Image default
Karatay

Karatay Şehir Parkı : Baharın Tadını Çıkarabileceğiniz Yer

Kafa dinlemek isteyenler ve doğa ile baş başa kalmak isteyenler için Karatay Şehir Parkı ziyaret edilmelidir. Konya iliyle bağdaşlaşan ve içerisinde birden fazla eğlence araçları bulunan bir şehir parkıdır. Yeşil alanların fazla olduğu ve görsel açıdan oldukça hoş bir alandır. Aileler ve arkadaş gruplarının tercih ettiği bir mekan konumuna gelmeyi başarmıştır.

Karatay Şehir Parkı
Karatay Şehir Parkı

Karatay Şehir Parkında Hayvanat Bahçesi Mevcut

Şehir parkının içerisinde çocukların ve büyüklerin ilgisini çekmeyi başaran hayvanat bahçesi yer almaktadır. Hayvanat bahçesi çocukların ilgisini çekerek hem eğlenceli vakit geçirmelerini hem de hayvanlarla olan bağlarını güçlendirmektedir. Bu hayvanat bahçesi Konya ilinin tek hayvanat bahçesi olarak biliniyor. İçerisinde farklı türden ve sayılarda hayvan çeşitlerine ev sahipliği yapıyor.

Karatay Parkı
Karatay Parkı

Karatay Şehir Parkında Lunapark Hizmeti Mevcut

Karatay şehir parkı içerisinde eğlence amaçlı lunapark yer almaktadır. Bu lunapark içerisinde çeşitli oyuncaklar yer almaktadır.

Lunapark içerisinde yer alan oyuncaklar şunlardır:

  • Salıncaklar
  • Mini trenler
  • Çarpışan arabalar
  • Adlı karınca
  • Dönme dolap
  • Kanguru
  • Korku evi
  • Ranger
  • Kule
  • Discovery

Bu gibi birçok oyun aletlerinin yer aldığı Karatay Şehir Parkı içerisinde çok çeşit ve büyüklükte makinalar barındırıyor.

Karatay Şehir Parkı
Karatay Şehir Parkı

Karatay Şehir Parkına Giriş Ücretli Midir?

Ziyaretçilerin en çok merak ettiği konular arasında giriş ücretleri ne kadar sorusu akıllara geliyor. Kişi başı ve araç başı farklı ücretlerde ve çok para vermeden uygun fiyatlarda bu park ziyaret edilebilmektedir. İçerisinde yer alan hayvanat bahçesi gibi imkanlardan da yararlanmak mümkündür.

Karatay Lunapark
Karatay Lunapark

Karatay Şehir Parkına (Lunapark) Ulaşım Nasıl Gerçekleştirilir?

Ulaşım olarak birçok farklı seçenek mevcuttur. Özel araçlarla bu park ziyaret edilebilir. Bu parka giden otobüsler, dolmuşlar ve tramvaylar bulunmaktadır. Bu ulaşım araçları da kullanılarak kısa zaman dilimlerinde şehrin merkezine yakın olan bu park seyahat edilebilmektedir. Bu parka yakın olarak Alaaddin Tepesi Parkı‘da ziyaret edebilirsiniz..

Karatay Şehir Parkı
Karatay Şehir Parkı

Karatay Şehir Parkında Mangal Sevenlere Müjde

Doğanın yeşili ve temiz hava bir araya gelince akla ilk gelen mangal keyfi olmaktadır. Aileler ve toplu gruplar genellikle mangal içinde bu parkı sık tercih etmektedir. Park içerisinde mangal için alanlar yer almaktadır. Bu sayede mangal sevenler için vazgeçilmez bir eğlence alanı oluşturmaktadır.

 

Karatay Çevresinde Gezilecek Diğer Yerler

 

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Şems Tebrizi Türbesi Ve Nasreddin Hoca Arkeoloji Etnografya Müzesi

Burcu Soydan

Selimiye Camii (Sultan Selim Camii) Özellikleri, Mimarı

Sinem

Panorama Müzesi Konya’da Bir Müze

Sinem

Olimpiyat Parkı : Konya

Sinem

Mevlana Müzesi – Giriş Saatleri? Ücreti Ne Kadar?

Burcu Soydan

Mevlana Kültür Merkezi : Özellikleri, Etkinlikleri

Sinem

Konya’nın Tarihi Yerleri

Sinem

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Sinem

Konya Şelaleleri

Sinem

Yorum Yaz