Image default
Foça

Kozbeyli Köyü | Foça’daki En Güzel Köy

Kozbeyli Köyü | Foça’daki En Güzel Köy

Kozbeyli
Kozbeyli

Foça, İzmir’in gezilecek en güzel yerlerinin olduğu bir ilçedir. İzmir merkeze de oldukça yakın bir bölgede olan bu ilçe, tatilcilerinde uğrak noktasıdır. Muazzam manzaraya sahip koyları ve sahil kıyısındaki plajları ile bilinen bu ilçede görülmeye değer yerlerde bulunmaktadır. İzmir görülecek yerler arasında bir numara olan bu ilçede gezilecek ilk bölge ise Yenifoça Kozbeyli köyüdür. İzmir merkeze yaklaşık 40 km uzaklıkta olan bu köyde görmeye değer bir çok yer vardır. Pazarı, camisi, tarihi yerleri ve yöresel lezzetleri ile bir harika olan Kozbeyli köyünde konaklama mekânları da mevcuttur. Tatil için de oldukça ideal bir yer olan bu köye ulaşım ise şehir merkezinden sağlanmaktadır.

Kozbeyli Köyü
Kozbeyli Köyü

Kozbeyli Köyü Gezilecek Yerler

İzmir, gezilecek yerler arasında en çok ziyaret edilen ilçe Foça’da görmeye değer bir çok bölge vardır. Doğal güzellikleri ve muazzam tatil yerleri ile gezmeye değer bu ilçede köylük alanlarda mevcuttur. Kozbeyli Köyü bu yerlerden biridir ve burada gezmek oldukça eğlencelidir. Tarihi yerlerde olan bu köyde görmeniz gereken mimariler arasında ise Kozbeyli cami bulunuyor. Oldukça eski bir cami olan bu mimarinin yapımı ise 1611 yılına dayanıyor. Bir kısmı ahşap olan bu caminin tepesinden ise Kozbeyli ve Nemrut körfezini izlemek mümkündür. Caminin hemen yanında ise Kozbeyli kulesi vardır. Buraya gelmişken bu kuleye de bakabilirsiniz.

Kozbeyli ve Doğal Güzellikleri
Kozbeyli ve Doğal Güzellikleri

Kozbeyli ve Doğal Güzellikleri

Foça, İzmir ilinin muazzam tatil yerlerine sahip harika bir ilçedir. Muhteşem tatil yerlerinin olduğu bu ilçede ayrıca gezilecek bölgelerde mevcuttur. Kozbeyli Köyü, bu alanlardan biridir ve İzmir gezilecek yerler arasında 1 numarada gelmektedir. Son derece güzel bir yer olan bu köyde tarihi mimarilerde vardır. Bununla birlikte doğal güzellikleri ile de cezbeden bir yer olan Kozbeyli Köyü, tatil gezisi için ideal bir seçimdir. Muazzam bir gezi yeri olan bu köyün arkasından Yeni Foça’ya ulaşan bir parkuru bulunmaktadır. Fura dağı parkuru olarak bilinen bu alan dağcılık kulüpleri tarafından tercih ediliyor. 16 km’lik bu parkurda zirveye ulaşırsanız Foça’yı tepeden izleyebilirsiniz.

READ  Kaleburnu Plajı | Foça
Kozbeyli Konağı Konaklama
Kozbeyli Konağı Konaklama
Kozbeyli Konaklama Hizmetleri

Yeni Foça, İzmir’de gezilmesi gereken en güzel yerlerden biridir. İzmir’e oldukça yakın bir bölgede olan bu  köy, tatil gezisi için oldukça harikadır. Foça İzmir bölgesinde yer alan bu muazzam köyde doğal güzellikler ile çevrili yerler ve tarihi mimariler vardır. Gezmek için muhteşem bir yer olan Kozbeyli, doğa gezileri için de tercih edilmektedir. Son derece güzel bir yer olan Kozbeyli köyünde konaklama yerleri de çok lükstür. Birbirinden lüks oteller ve konaklama mekânları da olan bu köyde kalmak için önceden rezervasyon yapmanız yeterlidir.

Kozbeyli Sofrası
Kozbeyli Sofrası

Kozbeyli’de Ne Yenir?

Foça, İzmir’in en gözde tatil yerlerinden biridir ve burada gezilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Bu yerlerden biri de Kozbeyli köyüdür ve burada gezmenin keyfi oldukça başkadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile cezbedici bir yer olan bu köyde aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Bununla birlikte burada haftasonu Pazarda kurulmaktadır. Sebze, meyve ve zeytin çeşitlerini bulabileceğiniz bu Pazar oldukça harikadır. Burada keşfetmeniz gereken bir diğer yer ise Kozbeyli restoranlarıdır. Yöresel yemeklerin yapıldığı bu restoranlarda İzmir’in her çeşit yemeğini deneyebilirsiniz. Bunun dışında burada mutlaka denemeniz gereken lezzetlerde bulunmaktadır. Bu lezzetler arasında ise Kozbeyli Şakir’in dibek kahvesidir.

Foça Şakirin Kavesi
Foça Şakirin Kavesi

Aynı zamanda maya köy dondurması da burada denemeniz gereken lezzetler arasındadır. Burada tatmanız gereken bir diğer lezzet ise Kozbeyli çileğidir. Dağ yürüyüşlerinde bu çileklerden toplayabilir ve tadına bakabilirsiniz.

Kozbeyli Şakirin Yeri
Kozbeyli Şakirin Yeri

Kozbeyli Şakirin Yeri Kavesi

Kozbeyliye gelipte şakirin kahvesini içmeden olmaz.  Burada tatmanız gereken bir diğer lezzet ise Kozbeyli çileğidir. Dağ yürüyüşlerinde bu çileklerden toplayabilir ve tadına bakabilirsiniz.

Yenifoça Butik Otel
Yenifoça Butik Otel

Yenifoça Butik Otel

Yenifoça merkezde bulunan Yenifoça Butik Otel bölgenin en iyisi olduğunu söylüyorlar. Havuzlu olan butik otel restoranı vardır denize 5 dakika yürüme mesafesi olmakta ve yaz sezonunda otelde yer bulmak zorlaşmaktadır. Taştan yapılmış otantik otel. Konumu

READ  Bueno Beach Club Foça

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

YeniFoça Windsurf Yelken Spor Kulübü

Gezicini

Yenifoça Burunucu Plajı

Gezicini

Yeni Foça Plajları

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Yeni Foça Gezilecek Yerler

Gezicini

Voodoo Beach Club Foça

Gezicini

Sazlıca Plajı – Foça’nın En iyi Plajlarından

Gezicini

Retro Beach Club Yenifoça

Gezicini

Pollen Tatil Köyü | Yenifoça’da Tatil Köyü

Gezicini

1 Yorum

Ezgi A. 4 Eylül 2021 at 19:11

Burada bu yüzden bütün arsalar tarlalar fiyatları yükseldi. Ama kısa zamanda meşhur oldu.

Cevapla

Yorum Yaz