Image default
İstanbul

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Ümraniye Gezilecek Yerler

Ümraniye, İstanbul Anadolu yakasında yer alan ilçelerimizden biridir. Son derece kalabalık olan bu ilçemiz, gezilecek yerleri ile de harika bir bölgedir. Anadolu yakasının en güzel yerlerine sahip bu ilçede gezilecek yerler listesinde parklar, Avm, piknik alanları vardır. Ayrıca tarihi yerlerde olan bu bölgede gezmeye değer oldukça güzel bölgeler bulunmaktadır.

Ümraniye
Ümraniye

Ümraniye gezilecek yerler arasında 1 numara olan bölgeler ise yeşil alanlar gelmektedir. Bu alanlar, piknik yapmaya uygun ferah yerlerdir. Özellikle ailelerin geldiği bu alanlarda hafta sonu vakit geçirmek oldukça keyiflidir. Ümraniye ilçesinde mutlaka görmeniz gereken bu yerlerde sizde ailenizle beraber güzel anlar yaşayabilirsiniz.

Ümraniye Gezilecek Yerler
Ümraniye Gezilecek Yerler

Ümraniye ilçesi, Anadolu yakasının en gözde yerleri arasındadır. Kalabalık bir ilçe olan bu bölgede gezilecek güzel yerlerde vardır. Şehrin gürültüsünden uzak yerleri de olan bu ilçede parklar ve tarihi yerlerde bulunmaktadır. Gezmek için oldukça ideal olan bu yerlerde hafta sonu vakit geçirmek oldukça huzurludur. Ümraniye ilçesinde mutlaka görmeniz gereken bu yerlere gelerek sizde vakit geçirebilirsiniz.

Ümraniye Gezilecek Yerler
Ümraniye Gezilecek Yerler

Trabzon Park

Ümraniye, İstanbul ilinin en kalabalık ilçelerinden biridir. Anadolu yakasında yer alan bu ilçede oldukça gözde mekânlar ve gezilecek yerler bulunmaktadır. Gezmenin tadını doyasıya yaşayacağınız Ümraniye ilçesinde ilk gelmeniz gereken yer Trabzon parktır. Hafta sonu özel anlar yaşayabileceğiniz bu yerde piknik yapmak ve zaman geçirmek oldukça huzurludur. Şehir gürültüsünden uzak olan Trabzon Park mesire alanı ve piknik alanıyla olağanüstü bir yerdir. Ayrıca yürüyüş yollarının da olduğu bu bölgede doğayı keşfetme şansınız da vardır. Yeşilin en güzel tonlarının yer aldığı bu bölgede sizde doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Konum

Trabzon Park Ümraniye
Trabzon Park Ümraniye

Anadolu yakasının en güzel ilçeleri arasında olan Ümraniye, gezilecek yerler bakımından 1 numaradır. Son derece muazzam yerlere sahip olan Ümraniye, özellikle park ve mesire alanlarıyla bilinir. Trabzon Park bu alanlardan biridir ve hafta sonu kalabalıktır. Ailelerin geldiği bu alanda cafe ve lüks restoranlarda bulunmaktadır. Gezerken keyif alacağınız bu yerde dilerseniz daha sonra yöresel lezzetleri de tadabilirsiniz.

READ  İstanbul Kiliseleri
Ümraniye Gezilecek Yerler
Ümraniye Gezilecek Yerler

Dudullu Tepesi

Ümraniye ilçesi, gezilecek yerleriyle son derece güzel ve muazzam bir yerdir. Anadolu yakasının en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Ümraniye mesire alanlarıyla ön plandadır. Dudullu Tepesi bu yerlerden biridir ve Ümraniye’de en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Diğer adı Aşıklar Tepesi olan bu yerde cafe ve restoranlarda bulunmaktadır. Özellikle mesire alanıyla ilgi çeken Dudullu Tepesi, hafta sonu piknik için de güzel bir yerdir. Yeşil alanlarında huzur bularak vakit geçireceğiniz bu yerde sizde piknik yapabilirsiniz. Bununla birlikte eşsiz manzarasıyla da büyüleyen Dudullu Tepesi fotoğraf severler için de ideal bir yerdir. Sizde burada en güzel anılarınızı fotoğraf hâline getirebilir, huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Dudullu Tepesi
Dudullu Tepesi

Ihlamurkuyu Ormanı

Ümraniye ilçesi, Anadolu yakasının en gözde yerleri arasındadır ve oldukça kalabalık bir bölgedir. Burada gezilecek yerler arasında oldukça güzel bölgeler bulunmaktadır ve vakit geçirmek son derece keyiflidir. Son derece muazzam olan bu yerde piknik ve mesire alanları özellikle ziyaret edilen bölgeler arasındadır. Ayrıca tarihi yerler ve parklarında olduğu bu yerde gezilecek oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Gezilecek yerler listesinde olan bu bölgelerden biri de Ihlamurkuyu Ormanı olarak bilinmektedir ve oldukça güzel bir yerdir. Yeşilin en güzel tonuna sahip bu yerde piknik yapmak ve vakit geçirmenin tadı bir başkadır. Ailenizle beraber güzel vakit geçireceğiniz bu yerde yürüyüş yapabilir, doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ardından çevredeki restoranlarda yemek yiyebilir, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ihlamurkuyu Ormanı
Ihlamurkuyu Ormanı

