Image default
Gece Hayatı İstanbul

İstanbul Gece Hayatı : Disko ve Barları Eğlence Hayatı

İstanbul Gece Hayatı : Disko ve Barları Eğlence Hayatı

İstanbul Gece Hayatı
İstanbul Gece Hayatı

Türkiye’nin en kalabalık ve renkli kenti İstanbul’dur. İki yakayı birleştiren kentin tarihi ve kültürel zenginliği de göz önünde bulundurulursa neden bu kadar renkli olduğu bir kez daha anlaşılır. İstanbul’un en farklı tarafı hemen her çeşit mekanı bu kentte bulabilmenizdir. Nasıl bir eğlence tarzınız olursa olsun İstanbul’da sizin için mutlaka bir yer bulunur. İstanbul gece hayatı sınırsız çeşit ve eğlence imkanı sunuyor.

İstanbul Gece Hayatı
İstanbul Gece Hayatı

İstanbul’un her semti ve her yeri birbirinden çok farklı özellikler taşır ve bu farklılıklar mekanlara da yansır. Şehir hem eskiden getirdikleri hem de hızla modernleşmesiyle birlikte çok farklı ve çeşitli mekanlara ev sahipliği yapar.

İstanbul Gece Hayatı : Disko ve Barları Eğlence Hayatı
İstanbul Gece Hayatı : Disko ve Barları Eğlence Hayatı

Bu yazıda İstanbul’un gece kulübü, bar, meyhane ve diğer gece hayatı mekanları hakkında önemli bilgiler bulabilirsiniz.

İstanbul’un En İyi Barları

Bar deyince akla gelen İstanbul semtleri Beyoğlu, Taksim, Bebek, Ortaköy, Levent, Etiler ve Nişantaşı’dır. En ünlü ve pahalı mekanların yanı sıra İstanbul’da bütçenize uygun bar seçenekleri de bulunur.

istanbul clubleri
istanbul clubleri

Babylon Bomonti

Babylon Bomonti’nin açılış nedeni İstanbullularla progresif müzik yapan gruplar ve insanlarla tanıştırmaktı. Bomontiada’da yer alan mekan İstanbulululara her zaman farklı tür müzik dinleme şansı sunuyor. canlı müzik ve farklı bir mekan arayanlar için en iyi yerlerden birisi.

READ  Marmaris Gece Hayatı - Marmaris Disco Barları
Babylon Bomonti Istanbul
Babylon Bomonti Istanbul

360 İstanbul

İstiklal Caddesi’nde bulunan 360 İstanbul, İstanbul’un en eski binalarından birisi olan Mısır Apartmanı’nın en üst katında yer alıyor. Oldukça seçin ve zengin bir şarap menüsü bulunan mekanın manzarası da çok etkileyici. Ayrıca restoran, gece kulübü ve bar gibi pek çok seçeneği de bir arada bulabileceğiniz bir yer.

360 İstanbul
360 İstanbul

Lucca Bar

Son yıllarda ismi çok duyulan Lucca Bar sosyal medya ve magazin haberlerinde de sık sık karşınıza çıkabilir. Modern bir bistro olarak da tanımlanan bar, yenilenen imajıyla da çok beğeniliyor.

Lucca Bar
Lucca Bar

Rock N’Rolla

Kadıköy, Kurabiye Sokak’ta bulunan Rock N’Rolla fiyatları ile çok da cep yakmayan barlardan birisi. Ayrıca isminden de anlaşılabileceği gibi, hem klasik hem de güncel rock gruplarını da içkinizi yudumlarken dinleyebilirsiniz. Mekanın dekorasyonu ve atmosferi de çok beğeniliyor.

Rock N'Rolla
Rock N’Rolla

Buddha Bar

Kadıköy’ün en sevilen yerlerinden bir diğeri ise yine fiyatları yüz güldüren barlardan Buddha’dır. Burası daha çok müzik grupları için tercih edilen bir yerdir. Suitcase, Matmazel gibi grupların çıktığı ve alt katında çılgınlar gibi dans edip, üst katında dinlenirken içkinizi yudumlayacağınız bir yer arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Buddha Bar
Buddha Bar

İstanbul’un En İyi Gece Kulüpleri

Gece kulübü deyince de İstanbul’daki alternatifler çok fazladır. Dilerseniz gecenizi bir jazz kulübünde ya da daha farklı müzikler dinleyebileceğiniz bir yerde geçirebilirsiniz. İçkileri, menüsü ve müzik alternatifleriyle İstanbulluların gece eğlenebileceği kulüpler çok çeşitli.

