Image default
Meram

Meram Dere Köprüsü : Konya’da Saklı Cennet

Meram Dere Köprüsü, eşsiz bir güzelliktir. İçerisinde tarihi köprüler türbeler bulunduran, çokça seyahatnamede adı geçmiş dünya çapında önemli bir mesire alanıdır. Çevresini saran ulu ağaçların arasında akan deresi ile gizli bir cennettir. Uçsuz bucaksız akan dere etrafına kurulmuş mesire alanı ile huzur ve rahatlık verir insana.

Meram Dere Köprüsü
Meram Dere Köprüsü

İçerisinde bulunan yemyeşil ortamı ile temiz bir havası bulunuyor. Şehrin gürültüsünden yorgunluğundan kaçıp gelmelik bir mesire alanı. Sadece doğayı içinde barındırmakla kalmayıp Selçuklular döneminden kalma tarihi mekanlar barındırıyor. Bu tarihi alana örnek olarak Meram hamamı bulunuyor. Yine derenin hemen üzerine yapılmış olan taş köprü ise çok ayrı bir güzellik.

Meram Dere Köprüsü
Meram Dere Köprüsü

Tarihi Meram Dere Köprüsü Nerde?

Meram Dere Köprüsü Konya‘da bulunuyor. Takkeli dağ adı verilen dağın güney-doğusunda bir vadiye kurulmuş. Şehirden ise sadece 5-6 km uzaklıkta.

Meram Dere Aktiviteleri
Meram Dere Aktiviteleri

Meram Dere Köprüsü Hizmetleri

Saklı bir cennet olan Meram Dere Köprüsü, içerisinde çeşitli hizmetleri barındırıyor.

Bu hizmetlere verilebilecek bazı örnekler:

  • Lokantalar
  • Çay Bahçeleri
  • Dere üzerinde kayık

Yeşilin bol olduğu Meram Deresi köprüsü hizmetleri ile dikkat çekiyor. Ziyarete gelenlere eşsiz çay bahçeleri ile güzel bir ortam oluşturuyor. Ayrıca bu mesire alanında karnınız acıktığında yemek yiyebileceğiniz çok güzel lokantalar bulunuyor. Bu lokantalar derenin hemen dibinde olduğu için yemek yerken bir hayli huzurlu hissettiriyor. Dere üzerinde kayık ile dolaşma hizmeti ise çok farklı ve güzel bir hizmet. Kayık ile suyun üzerinde gezerek sevdikleriniz ile güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu güzel hizmetleri ile Meram Dere Köprüsü çokça ziyaret ediliyor. Buna benzer yerleri gezmek isterseniz Konya Piknik Alanları konumuzu ziyaret edebilirsiniz..

Meram Dere Köprüsü
Meram Dere Köprüsü

Meram Dere Köprüsü Aktiviteleri

Meram Dere Köprüsü üzerinde hizmet alındığı gibi çok sayıda aktivite bulunuyor.

Meram Dere Köprüsünde bazı aktiviteler:

  • Doğa yürüyüşleri
  • Fotoğrafçılık
  • Tarihi mekan gezintileri
  • Su ile rahatlama

Herkes ihtiyaç duyar Meram Deresi Köprüsü gibi mesire alanlarına. Buraya yakın olarak Meram Bağları‘da ziaret edebilirsiniz.. Bu denli yeşilin bol ve havanın temiz olduğu bir yerde doğa yürüyüşü yapmak ister çoğu insan. Bu alan üzerinde fotoğraf çekilmek gibi birçok aktiviteyi yapabilirsiniz. Tarihi Selçuklu hamamını gezebilir, köprünün zarafetine dalıp gidebilirsiniz. Bu mesire alanının bir başka güzelliği ise temiz suyu ile rahatlatmasıdır. Kısacası huzurdur Meram Dere Köprüsü.

 

Meram Dere Köprüsü
Meram Dere Köprüsü

 

 

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Sırçalı Medrese Müzesi – Meram/Konya

Hakan Karaduman

Sahip Ata Camii Ve Külliyesi : Meram/Konya

Hakan Karaduman

Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Sinem

Meram Gezilecek Yerler

Sinem

Meram Bağları : Cennetten Bir Köşe

Sinem

Kozağaç Piknik Alanı

Sinem

Kozağaç Parkı : Konya’da Bir Park

Sinem

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Sinem

Konya Şelaleleri

Sinem

Yorum Yaz