Image default
Meram

Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Meram Karaaslan Hadimi Parkı Konya’nın meşhurları arasında parklarının da sayılması gerekir. Zira şehir park ve mesire alanları bakımından oldukça zengin. Pek çok park alanı sayılabilir. Konya ilinin en büyük parkı ise Karaaslan Hadimi Parkı’dır. Turistleri kendine çeken bu alan içinde barındırdığı özel alanlar ve sunduğu kaliteli hizmetlerle de herkesin beğenisini kazanır.

Karaaslan Hadimi Parkı Nerede?

Konya ilindedir. Park, Konya Çumra yolu üzerinden 10 km uzaklıkta yer alır.

Meram Karaaslan Hadimi Parkı
Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Meram Karaaslan Hadimi Parkı Hakkında Bilgi

Karaaslan Hadimi Parkı, 187 bin metrekare alan üzerindedir. Karaaslan Hadimi Parkı, bin metrekarelik gölet ve havuza sahiptir. Suyun olması ziyaretçilerine ayrı bir huzur veriyor. Çok geniş bir alan olması yoğun ziyaretçilerini rahatlıkla ağırlama fırsatı tanıyor. Bu bölgeye yakın olarak gidebileceğiniz Meram Bağları‘da ziyaret edebilirsziniz..

15 bin metrekarelik meyve bahçesi var. Alanın bitki örtüsü ve yeşili bakımlı. Belediye bu konuda gereken önemi göstermektedir. Yeşili görmek isteyen ve yeşille iç içe olunması için şahane bir alan.

Meram Karaaslan Hadimi Parkı
Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Karaaslan Hadimi Parkı’nda Ne Yapılır?

Yürüyüş yapmak ya da koşmak için son derece elverişli bir alan. Aynı zamanda bu alanın mükemmel bir manzarası var. Kafa dinlemek isteyenler de bu alanda mis gibi hava alarak dinlenebilirler. Mangal keyfinden vazgeçemeyenler için mangal alanlarını olduğu bir park. Meram‘da Bu alan içinde mangal yakılarak şahane bir piknik keyfi sürülebilir.

Atlı binicilik tesisi, çocukların olduğu kadar parka gelen yetişkin ziyaretçilerin de ilgi odağı durumundadır. Lunapark, çocuklu aileler etkin bir alan. Çocuklar sıkılmadan eğlenceli vakit geçirebilirler. Bunun yanı sıra; çok geniş bir parka sahip. Bu da çocukların oyun alanlarını çeşitlendiriyor.

READ  Konya Festivalleri
Karaaslan Hadimi Parkı
Karaaslan Hadimi Parkı

Parkın içinde tenis kortu var. Tenis severler bu alanda eğlenceli zaman geçirebiliyorlar. Sergi alanları ve kapalı oturma alanları da mevcut. Ayrıca, süs havuzu, restoran, market de parkın içinde hizmet veriyor. Konya‘da Elbette, bu güzel parkın onca alana sahip olması ziyaretçilere pek çok etkinlik yapma fırsatı sunuyor. Her yaştan ziyaretçiye hitap edebilen bir park olarak hizmet verir.

Karaaslan Hadimi Parkı Gölü
Karaaslan Hadimi Parkı Gölü

Karaaslan Hadimi Parkı Ulaşım

Meram‘da Özel araçla kolayca gidilebilen parka toplu taşımayla da ulaşım sağlanır. 124A, 125A, 26A, 79A, 91A otobüslerine binilebilir.

 

Meram Çevresindeki Diğer Görülecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Meram Gezilecek Yerler

Gezicini

Meram Dere Köprüsü : Konya’da Saklı Cennet

Gezicini

Meram Bağları : Cennetten Bir Köşe

Gezicini

Kozağaç Piknik Alanı

Gezicini

Kozağaç Parkı : Konya’da Bir Park

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Kayalıpark : Meram’da

Gezicini

Konya Kafeleri – Konya’da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Gezicini

Yorum Yaz