Image default
Konya Selçuklu

Konya Kültürpark : Tüm Mevsimlerde Bir Başka Güzel

 

Konya şehrinin merkezinde yer alan yeşil park, sevenleri ve ziyaret edenleri tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Hem yazın hem kışın, tüm mevsimlerde başka bir güzelliği olan park, Konya’da ikamet eden aileler ve bireyler için uğrak noktalardan birisidir. Tam şehrin merkezinde olması, pek çok otobüs hattının kesişmesi de Konya Selçuklu Kültür Park için hep kalabalık olmayı yanında getirmektedir.

Selçuklu Kültür Parkı
Selçuklu Kültür Parkı

Konya Kültürpark Avantajları

Parklar, çevre için oldukça önemli yapılardır. Konya Kültürpark Bu yapılar insanların stresten kaçmasına ve rahatlamasına yardımcı olurken, çocukların ve hayvanların doğayla anında bütünleşmesine de izin vermektedir.

Konya Selçuklu Kültür Parkı
Konya Selçuklu Kültür Parkı

Konya KültürParkı’nın avantajları arasında:

  • Havuzunun olması,
  • Yürüyüş yollarının bulunması,
  • Pek çok durağın ortak noktası olması,
  • Ailece vakit geçirmeye elverişli olması,
  • İçinde amfi tiyatro bulundurması,
  • Kütüphaneye ev sahipliği yapması sayılabilir.

İnsanların ve çocukların parkı çok sevmesinin en önemli özelliklerin birisi, şehrin karmaşasından ve stresinden anında kurtulabilmeyi sağlamasıdır. Böylece kısa sürede doğaya kavuşabilir, araçların olmadığı alanda çocuklarınızın gönlünce koştuğunu izleyebilirsiniz.

Konya Selçuklu Kültür Parkı
Konya Selçuklu Kültür Parkı

Toplu Taşımayla Kolay Ulaşım

Toplu taşımayla çok kolay bir ulaşım sağlanabilen parkta, günlük işlerini halleden pek çok vatandaşın dinlendiği ve doğanın tadını çıkarttığı görülüyor. Havuzu olan parkın, kuğular tarafından da sevildiği ve tercih edildiği biliniyor. En çok çocuklar tarafından sevilen havuzda, şadırvanlar ve fıskiyeler de bulunuyor. Böylece çocuklarınızın havuzu izleme keyfini çıkartırken sizler de biraz dinlenebiliyorsunuz.

Şehrin İçinde Yeşil Alan

Konya’nın tam göbeğinde olan kültür park, ziyaretçilerinin baharda çiçeklere ve yemyeşil bahçelere, çok kısa sürede ulaşmasını sağlıyor. Bunun yanında yürüyüş yapmak isteyen, evcil hayvanını yürütmek isteyen, çocuklarının eğlenmesini isteyenlere özel yürüyüş yolları da bulunuyor. Bu yürüyüş yolları, sürekli bilgisayar başında ya da ofiste çalışan insanlar tarafından da çok sık tercih ediliyor. Konya Kültürpark Spor ve rahatlama için tercih edilen parklar arasında en popüler olan Konya  Selçuklu Kültür Parkı, dinlenmek için banklar da bulunduruyor.

READ  Aya Elenia Kilisesi Ve Müzesi : Sille

Ailece Zaman Geçirmenin En Kolay Yolu

Ailece zaman geçirmek, özellikle çocuklar olduktan sonra biraz zorlayıcı olabiliyor. Yaşayanların ve ziyaret edenlerin deneyimlerine göre Konya Selçuklu Kültür Parkı, ailecek vakit geçirmek için en doğru noktalardan birinde yer alıyor. Trafiğin olmadığı, çocukları rahatça eğlendirebilecek birbirinden farklı aktivitenin olduğu, başına bir şey gelir mi korkusu yaşamadan rahatlıkla koşabilecekleri bu park, onlara her zaman açık durumdadır.

Konya Selçuklu Kültür Parkı
Konya Selçuklu Kültür Parkı

Çocuklarınız bisiklet binmek ya da kaykay sürmek istiyor olabilir. Bunlar için de özel yollara sahip olan park, tüm egzersizleri ve gezileri rahatça yapabilmenizi sağlayacak özelliklerle sunuluyor.

Kütüphane ve Amfi Tiyatro

Selçuklu Gezilecek Yerler arasında Kitaplar, kültürün temelidir, bu temelin devam edebilmesi için insanların en sık uğradığı noktalarda kütüphanelerin inşa edilmesi gerekir. Kültür parkın içerisinde yer alan il kütüphanesi, ziyaretçilerinin hem keyifli zaman geçirmesini, hem diledikleri kitaplara en kolay yoldan ulaşabilmeyi hem de onları okuyabilmeyi sağlıyor. Bunun yanında park içerisinde yer alan amfi tiyatro, eğlenceli amaçlara hizmet ediyor. Çocukların tiyatroya olan ilgisini artırabilecek bu çalışma, şehrin en güzel yerindeki parkın içerisinde yer alıyor.

Banklarda Dinlenin

Parkın içerisinde yer alan süs havuzunu izlemek, yürüyüşünüzden sonra dinlenmek istiyorsanız, parkın içerisinde bulunan banklar tam size göre. Ziyaretçilerinin her ihtiyacını sağlamak amacıyla kurulmuş olan parkın içinde, farklı noktalarda banklar bulunuyor. Dinlenme ve keyif yapma için son derece gerekli olan banklarda, çocuklarınızı izleyebilir, atıştırmalıklarınızı yiyebilir, kitap ya da gazetenizi okuyabilirsiniz.

Konya Selçuklu Kültür Parkı
Konya Selçuklu Kültür Parkı

Park İşletmeleri ve Konfor

Parkın içerisinde yer alan işletmeler, müşteri odaklı ve uygun fiyatlı olarak hizmet veriyor. Sandalye sayısı ve hizmet kalitesi olarak beklentiyi karşılayan park, tüm misafirlerini ağırlamak için en doğru noktada bulunuyor. Açık alanda keyif yapmak, doğanın ve yeşilliğin tadını çıkartmak isteyenleri tercihi olan işletmeler, uygun fiyatlarda hizmet sunuyor.

READ  Sarayönü
Konya Selçuklu Kültür Parkı
Konya Selçuklu Kültür Parkı

Parkın içinde değil de dışında yiyecek ihtiyacını karşılamak isteyenlere de pek çok çeşit sunulabiliyor. Çevredeki restoranlar, Konya ’nın merkezinde olduğu için hem çok aktif hem de müşterilerin uğrak noktası olarak görülüyor. Evinize giderken rahatlamak ve nefes almak için, düzenli sporunuz için, çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için en uygun park olan Konya  Selçuklu Kültür Parkı, kuğularla ve eğlenceli alanlarla dolu olarak hizmet sunuyor.Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zazadin Hanı Kervansarayı : Yapımcıların Uğrak Noktası

Gezicini

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Zafer Meydanı : Konya’da Bir Meydan

Çağatay Karaca

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Yakamanastır Tabiat Parkı : Yeşilin Her Tonunu Barındıran Park

Hakan Karaduman

Türk Yıldızları Parkı : Konya’nın Görülmeye Değer Parkı

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Seydişehir Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz