Image default
Bodrum

Bağla Koyu Bodrum | Muğla’da Kampa ve Doğa Turu İçin Tercih Ediliyor

Bağla Koyu, Bodrum‘da bulunan çok sayıdaki koydan biridir. Bodrum‘un merkezine 14 km mesafede bulunur. Bağla Plajı, tatil yapmak için rağbet gören yerlerdendir. Kampa ve doğa turuna gitmek isteyen kişilerce tercih edilir.

Bağla Koyu
Bağla Koyu

Bağla Koyu önce mesire alanı olarak kullanırken daha sonra ise tatil köyü şeklinde kullanıma açılır. Böylece her yıl çok sayıda tatilci tarafından tercih edilir.

Muğla Bağla Koyu
Muğla Bağla Koyu

Bağla Koyu ve Tarihi Yerler

Bağla Koyunda tarihi olan yerler yoktur. Ancak Bağla Koyu, Bodrum‘a çok yakındır. Bu nedenle Bağla Koyundan kalkıp Bodrumda bulunan tarihi yerlere gidilebilir.

Bodrum‘da bulunan:

Böylece Bağla Koyu’na gidilmişken Bodrum‘da yer alan tarihi yerler de görülmüş olur. Bu sayede tatil ile tarihi geziler birleştirilmiş olur.

Bağla Koyu
Bağla Koyu

Bağla Koyunda Hangi Etkinlikler Yapılabilir?

Bağla Koyu tatil için tercih edilebilir. Ayrıca Bağla Koyunda denize girilebilir. Denizdeki balıklara yem verilip balıklar seyredilebilir. Kamp yapılabilir. Doğa yürüyüşü yapılabilir. Tekneye binilebilir. Bisiklet sürülebilir. Mandalina bahçelerine gidilip temiz hava alınabilir. Yani Bodrum Koyunda yapılabilecek çok sayıda etkinlik vardır.

Bodrum Bağla Koyu
Bodrum Bağla Koyu

Bağla Koyunda Meşhur Olan Yiyecekler Nelerdir?

Her yerin meşhur olan yiyecekleri vardır. Hatta birçok yer yiyecekleri ile tanınır. Bağla Koyunda da meşhur olan yiyecekler vardır. Mesela Bağla Koyu ve yemek denilince akla taze olan balıklar gelir. Bu nedenle Bağla Koyundaki çoğu restoran taze olan balıkları servis ederler.

Bağla Koyu
Bağla Koyu

Ayrıca balık tutmayı seven kişiler, denizde yetişen balıkları tutup evlerinde pişirebilirler. Bunun yanında Bağla Koyu’na gidenlerin organik yiyecekleri satın alma imkanları da vardır. Bağla Koyu, misafirlerine köy kokulu kahvaltılar yapma imkanını da sunar. Yani Bağla Koyu’na gidilince farklı lezzetlerdeki yiyecekleri tadılabilir.

READ  Bitez Gezilecek Yerler : Bodrum'un Gözbebeği
Bağla Koyu
Bağla Koyu

Bağla Koyu’na Nasıl Gidilebilir?

Bağla Koyu’na gitmek için farklı alternatifler mevcuttur. Mesela Bağla Koyu’na gitmek isteyen ziyaretçiler Bodrum merkezden taksi tutabilirler, kendi araçlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Bodrum merkezden, Bağla Koyu’na toplu taşıma da vardır. Bodrum merkezden kalkan dolmuşlara binilerek Bağla Koyu’na gidilebilir. Yolculuk dolmuş ile tahminen yarım saat sürer.

Bodrum’da Gidilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zayo Beach Club | Yalıkavak Bodrum

Gezicini

Yalıkavak Gezilecek Yerler : Yalıkavak’ta Gidilecek Rotalar !

Gezicini

Türkbükü Gezilecek Yerler | Bodrum’un Meşhur Yerlerinden

Gezicini

Turgutreis Gezilecek Yerler : Bodrum’un Cenneti

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Muazzam Bodrum Karaincir Plajı

Gezicini

Gümüşlük Gezilecek Yerler : Muhteşem Gümüşlük Plajı !

Gezicini

Gümbet Gezilecek Yerler

Gezicini

Flamm Beach | Bodrum’un En Lüks Plajlarından

Gezicini

Yorum Yaz