Image default
Meram

Kozağaç Piknik Alanı

Kozağaç piknik alanı, 104 metrekarelik büyüklüğüyle, Konya için değerli yerler arasında yer almaktadır. Bu kadar geniş alanda vakit geçirmek için pek çok sebep bulunmaktadır. Yeni Antalya Çevre Yolu üzerinde yer almaktadır. Meram‘da bulunan kolayca ulaşım sağlanabilir. 2000 yılından beridir kapılarını halka açan Kozağaç piknik alanında, pek çok sosyal faaliyet yapma imkanı da mevcuttur.

Kozağaç Piknik Alanı
Kozağaç Piknik Alanı

Kazağaç Piknik Alanında Neler Yapılabilir?

Kozağaç piknik alanına giden kişiler, burada sadece mangal ya da piknik yapmakla kalmamaktadır. Bunun yanı sıra, fitness, futbol, basketbol, çarpışan araba, trombolin, gondol, bisiklet turu gibi hizmetlerde vermektedir. Böylece ziyaretçiler son derece keyifli vakit geçirme imkanı bulabilmektedir. Konya çevresindeki piknik alanlarını incelemek için Konya Piknik Alanları yazımıza bakabilirsiniz.

Konya Kozağaç Piknik Yeri
Konya Kozağaç Piknik Yeri

Kozağaç Piknik Alanına Nasıl Gidilebilir?

Konya‘nın kendi halkı ya da dışarıdan gezmeye gelen herkes, Kozağaç piknik alanına gidebilmektedir. Bunun için, kişisel araçlarını kullanılabilmektedir. Kişisel araçları olmayanlar ise, toplu taşıma imkanlarını kullanarak buraya ulaşım sağlayabilmektedir. Piknik alanı olan yerlere çoğu kişi piknik yapmak amacıyla gitmektedir. Piknik için de bazı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların da taşınması, toplu taşıma araçlarıyla zor olabilmektedir. Bu nedenle kişisel araçla gitmek daha doğru bir karar olabilir. Meram çevresine geldiyseniz Meram Bağları‘nı mutlaka ziyaret etmeyi unutmayınız..

Meram Piknik Yerleri
Meram Piknik Yerleri

Kozağaç Piknik Alanına Gitmek İçin Nedenler

Konyaya gezmek için gidenlerin yolu mutlaka bu piknik alanına uğramalıdır.

 Bu piknik alanına gitmek için nedenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Temiz ve açık bir alandır.
  • Ulaşımı son derece kolaydır.
  • Aile ile gidilebilecek bir mekandır.
  • Piknik yapmak ya da mangal yapmak için uygundur.
  • Konya’da gezilmesi gereken sayılı ve güzel yerlerdendir.
READ  Aydın Çavuş Seyir Terası : Kahvaltı Yerleri

 

Kozağaç Piknik Yeri
Kozağaç Piknik Yeri

Bu durumlar göz önünde bulundurulduğu zaman, Konya’ya gidenler mutlaka Kozağaç’a gitmelidir. Gitmek için kişisel araç ya da toplu taşıma aracı kullanılabilir. Sadece yürüyüş yapmak ya da hava almak amacıyla da kullanılabilir. İçerisinde bulunan eğlenceli oyun aletlerinde, saatlerce vakit geçirilebilmektedir.

Kozağaç Piknik Alanı
Kozağaç Piknik Alanı

Özellikle aileler bu tarz ortamları daha çok tercih etmektedir. Bu sebeple Kozağaç piknik alanına aileler gitmeyi daha çok tercih etmektedir. Ziyaretçi sayıları hafta sonu daha da artmaktadır. Burada bulunan süs havuzları ve diğer seçenekler, ziyaretçilere çok çekici gelmektedir. Konya’nın en geniş piknik alanlarından bir tanesi de Kozağaç piknik alanıdır.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Gezicini

Meram Gezilecek Yerler

Gezicini

Meram Dere Köprüsü : Konya’da Saklı Cennet

Gezicini

Meram Bağları : Cennetten Bir Köşe

Gezicini

Kozağaç Parkı : Konya’da Bir Park

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Kayalıpark : Meram’da

Gezicini

Konya Kafeleri – Konya’da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Gezicini

Yorum Yaz