Image default
İstanbul

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

Pendik Gezilecek Yerler

Pendik
Pendik

İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan Pendik ilçesi, kıyıda olması özelliğiyle oldukça muazzam bir yerdir. Nüfus yoğunluğu da olan bu ilçede gezilecek güzel bölgelerde vardır. Pendik gezilecek yerler arasında ise cafeler, restoranlar, tarihi yapıtlar ve spor alanları gelmektedir.

Pendik Gezilecek Yerler
Pendik Gezilecek Yerler

İlçede gezmenin tadını yaşayacağınız bu bölgede hafta sonu doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu yerde doğal güzelliklerle çevrili alanlarda bulunmakta ve buralarda piknik yapma imkânı da vardır. Geçmişten izler taşıyan bu ilçede ayrıca denize yakın yerde vakit geçirme ayrıcalığı da vardır. Aynı zamanda sahil ve daha ferah alanlarında olduğu bu ilçede güzel zaman geçirebilirsiniz.

Pendik Gezilecek Yerler
Pendik Gezilecek Yerler

Pendik, İstanbul ilinin gelişmiş ilçelerinden biridir ve oldukça güzel yerlere sahiptir. Gezmenin tadını doyasıya yaşayacağınız bu yerde sahil kıyısı ve piknik alanları mevcuttur. Özellikle hafta sonu güzel vakit geçirmek için ideal bir yer olan Pendik, mutlaka gelmeniz gereken yerler arasındadır. Son derece muazzam bölgelere sahip bu ilçe Anadolu yakasında yer almaktadır.

Pendik Sahili
Pendik Sahili

Pendik Sahili

Pendik, İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer almaktadır ve oldukça güzel yerlere sahiptir. Gelişmiş bir ilçe olan Pendik’te gezilecek yerlerde vardır ve son derece keyifli bölgelerdir. Günbatımını izleyeceğiniz sahili de olan bu ilçede piknik yapabileceğiniz bölgelerde vardır. Pendik sahili bölgesinde ayrıca yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları ve tenis sahası vardır. Hafta sonu güzel vakit geçirmek için ideal bir yer olan bu ilçede parklar ve tarihi izler taşıyan yerlerde vardır. Oldukça güzel bir yer olan Pendik sahilinde sizde ailenizle beraber güzel vakit geçirebilirsiniz.

Pendik Sahili
Pendik Sahili

Pendik sahili, Pendik ilçesinin en güzel yerleri arasındadır ve oldukça gelişmiş bir bölgedir. Futbol, tenis sahası, çocuk oyun bölgesi ve piknik alanları olan bu sahil son derece muhteşemdir. Hafta sonu piknik yaparak vakit geçireceğiniz bu yerde uzun yürüyüşlerde yapabilirsiniz. Yürüyüş ve koşu parkurları da olan bu bölgede sizde doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Pendik ilçesinin en güzel yerleri arasında olan Pendik sahili çevresindeki cafe ve restoranlarla da harika bir yerdir.

READ  İstanbul Müzeleri : Türkiye'nin En Değerli Eserlerin Olduğu Müzeler
Pendik Etkinlik ve Festivalleri
Pendik Etkinlik ve Festivalleri

Pendik Marintürk Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Pendik Marintürk
Pendik Marintürk

Pendik ilçesi, gezilecek yerleriyle son derece güzel bir bölgedir ve burada vakit geçirmek için harika yerler mevcuttur. Bu yerlerden biri de Marintürk Alışveriş ve Yaşam Merkezi bölgesidir ve ilçenin göz bebeğidir. Açık havada alışveriş yapabilme imkânının olduğu bu yer özellikle hafta sonları çok fazla kalabalıktır. Gezerek vakit geçireceğiniz bu yerde ayrıca restoran ve cafelerde vardır. İnstagram Manzarasına doyum olmayan bu restoranlarda oldukça lezzetli tatları deneme şansınız da bulunmaktadır. Son derece muazzam bir yer olan bu bölgede aynı zamanda çeşitli festival ve etkinliklerde yapılmaktadır. Özellikle güzel havada yapılan bu etkinliklerle katılarak sizde eğlenebilirsiniz. Konum

Pendik Marintürk Alışveriş ve Yaşam Merkezi
Pendik Marintürk Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Viaport Asia ( Outlet Shopping)

İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan Pendik ilçesinde oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Gezmeye doyum olmayan bu yerlerde özellikle hafta sonları vakit geçirmek çok eğlencelidir. Viaport Asia Outlet Shopping bu yerlerden biridir ve açık havada alışveriş yapma imkânını sunmaktadır. Toplamda 365 bin metrekarelik alana sahip bu yerde alışveriş yapmanın zevki bir başkadır. Çocuk oyun alanı, eğlence merkezi, ponny club, lunapark, bowling ve sinema alanları olan bu bölge harikadır. Çocukların eğlendiği bu muazzam yerde ayrıca göl manzaralı restoranlarda vardır. Alışveriş yaptıktan sonra ve eğlendikten sonra dilerseniz bu restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Pendik ilçesinin en güzel bölgelerinden olan bu yerde ayrıca çeşitli etkinliklere de katılabilirsiniz. Konum

Viaport Asia
Viaport Asia

Güzelyalı Sosyal Tesisleri

Pendik, İstanbul ilinin gelişmiş ilçelerinden biridir ve burada yaşamak oldukça başkadır. Göç alan bu muazzam yerde ayrıca gezilecek güzel yerlerde bulunmaktadır. Manzaralı olan bu yerlerde piknik yapmak ise ayrı bir keyiftir. Bu ilçede gelebileceğiniz yerler arasında ise Güzelyalı Sosyal Tesisleri İnstagram’da bulunmaktadır. Ailelerin geldiği bu yerde çocuk oyun alanları, hem dinlenip, hem de eğlenebileceğiniz alanlar mevcuttur. Kapalı ve açık restoranlarında yer aldığı bu tesis özellikle hafta sonları gelinmesi gereken bir yerdir. Sevdiklerinizle geleceğiniz bu mekânda ayrıca farklı tatta yöresel lezzetleri de keşfetme imkânınız vardır. Pendik ilçesinde gelinen bu nezih mekâna uğrayarak sizde gününüze güzellik katabilirsiniz.