Nardis Jazz Club

Jazz seviyorum diyorsanız İstanbul’un en güzel yerlerinden birisi olan Galata Kulesi’nin hemen yanındaki Nardis’e bir uğrasın. Burada daha önce hiç duymadığınız jazz müzik gruplarından bireysel performanslara kadar çok sayıda fazla jazz alternatifi ile karşılaşabilirsiniz. Farklı atmosferi ile sizi New York gecelerini andıran bir havaya sokabilen bu kulübe de bir uğrayın.

Nardis Jazz Club
Nardis Jazz Club

Club X Large İstanbul

Hem farklı müzik grupları hem de birbirinden görkemli dans gruplarını izlemek isterseniz Maslak’taki Club X Large tam size göre olabilir. DJ performansları ve gösterileriyle burası tam bir şov dünyası.

READ  Yalova Gece Hayatı - Disko Barları
Club XLarge İstanbul
Club XLarge İstanbul

Club Lupe Beyoğlu

Daha farklı alternatifler arayanlar için Club Lupe Beyoğlu hem giriş ücreti almaması hem de gecenin ilerleyen saatlerin kadar canlı müzik dinleme olasılığı açısından en güzel yerlerden birisi.

Club Lupe Beyoğlu
Club Lupe Beyoğlu

Quba Club Beyoğlu

Yine fiyatları ile daha az cep yakan alternatiflerden birisi de İstiklal Caddesi Balo Sokak’ta bulunan Quba Club Beyoğlu. Oldukça sakin ve şirin bir ortam sunan bu kulüpte içki alma zorunluluğunuz da yok ve Dj performansları da başarılı.

Quba Club Beyoğlu
Quba Club Beyoğlu

İstanbul’un En İyi Meyhaneleri

Gece hayatı deyince aklına ilk gelen rakı gibi geleneksel bir içki, fasıl ya da daha sakin müzikler olanlar için İstanbul’un çok seçkin alternatifleri var. Hem dar gelirlilere hem de daha rahat harcayanlara uygun İstanbul meyhaneleri şahane ortamları ve müzikleri ile gece hayatı sevenlerin hizmetinde.

Madam Despina

Salaş ve diğerlerine göre daha uygun meyhane seçenekleri arayanlar için Şişli’deki Madam Despina oldukça güzel bir yer. Hem ortamını hem de çalan fasıl müziğini seveceksiniz. Sıcak ve samimi bir ortamda arkadaşları ile takılmak isteyenler Madam Despina’yı tercih edebilir.

Madam Despina
Madam Despina

Latife Hanım Meyhanesi

İstiklal Caddesi’nden ayrılmak istemeyenler ve Cumhuriyet’in ilk yıllarının havasını solumak isteyenler için Latife Hanım Meyhanesi çok güzel bir alternatif. Özellikle Kıbrıs ve Akdeniz mutfağını sevenler ve fonda bir Türk sanat müziği ile keyifle rakı içmek isteyenler için ideal.

Latife Hanim Meyhanesi
Latife Hanim Meyhanesi

Ney’le Mey’le Meyhane

Nevizade tutkunlarının en sevdiği yerlerden birisi de Ney’le Mey’le Meyhanesi. Mezeleri ile oldukça iddialı olan mekanın ortamı tam bir meyhane havası yaratıyor. Fesleğenli mezgiti de denenmesi gereken lezzetler arasında.

Ney'le Mey'le Meyhane
Ney’le Mey’le Meyhane

Piraye Taş Plak Meyhanesi

Anadolu yakasında bir yer arayanlar için Kadıköy’deki Piraye taş Plak Meyhanesi gerçekten de taş plaktan müzikler çalıyor. Girit kavurması ünlü olan mekanın bütün yemekleri ve mezeleri çok beğeniliyor. Yine nostaljik bir ortamda keyifli vakit geçirmek isteyenler için güzel bir alternatif.

READ  Çeşme Gece Hayatı - En İyi Disco Barları
Piraye Taş Plak Meyhanesi
Piraye Taş Plak Meyhanesi

Agora Meyhanesi 1890

Balat’a düşerse yolunuz sizin için en güzel yerlerden birisi de Agora Meyhanesi 1890. Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan mekan, rakı ve balık kültürünü hatmetmiş ve misafirlerine en kaliteli ürünleri sunuyor. Balat’ın tam göbeğindeki konumuyla da çok tercih ediliyor.

Agora Meyhanesi 1890
Agora Meyhanesi 1890

İstanbul Irish Pubları

İstanbul gece hayatı deyince aklınıza sadece bar ve kulüpler ya da meyhaneler gelmesin. Daha farklı ve hafif Nordik bir hava arayanlar için İstanbul’da birbirinden güzel Irish pub seçenekleri de var.

