Image default
Bodrum

Turgutreis Gezilecek Yerler : Bodrum’un Cenneti

Turgutreis Gezilecek Yerler

Turgutreis
Turgutreis

Turgutreis, her yıl binlerce yerli, yabancı turisti içinde barındıran, Bodrum yarımadasında bulunan turistik bir tatil beldesidir. Bodrum merkeze ise sadece 20 km uzaklıkta bulunur. Bodrum çevresi dâhilinde, güneşin batış manzarasını en güzel şekilde izleme şansına sahip olabileceğiniz Turgutreis, tertemiz havası, plajları ve doğal güzellikleriyle çoğu insanın ziyaret etmek isteyeceği yerler arasında bulunur.

Bodrum Turgutreis
Bodrum Turgutreis

Muğla iline bağlı olan Bodrum ilçesine tatile gelenler oluşturdukları gezi rehberi içerisinde Turgutreis’i de mutlaka dâhil etmelidirler. Kendiniz veya sevdiklerinizle beraber keyifli vakit geçirebileceğiniz Turgutreis gezilecek yerler şunlardır:

Turgutreis Gezilecek Yerler
Turgutreis Gezilecek Yerler
  • Turgutreis Pazarı
  • Günbatımı Plajı
  • Turgutreis Barlar Sokağı
  • Turgutreis Atatürk Meydanı
  • D- Marin Turgutreis
  • Şevket Sabancı Parkı
  • Gümüşlük El Sanatları Çarşısı
  • Tavşan Adası
  • Turgutreis Merkez Cami
  • Countryranch Atlı Spor Kulübü
Turgutreis Gezilecek Yerler
Turgutreis Gezilecek Yerler

Turgutreis Pazarı

Turgutreis beldesinde her cumartesi sabah saat 08.00 ile akşam saat 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Turgutreis pazarında meyve,sebze, kıyafet gibi pek çok tezgah bulunur. Turgutreis pazarı, belde merkezindedir. Ve dolmuş duraklarının hemen yanından marinaya kadar uzanır. Doğallığın, samimiyetin zirvede olduğu bu pazar; marketten alışveriş yaptığınıza benzemez çünkü bu pazarda her şey dalından kopup tezgâhlara gelir.

Turgutreis Sevgi Yolu
Turgutreis Sevgi Yolu

Oldukça taze meyve ve sebzelerin olduğu bu pazarda, yöresel her çeşit organik ürünleri rahatlıkla bulmanız mümkün olacaktır. Bodrum ‘un meşhur mandalinası, “Turgutreis” yazısı işlenmiş havluları da pazarda görebilirsiniz. Ayrıca pazarın bitimine yakın yerlere kurulmuş butik tezgâhlarda da uygun fiyatlı el işi ürünlerine göz gezdirebilirsiniz. Doğal taşlardan yapılmış kolye, bileklik ve daha pek çok takıya El Sanatları Sokağı adı verilen bölümden ulaşabilirsiniz.

READ  Bodrum'da Görülmesi Gereken En İyi 10 Yer
Turgutreis Pazarı
Turgutreis Pazarı

Satıcılar ve müşteri arasında da doğallık, samimiyet ön plandadır. Günümüzde çoğumuzun istediği şey; samimi, doğal insanlarla muhattap olup karşımızdaki insanlarla iyi ilişkiler kurup bulunduğumuz yerden mutlu ayrılmaktır. Bu pazara gittiğinizde tezgâhlara dizilmiş olan ürünleri gördükçe alın terini ve sarf edilen emeği görürsünüz. Eğer gösteriş ve lüks yaşamdan uzak iseniz bu pazara mutlaka uğramayı ihmal etmeyin.

Turgutreis Pazarı
Turgutreis Pazarı

Günbatımı Plajı

Günbatımı Plajı, Turgutreis’in en çok tercih edilen mekânları arasında yerini almıştır. Turgutreis dolmuş durağından sadece 500 metre uzaklıkta olan Günbatımı Plajı’na yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Günbatımı Plajı, denize girebileceğiniz sahillerden birisidir.

Günbatımı Plajı
Günbatımı Plajı

Ayrıca gün batımı manzarasının tadını, şezlongunuza uzanıp ya da yüzerek çıkartabilirsiniz. Plajın karşısında Çatal Adası bulunmaktadır. Bu adanın da manzarasını izleme fırsatı elde edebilirsiniz. Günbatımı Plajı’nın çevresinde restoran ve kafeler bulunmaktadır. Karnınız acıktığında, manzaraya karşı karnınızı doyurma imkânına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Günbatımı Plajına girişler tamamen ücretsizdir.

Turgutreis Plajı
Turgutreis Plajı

Turgutreis Barlar Sokağı

Sahile oldukça yakın bir konumda olan Turgutreis Barlar Sokağı’na ulaşım yürüyerek, kolaylıkla yapılır. Barlar Sokağı, Turgutreis’in merkezinden başlayarak sahile kadar devam eden, içinde 10 dan fazla eğlence mekanının bulunduğu yerdir.

Barlar Sokağı’na gitmek isteyenler için haftanın her günü saat 18.00 ile 04.00 arasında müşterilerine açıktır. Barlar Sokağı’nda bar, gece kulübü, meyhane ve kafe gibi işletmeler hizmet vermektedir.