Şile Yolu Ormanı

Anadolu yakasının en güzel yerlerinden olan Ümraniye, gezilecek oldukça muazzam bölgelere sahip bir ilçedir. Burada gezilecek yerler listesinde çoğunlukla mesire ve yeşil alanlar vardır. Şehrin gürültüsünden uzakta ve doğayla iç içe olacağınız bu yerde vakit geçirmek son derece huzurludur. Burada geleceğiniz muhteşem yerlerden biri ise Şile Yolu Ormanı bölgesidir. Keyifli vakit geçireceğiniz bu yerde piknik yapmanın keyfi oldukça başkadır. Oturma alanları, yürüyüş yolları ve koşu parkurları olan bu bölgede doğayla baş başa kalma imkânınız vardır. Bölgenin en büyük ormanlık alanı olan Şile Yolu ormanına gelerek sizde hafta sonu güzel vakit geçirebilirsiniz. Konumu

READ  İstanbul Festivalleri ve Etkinlikleri
Şile Yolu Ormanı
Şile Yolu Ormanı

Ümraniye Çarşı

Ümraniye Çarşı
Ümraniye Çarşı

Ümraniye, gezilecek yerleriyle son derece güzel ve muazzam bir bölgedir. Oldukça güzel bölgelere sahip bu yerde Avm ve tarihi bölgelerde bulunmaktadır. Özellikle doğayla iç içe olacağınız yerlere sahip bu yerde piknik ve mesire alanları ön plandadır. Bununla birlikte alışveriş yerleriyle de ön planda olan bu bölgede gezmeye değer oldukça güzel yerler vardır. Ümraniye Çarşı bu yerler arasındadır ve son derece muazzam bir yerdir. Onlarca mağaza ve dükkanın olduğu bu bölgede aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Meydanın trafiğe kapatılmasının ardından daha da ferah olan bu yerde istediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Anadolu yakasındaki en büyük Avm’lerden olan bu yerde sizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ümraniye Çarşı
Ümraniye Çarşı

Canpark Avm

İstanbul Anadolu yakasında yer alan Ümraniye ilçesi doğal güzellikleriyle ön planda olan gözde bir bölgedir. Gezmeye doyum olmayan bu yerde piknik alanları ve alışveriş yerleri de mevcuttur. Ailenizle beraber doyasıya vakit geçireceğiniz bu bölgede gezilecek yerler listesinde Canpark Avm mekanı da vardır. Burası bölgenin en büyük Avm’leri arasındadır ve muazzamdır. Keyifli alışveriş yapacağınız bu Avm’de aradığınız her şeyi anında bulma imkânınız da vardır. Canpark Avm bölgesine ulaşım ise ilçenin her yerinden sağlanabilmektedir. Ayrıca alışverişin yanı sıra çeşitli etkinlikler ve aktivitelerin de düzenlendiği bu yerde eğlenceli vakitte geçirebilirsiniz. Bununla birlikte cafe ve restoranlarda yemek yiyebilir, yorgunluğunuzu da atabilirsiniz. İnstagram’da

Canpark Avm
Canpark Avm

İkea

Ümraniye
Ümraniye

İstanbul’un en güzel yerlerine sahip Anadolu yakasında ziyaret edilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Bu yerler genellikle piknik alanları, alışveriş merkezleri ve paralardır. Gezmeye doyum olmayan bu güzel yerlerde vakit geçirmek ise son derece huzurludur. Bununla birlikte bu bölgede en gözde mekânlar ve gezilecek daha güzel yerlerde bulunmaktadır. Ümraniye ilçesi, bu tarz yerlerin olduğu bölgelerden biridir ve son derece muazzam yerlere sahiptir. İkea bu yerlerin en başında gelmektedir ve Ümraniye ilçesinin en gözde alışveriş yerleri arasındadır. Ev ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu yerde çocuk oyun alanları da bulunmaktadır ve oldukça eğlencelidir. Cafe ve dinlenme yerlerinin de olduğu bu yerde vakit geçirmek oldukça keyiflidir.

READ  Kadıköy Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi
Ümraniye Ikea
Ümraniye Ikea

Buyaka Avm

Ümraniye, Anadolu yakasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir ve son derece muazzamdır. Gezilmeye değer olan bu yerde piknik alanları özellikle ziyaret edilmesi gereken alanlardandır. Bölgede ziyaret edilen bu yerlerle birlikte dev Avm’lerde bulunmaktadır. Gezerken eğleneceğiniz bu Avm’lerden biri de Buyaka Avm ‘dir.

Buyaka Avm
Buyaka Avm

Son derece büyük ve güzel olan Buyaka Avm aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir yerdir. Gezilmeye değer olan bu Avm alışveriş sevenlerin mutlaka gelmesi gereken yerler arasındadır. Bununla birlikte Avm içerisinde çeşitli etkinliklerde düzenlenmektedir ve oldukça eğlencelidir. Aynı zamanda cafe ve restoranlarda olan Avm’de alışverişin yanı sıra yemek yiyebileceğiniz mekânlarda mevcuttur. Bünyesinde yapılan aktiviteleri de bulunan bu Avm’ye sizde gelebilir, doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Konumu

 

Ümraniye Gezilecek YerlerumraniyeliÜmraniyeumraniyeeumraniye 1

Ümraniye Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Saklı Göl

Gezicini

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

Gezicini

Küçükçekmece Gezilecek Yerler Listesi !

Gezicini

Kadıköy Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

Gezicini

İstanbul’daki En İyi Kafeler

Gezicini

İstanbul’da Gezilecek Tarihi Yerler Listesi

Gezicini

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler ve İstanbul Plajları Listesi

Gezicini

İstanbul Müzeleri : Türkiye’nin En Değerli Eserlerin Olduğu Müzeler

Gezicini

1 Yorum

Sena Han 20 Şubat 2023 at 10:03

Parklar dışında güzel hiç bir şey yokmuş bu Ümraniye’de, çirkin binalar mı.

Cevapla

Yorum Yaz