarafından turizme kazandırılan yer, Konya halkının uğrak noktalarından biri olurken kayak sporu için gelen turistlere de ev sahipliği yapar. Hafta içi yoğun ilgi gören alan, hafta sonu ziyaretçi akınına uğrar. Ailece kar manzarası eşliğinde güzel vakit geçirmek isteyenler için de oldukça ideal bir alandır.

Derbent Kayak Merkezi
Derbent Kayak Merkezi

Derbent Kayak Merkezi, tamamlanmaya yakın olan tesisleriyle de dikkat çeker. Telesiyej ve teleferik sistemi yapılması planlanmaktadır. Ziyaretçilerin ilgi gösterdiği aktivitelerden biri de kızaklardır. Kızak kiralayarak bu aktiviteden yararlanılabilir. Karatay Kızaklarla eğlenceli vakit geçiren ziyaretçiler sıcak bir şey içmek için de bir kafeterya mevcuttur. Kafeterya da kaliteli hizmet almak da mümkündür.

READ  Çumra Gezilecek Yerler
Derbent Gölü
Derbent Gölü

Yakın Çevredeki Gezilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Seydişehir Gezilecek Yerler

Gezicini

Selçuklu Gezilecek Yerler

Gezicini

Sarayönü

Gezicini

Panorama Müzesi Konya’da Bir Müze

Gezicini

Olimpiyat Parkı : Konya

Gezicini

Yorum Yaz