Image default
Meram

Kozağaç Parkı : Konya’da Bir Park

Kozağaç Parkı Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Konya, mesire alanları ve piknik yerleriyle de dikkat çeken bir şehirdir. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından pek çok yeşil alan halkın hizmetine sunulmuştur. Konya halkı kadar şehri ziyarete gelen turistler de bu alanlara yoğun ilgi gösterir. Meram‘da Bu güzel alanlardan biri de Kozağaç Meram Parkı’dır.

Kozağaç Parkı
Kozağaç Parkı

Kozağaç Parkı Nerede?

Konya ilinin en güzel mesire yerlerinden bir tanesidir. Kozağaç Parkı, Hatip Caddesi üzerinde yer alır.

Kozağaç Parkı
Kozağaç Parkı

Kozağaç Parkı Hakkında Bilgi

Kozağaç Parkı Konya ilinde doğayla buluşmanın en doğru adreslerinden biridir. Gündelik hayatın gerginliklerinden, stresinden ve karmaşasından uzak vakit geçirmek için tercih edilen yerler arasındadır.

Mis gibi temiz havasıyla ziyaretçilerine rahat bir nefes almaları için imkan sağlar. Kozağaç Piknik Alanı Geniş alanında mangal yapma fırsatı da sunar.

Meram Kozağaç Parkı
Meram Kozağaç Parkı

Konya Piknik Alanları Piknikçilerin vazgeçilmez uğrak noktalarından olan parkta çocuklar için de farklı imkanlar mevcut. Çocuklar için eğlenceli oyun alanları var. Bu özerliğiyle de çocuklu aileler için ideal bir parktır. Çocuklar oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirirken ailelerde piknik, yürüyüş gibi aktivitelerle zaman geçirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın hizmetine sunulan park, doğal bir gezi yeridir. Pek çok spor aktivitesi için de uygundur.

Kozağaç Parkı
Kozağaç Parkı

Yürüyüş yapmak, koşmak ve bisiklete binmek gibi aktiviteler rahatlıkla yapılabilir.

Hafta sonları ziyaretçi sayısı artar. Hafta içleri de park oldukça yoğun ziyaretçi karşılar. Bakımlı olmakla birlikte yemyeşil estetik görüntüsüyle doğanın güzelliğinin yaşanabileceği bir yerdir.

Meram Kozağaç Parkı Aktivite
Meram Kozağaç Parkı Aktivite

Kozağaç Parkı’nda Ne Yapılır?

Yukarıda da belirtildiği gibi bu güzel alanda birçok şey yapılabilir. Doğayla iç içe kafa dinlemek, ailece zaman geçirmek, piknik yapmak, spor aktiviteleri gerçekleştirmek gibi. Çeşitli ağaç türleriyle kaplı, süs havuzlarıyla estetik kazanan bu park, en güzel kaçamak yerlerinden biridir.

READ  Konya Festivalleri

 

Kozağaç Parkı Ulaşım

Kozağaç Parkı’na ulaşım son derece kolaydır. İsteyenler parka toplu taşıma araçlarıyla da gidebilirler. Kozağaç Meram Parkı adresine yakın duran hatlar şunlardır; 13A,13B,13C,13D,13F,84A ve 84B. Özel araçla gitmek isteyenler de kolay bir yolculukla parka ulaşabilirler. Seydişehir Çevre Yolu geçildikten sonra Hatip Caddesi üzerinde parka ulaşım sağlanır.

 

Meram Çevresindeki Gezilecek Diğer Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Gezicini

Meram Gezilecek Yerler

Gezicini

Meram Dere Köprüsü : Konya’da Saklı Cennet

Gezicini

Meram Bağları : Cennetten Bir Köşe

Gezicini

Kozağaç Piknik Alanı

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Kayalıpark : Meram’da

Gezicini

Konya Kafeleri – Konya’da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Gezicini

Yorum Yaz