Image default
Menderes

Efemçukuru – Menderesin Altın Gibi Köyü

Efemçukuru – Menderesin Altın Gibi Köyü İzmir ilinde gezilecek oldukça güzel yerler bulunmaktadır ve Menderes ili de bu yerlerden biridir. Muazzam bir görünüme sahip olan Menderes ilçesinde gezilecek yerler listesinin ilk sırasında ise Menderes Efem Çukuru Mahallesi geliyor. Menderes Efem çukuru mahallesi bölgedeki en eski yerleşim yerlerinden biridir ve buradaki en eski yapıt 600 yıllıktır. Şehir merkezine de oldukça yakın bir bölgede yer alan Menderes Efem çukuru mahallesini bölgede iken mutlaka ziyaret edip, buradaki doğal güzellikleri keşfedin. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıtları ile önemli olan bu mahalleye gelip, gezmek için ise şehir merkezinden ulaşım sağlamanız gerekiyor.

Efemçukuru
Efemçukuru

Efem Çukuru Konum ve ulaşımBilgisi

İzmir ilinin en güzel yerlerine sahip Menderes ilçesinde keşfedilecek birçok sayıda yer bulunuyor. Tarihî ve kültürel açıdan önemli olan bu yerlerden biri de Menderes efem çukuru mahallesidir. Bağımsız bir köy olan Menderes efem çukuru mahallesi, Halil has efendinin zamanında yaptığı direnişler sayesinde ayakta kalmıştır. El sanatlarını keşfedebileceğiniz bu yerde aynı zamanda gezilecek farklı yerlerde bulunmaktadır. Gezmeye doyamayacağınız bu yerlerin çoğu ise doğal güzellikler ile çevrilidir. Yerleşim yeri olarak sakin bir bölge olan Menderes efemçukuru köyü ayrıca zeytin ve üzümü ile meşhurdur. Menderes ilçesine 22, İzmir iline 42 km uzaklıkta kalan bu bölgeye ulaşım sağlamak için ise otobüsleri kullanabilirsiniz.

Efemçukuru Altın Madeni
Efemçukuru Altın Madeni

Efem Çukuru Altın Madeni (Tüprag)

Tüprag, Türkiye’de metalik maden işletmesi 1986 yıllarından bu zamana kadar maden ruhsatlı arama yapmıştır.

İzmir Menderes Tüprag Altın Madeni
İzmir Menderes Tüprag Altın Madeni

Menderes Görülecek Yerler

İzmir ilinin gezilecek en güzel bölgelerinden olan Menderes ilçesinde keşfedilecek birçok sayıda önemli yer bulunuyor. Menderes gezilecek yerler arasında önemli yere sahip olan bu bölgelerden biri de Menderes Efem Çukuru Mahallesidir. Özdere Gezerken keyif alacağınız bu yer, daha çok doğal güzellikleri ile ön plandadır. Menderes ilinde mutlaka görmeniz gereken bu güzel yer, çam ormanları ile çevrilidir. Üzüm, zeytin ve armudun yetiştiği bu güzel yer temiz havası ile de bilinmektedir. Doğayla iç içe olacağınız Menderes ilçesinde yer alan bu bölgede bulunan en eski yapıt bile 600 yıllıktır. Menderes ilçesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Menderes Efem çukuru mahallesine gelmek için ise otobüsleri kullanabilirsiniz.

 

READ  Ahmetbeyli Sahili

Menderes Çevresinde Diğer Görülecek Yerler

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Sinem

Özdere Gezilecek Yerler

Sinem

Mendereste Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Sinem

Menderes Tekeli

Sinem

Menderes Oğlananası – İzmir

Sinem

Menderes Görece – Göçmen Şehri

Sinem

Menderes Dereköy Mahallesi

Sinem

Menderes Değirmendere

Sinem

Yorum Yaz