READ  Galata Kulesi Hakkında Her Şey!
Güzelyalı Sosyal Tesisleri
Güzelyalı Sosyal Tesisleri

Yenişehir Mesire Alanı

İstanbul ilinin Anadolu yakasında olan Pendik ilçesi, her yönden güzel bir bölgedir. Gezilecek oldukça güzel yerleri bulunan bu bölgede parklar, Avm’ler ve tarihi yapıtlarda vardır. Geçmişten izler taşıyan bu bölgede ayrıca görmeye değer mimarilerde mevcuttur. Foursquare’de Güzellikleriyle ilgi çeken bu ilçede gezilecek ferah yerlerde bulunmaktadır.

Yenişehir Mesire Alanı
Yenişehir Mesire Alanı

Yenişehir Mesire Alanı bu yerlerden biridir ve oldukça muazzam bir bölgedir. Piknik alanları, çocuk oyun parkı, yürüyüş parkuru ve bisiklet parkuru olan bu yerde vakit geçirmek keyiflidir. Özellikle ailelerin geldiği bu yerde mesire alanı da vardır. Aynı zamanda çeşitli aktivitelerinde yapıldığı bu bölgede doğayla iç içe olmak son derece huzurludur. Pendik ilçesinin muazzam yerlerinden olan bu alana gelerek dilerseniz sizde ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Pendik Vapur
Pendik Vapur

Kurnaköy Piknik Alanı

Anadolu yakasının en güzel ilçelerinden olan Pendik, gezilecek yerleri ile son derece harikadır. Bu ilçede gezilecek yerler listesinde sahil, tarihi yerler, yaşam merkezleri ve parklar vardır. Gezilmeye değer olan bu yerlerde vakit geçirmek oldukça eğlencelidir.

Kurnaköy Piknik Alanı
Kurnaköy Piknik Alanı

Ailenizle gelmeniz gereken bu yerlerden biri de Kurnaköy Piknik Alanı bölgesidir. Doğayla iç içe olacağınız bu yerde sevdiklerinizle huzurlu vakit geçirme ayrıcalığınız vardır. Bununla birlikte burada koşu alanları, çocuk parkı ve yürüyüş yolları da bulunmaktadır. Piknik etkinliğinizi keyifli hâle getirecek bu alanlarda da doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzakta olan piknik alanında doğal güzellikleri de keşfedebilirsiniz.

Pendik Ulaşım
Pendik Ulaşım

Pendik Höyüğü

Pendik, İstanbul ilinin en güzel ilçelerinden biridir ve burada oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Gezilecek son derece muazzam bölgelere sahip bu yerde doğal güzellikler ve tarihi mimarilerde vardır. Ayrıca görülmeye değer yapıtları da bulunan bu ilçe mutlaka gezilmeye gereken yerlerdendir. Burada görülecek yerler listesinde ilk sırada ise Pendik Höyüğü bulunmaktadır.

READ  İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler
Pendik Höyüğü
Pendik Höyüğü

Bu höyük tarihten izler taşıyan bir yapıdır ve 8400 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bizans dönemine ait kalıntılarla bilinen bu yerde çanak çömlek, yontma taş aletleri vardır. Tarih ve Arkeoloji sevenlerin görmesi gereken bu höyük Pendik ilçesinin merkezine yakın bir bölgededir.

Pendik Gezi Rehberi
Pendik Gezi Rehberi

Temenye

İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan Pendik ilçesinde oldukça muazzam yerler vardır. Tarihten izler taşıyan yapıtlarda olan bu ilçede gezmek oldukça keyiflidir. İlçede görülmesi gereken bu yapıtlardan biri de Temenye olarak bilinmektedir ve tarihi oldukça eskidir. Bizans dönemine ait olan bu yerde Hz. Yahya kilisesi vardır ve diğer adıyla vaftizci Yahya kilisesi olarak da bilinmektedir. Son derece muazzam bir yer olan bu bölgeye gelerek inceleme yapabilirsiniz.

Temenye
Temenye

Sultan Konağı

Pendik ilçesinde gezilecek yerler listesinde bir çok bölge ve yapıt bulunmaktadır. Tarihten izler taşıyan bu yapıtlar mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır ve muazzamdır. Son derece harika olan bu yapıtlardan buri de Sultan Konağı olarak bilinmektedir. Diğer adıyla Aynalı Konak olarak da bilinen bu yapıt Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır.

Sultan Konağı
Sultan Konağı

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Saklı Göl

Gezicini

Küçükçekmece Gezilecek Yerler Listesi !

Gezicini

Kadıköy Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

Gezicini

İstanbul’daki En İyi Kafeler

Gezicini

İstanbul’da Gezilecek Tarihi Yerler Listesi

Gezicini

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler ve İstanbul Plajları Listesi

Gezicini

İstanbul Müzeleri : Türkiye’nin En Değerli Eserlerin Olduğu Müzeler

Gezicini

1 Yorum

ARas 23 Aralık 2021 at 22:38

Pendik gerçekten harika burada bol bol gezilecek yerler var ama buraya gelirken zamanıızı ayırın öyle gelin. ÖZellikle Marintürke uğrayın mutlaka

Cevapla

Yorum Yaz