Image default
İstanbul

Saklı Göl

Saklı Göl

Türkiye’nin Metropol şehri olan İstanbul’un içinde ki saklı cennettir Saklı Göl, İstanbul’dan Karadeniz’e sahil yolundan gittiğinizde Şile’ye uğrayıp bu saklı cennette gitmek mümkündür.

Konum açısından İstanbul Anadolu yakasına yaklaşık 1 saat uzaklığı ile bazı insanların sadece kahvaltı yapmak için bile tercih ettiği bir yer olabiliyor. Avrupa yakası için yol bu kadar kısa olmasa da erken saatlerde yola çıkıldığı taktirde gidildiğine değecek bir yerdir.

Saklı Göl Cenneti
Saklı Göl Cenneti

Saklı Göle gitmenin tek amacı elbette kahvaltı etmek değildir. İstanbul’un yoğun hayatından trafiğinden ve karmaşasından sıkılan insanlar için oldukça elverişli bir yer oluyor. Uzun süre tatil alamayan insanlar ve aynı zamanda evinden fazla uzağa gitmeyen insanlar için kamp 1-2 kamp yapmak içinde oldukça kullanışlı bir yerdir.

Saklı Göl Görülecek Yerler

Bu göl doğanın eşsiz görüntüleri ve uzun tatil yapamayan insanların biraz olsun daha ayakta kalmasını sağlamak için biçilmiş kaftan. Sadece yalnız başına huzur bulmak ve dinlenmek istemeyen insanlar için de aileniz ile piknik yapabileceğiniz buna fazlasıyla imkan sunan geniş bir arazidir. Bütün aile burada toplanabilir oyunlar oynayabilir müzik dinleyebilir ve dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

Saklı Göl
Saklı Göl

Burada dikkat edilmesi gereken en büyük nokta ise bunları yaparken ardımızda çöp bırakmamak ve yangın risklerine dikkat etmektir. Bununla ilgili işletmeler olabildiğince titiz davranamaya özen gösteriyor.

Şile Saklı Göl
Şile Saklı Göl

Bunların haricinde Saklı Göl Gezilecek Yerler ve geçirilebilecek kalite zaman anlamında tatmin ediyor. Piknik alanının hemen dışına çıkıp gölün karşı tarafına nostaljik köprü ile geçip doğa yürüyüşü yapmak, Yürüyüşten ziyade biraz da macera yaşamak isteyen insanlar için ise bisiklet parkuru mevcut. 21KM’lik bisiklet parkuru ile buraya bisiklet ile hem gezmeye hem eğlenmeye gelen insanların sayısı da hatırı sayılır ölçüde. Doğa yürüyüşü yaparken buranın atmosferini hissetmek ve yeşilin huzurunu hissetmek insanların yapmayı çokça tercih ettiği bir aktivitedir. Bununla birlikte bisikleti olmayan insanlar için bisiklet yolunda kiralayabileceğiniz işletmeler bulunuyor.

READ  Bağcılar Gezilecek Yerler | En Önemli Yerler!

Saklı Göl Fotoğrafları

Buraya gelen insanların birçoğu organik güzel kahvaltı ve semaver çayı için gelmektedir. İster sabah ister akşam insanların gelip kaliteli vakit geçirebileceği bir yerdir.

Bu Bölgeye Yakın Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler

Kadıköy Gezilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

Gezicini

Küçükçekmece Gezilecek Yerler Listesi !

Gezicini

Kadıköy Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

Gezicini

İstanbul’daki En İyi Kafeler

Gezicini

İstanbul’da Gezilecek Tarihi Yerler Listesi

Gezicini

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler ve İstanbul Plajları Listesi

Gezicini

İstanbul Müzeleri : Türkiye’nin En Değerli Eserlerin Olduğu Müzeler

Gezicini

Yorum Yaz