İstanbul Diskoları
İstanbul Diskoları

Belfast Irish Pub

Kadıköy‘de yaşayanlar için bir diğer güzel alternatif de Belfast Irish Pub. hem ortamı ve atmosferi hem de kaliteli içecekleri ile tam bir İrlanda ve Belfast havası hissedebileceğiniz bu keman oldukça sıcak ve samimi.

Belfast Irish Pub
Belfast Irish Pub

Irish Pub the James Joyce

Taksim’de bir Irish Pub ararsanız da en çok önerilen mekanlardan birisi Irish Pub the James Joyce. Tarlabaşı’na çok yakın olan bu mekan tam bir Irish pub ambiyansı sağlıyor.

Irish Pub the James Joyce
Irish Pub the James Joyce

U2 Istanbul Irish Pub

Yine Tarlabaşı mevkiinde hem İrlanda müzikleri hem de İrlanda’nın özel green beer’ini yani yeşil birasını bulabileceğiniz çok hoş bir atmosfere sahip bir mekan.

U2 İstanbul Irish Pub
U2 İstanbul Irish Pub

Şarap Evleri

Hem daim şarap severim derseniz İstanbul’da kendi ürettiği şarapları satan ya da en kaliteli şarapları sunan çok güzel şarap evleri de bulabilirsiniz. Bunlardan en ünlüsü İstiklal Caddesi Galatasaray tarafındaki Pano Şarap Evi. Bu mekan da uzun bir geçmişe sahip ve hem mezeleri hem de şarapları ile çok tercih ediliyor.

Pano Şarap Evi
Pano Şarap Evi

Ayrıca kendi ürettiği şarapları ikram eden ve yine mükemmel bir atmosfere sahip olan Viktor Levi Şarap Evi de hem Taksim’deki hem de Kadıköy’deki mekanları ile misafirlerini ağırlıyor. Yazıda saydıklarımız İstanbul’daki en gözde mekanlar ve ilk akla gelenler. Sürekli gelişen bu kent her geçen gün daha farklı mekanlara da ev sahipliği yapıyor.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yalova Gece Hayatı – Disko Barları

Gezicini

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Saklı Göl

Gezicini

Sakarya Gece Hayatı : Disko ve Barları

Gezicini

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

Gezicini

Muğla Gece Hayatı : Disco Barları En iyi Eğlence Yerleri

Gezicini

Marmaris Gece Hayatı – Marmaris Disco Barları

Gezicini

11 Yorumlar

Hakan 11 Şubat 2022 at 08:56

Eğlenceli yerlere benziyor. Parası olana güzel tabi 🙂 teşekkürler gezicini

Cevapla
Kaan 11 Şubat 2022 at 08:58

Eğlenceli yerlere benziyor. Parası olana güzel tabi 🙂 teşekkürler gezicini

Cevapla
Barış Geçmen 11 Şubat 2022 at 09:37

İstanbul gece hayatı yönünden son derece eğlenceli bir şehir diyebilirim. Agora Meyhanesi gerçekten muazzam derecede güzeldir.

Cevapla
mahir 11 Şubat 2022 at 11:41

istanbuldaki gece klüpleri hakkında harika bir yazı gitmek isteyen herkesin okumasını tavsiye ederim.

Cevapla
Berna 11 Şubat 2022 at 15:08

Em guzell rakii balikk agoraa meyhansedindedir

Cevapla
Nur 11 Şubat 2022 at 16:14

Pubları aşırı güzel ama cidden pahalı Eskişehirin pahalı versiyonu

Cevapla
mehmettelco 11 Şubat 2022 at 19:38

gercekte cok eğlenceli yerlere benziyor , gezicini cok guzel bir siye olmus , tesekkurler .

Cevapla
Emre 12 Şubat 2022 at 16:00

Yazı İstanbul daki gece hayatını ve İstanbul’da olan barları çok güzel bir şekilde tanıtmış

Cevapla
Nasibe Demir 12 Şubat 2022 at 22:17

İstanbul barları birbirinden harika gezilecek mekanlardan biri tavsiye ederim

Cevapla
Efkan 13 Şubat 2022 at 01:20

Para olduktan sonra gezilecek yerlerin başında geliyor.

Cevapla
Ömer Akbuğa 13 Şubat 2022 at 08:57

İstanbul barları birbirinden güzel İstanbul’da oturmama rağmen bazılarını bilmiyordum bu site sayesinde artık biliyorum teşekürler sağolun tavsiye ederim mutlaka arkadaşlar

Cevapla

Yorum Yaz