Turgutreis Barlar Sokağı
Turgutreis Barlar Sokağı

Turgutreis Atatürk Meydanı

Turgutreis Atatürk Meydanı, merkez ve sahil arasındaki bir konumda yer alır. Ulaşım dolmuşlarla ve yürüyerek yapılır. Ama özel araçlarıyla gelmek isteyenlerde, Mehmet Hilmi Caddesi’ni batı yönde takip ederlerse buraya kolaylıkla ulaşırlar. Turgutreis Atatürk Meydanı’nda etkinlikler, festivaller ve törenler düzenlenmektedir. Atatürk Meydanı pek çok işletmeye ev sahipliği yapar.

READ  Bodrum Gezilecek Yerler : Ünlülerin Tatil Merkezi
Turgutreis Meydanı
Turgutreis Meydanı

Karnınızı doyurup, sevdiklerinizle oturup vakit geçirebileceğiniz kafeler, restoranlar ve lokantalar bulunur. Ayrıca Turgutreis Bodrum Limanı’nın yanında olan Turgutreis Atatürk Meydanı ile buranın çevresinde yapılan tekne turları hakkında bilgi alıp, palmiye ağaçlarının altında dinlenme fırsatı bulup, Belediye Çay Bahçesi’nde gezilerinize küçük bir çay molası verebilirsiniz.

Turgutreis Koyları
Turgutreis Koyları

D- Marin Turgutreis

Dolmuş duraklarına hemen hemen 600 metre uzaklıkta olan marinadır. Buraya ulaşımlar yürüyerek yapılabilir. Özel araçları ile gelenler için Marina içerisinde otopark bulunuyor. Birbirinden güzel restoranlara, kafelere ve lüks mağazalara ev sahipliği yapan bir marinadır. Gündüz saatlerinde deniz manzarasına bakarak çayınızı, kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise marinada bulunan barlarda eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Marina, akşam saatlerinde ışıklandırılmasıyla ortaya etkileyici bir görsel şöleni çıkartır. Buraya girişler değerli halkımız için tamamen ücretsizdir.

D-Marin Turgutreis Marina
D-Marin Turgutreis Marina

Şevket Sabancı Parkı

Şevket Sabancı Parkı, Turgutreis beldesine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunur. Zengin botanik yapıya sahip olan bu parkta pek çok palmiye ağaçları yer alır. Bu park, bölge halkı tarafından yürüyüş yolu ve spor merkezi olarak kullanılır. Ege Denizi manzarasını yeşilliklerin içinde, keyifle seyretme fırsatı bulabilirsiniz. Yılın çeşitli zamanlarında etkinliklerin düzenlendiği amfi tiyatro da burada bulunur.

Şevket Sabancı Parkı
Şevket Sabancı Parkı

Tavşan Adası

Gümüşlük sahiline yakın olan Tavşan Adası, Turgutreis’e yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunur. İnsanların yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceği, oldukça etkileyici ve güzel manzaraya sahip olan bir adadır. Kara yolu ile bağlantısı olduğu için küçük çocuklar bile rahatlıkla yürüyerek geçebilir. Tavşan Adası adından da anlayacağımız üzere içinde tavşanların yaşadığı, tavşanları ile meşhur bir yerdir. Adaya ulaştıktan sonra tepeye çıkarak Gümüşlük’ün eşsiz güzelliğini seyredebilirsiniz. Ayrıca Tavşan Adası’na girişler tamamen ücretsizdir.

Tavşan Adası
Tavşan Adası

Countryranch Atlı Spor Kulübü

Countryranch Atlı Spor Kulübü at meraklılarını tutkunlarını kendisine hayran bırakan bir yerdir. Uygun fiyatlı olan bu kulüp her kesimden insana hitap etmektedir. Ata binmeyi bilmeyenler için, görevliler oldukça özenli ve sabırlı olarak ata binmeyi öğrenmenizde yardımcı olabilirler.

READ  Bağla Koyu Bodrum | Muğla'da Kampa ve Doğa Turu İçin Tercih Ediliyor
Countryranch Atlı Spor Kulübü
Countryranch Atlı Spor Kulübü

Seyisler eşliğinde 1-2 saat safariye çıkma imkânını da bu atlı spor kulübünde bulabilirsiniz. Ayrıca Countryranch Atlı Spor Kulübü’nün yanında kedi ve köpek oteli bulunur. Bu otelde, kedi ve köpeklerinizi eğitmek için eğitimler verilir. Eşsiz güzellikleri içinde barındıran Turgutreis’e yolu düşen herkesin uğramasını, bu güzellikleri görmesini isteriz.

Bodrum’da Keşfedilecek Yerlerin Listesi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zayo Beach Club | Yalıkavak Bodrum

Gezicini

Yalıkavak Gezilecek Yerler : Yalıkavak’ta Gidilecek Rotalar !

Gezicini

Türkbükü Gezilecek Yerler | Bodrum’un Meşhur Yerlerinden

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Muazzam Bodrum Karaincir Plajı

Gezicini

Gümüşlük Gezilecek Yerler : Muhteşem Gümüşlük Plajı !

Gezicini

Gümbet Gezilecek Yerler

Gezicini

Flamm Beach | Bodrum’un En Lüks Plajlarından

Gezicini

Çatal Adası | Bodrum Muğla

Gezicini

Yorum Yaz