Image default
Meram

Konya Kayalıpark : Meram’da

Konya Kayalıpark şehrin ortasında yer alan ve geniş mesire alanlarına sahip olan bir parktır. Çok geniş bir alan üzerinde yerleşmemiş olmasına rağmen kayalı park bir çok geniş imkanlar sunuyor. Kayalı parkın içerisinde piknik yapmak için oturma alanları ve spor yapmak için koşu alanları bulunuyor. Uzun ve yorucu olan günlerin ardından dinlenmek ve rahatlamak amaçlı ücretsiz olarak yararlanmanıza olanak sağlayan bir tesistir. Meram‘da bulunan park.

Konya Kayalıpark
Konya Kayalıpark

KayalıPark İçerisinde Neler Yer Almaktadır?

Konya kayalıpark içerisinde herkesin yararlanmasına imkan sağlayan çeşitli tesisler yer almaktadır. Sıcak bir ortam sağlamak ve ailecek gezi imkanına olanak sağlayan bir yapıdır.

Bu tesislerden bir kısmı şunlardır;

  • Piknik alanları,
  • Spor kompleksleri,
  • Yeşil alanlar,
  • Yapay ırmaklar,
  • Basit spor aletleridir.

Park içerisinde yer alan bu tesisler sayesinde güzel vakit geçirebilir ve rahatlayabilirsiniz. Özellikle egzersiz yapmak isteyen kişiler için uygun bir ortama sahip olan Konya kayalıpark çeşitli spor aletlerini içerisinde barındırıyor.

Konya Kayalı Park
Konya Kayalı Park

Tesislerin kullanımı tamamen ücretsizdir. Öte yandan günün her anı kayalı parka gidebilirsiniz. Kayalı park sabah koşularında ve hafta sonu piknik ziyafetlerinde tercih edilen şehir parklarının başında yer alıyor.

Kaliteli Piknik Alanları

Piknik yapmanıza olanak sağlayan yeşil alanlarının yanı sıra oturma alanları da bulunuyor. Geniş oturakların yer aldığı kayalı park piknik yaparken öte yandan mangal keyfi yapmanıza olanak tanıyor. Aileniz ile beraber akşam kaçamağı veya hafta sonları küçük bir kaçamak için burayı tercih edebilirsiniz. Ecdat Parkı  konumuzu da ziyaret edebilirsiniz.

Şehre Yakın Sakinleştirici Bir Park

Konya ‘da Şehrin ortasında yer alan kayalı park günün stresi atmak için oldukça idealdir. Geniş yeşil alanları sayesinde günün stresinden uzaklaşmak için tercih edilebilecek alanların başında yer alıyor. Oturma alanları iş çıkışı sonrasında dinlenmeye olanak sağlıyor. Şehrin merkezinde yer alan bu alana ulaşım oldukça kolaydır. Bu nedenle tercih edilen yeşil parkların başında yer alıyor. Diğer konumuz olan Konya Kültürpark konumuzu da ziyare edebilirsiniz.

READ  Konya'da Ne Yemeli Neleri Meşhur?
Konya Kayalı Park
Konya Kayalı Park

Kayalı Park Ücretli Midir?

Kayalı park şehrin merkezinde yer alan yeşil alan barındıran bir tesistir. Tesise girişler herkese açıktır. Özellikle sabah koşularında tercih edilen kayalı park her saat açıktır. Kayalı parka girişler kesinlikle herhangi bir ücrete tabii değildir. İstenen her an kayalı parka gidebilir ve spor yapabilirsiniz. Hafta sonları tercih edilen parkların başında yer alan kayalı park yürüme mesafesindedir. Bu nedenle uzak mesafelerde yer alan tesislere gitme imkanı bulunmayan kişiler için tercih edilen parkların arasında birinci sırada yer alıyor.

Diğer park alanları:

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Gezicini

Meram Gezilecek Yerler

Gezicini

Meram Dere Köprüsü : Konya’da Saklı Cennet

Gezicini

Meram Bağları : Cennetten Bir Köşe

Gezicini

Kozağaç Piknik Alanı

Gezicini

Kozağaç Parkı : Konya’da Bir Park

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Kafeleri – Konya’da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Gezicini

Yorum Yaz