Image default
İstanbul

Esenyurt Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri Keşfedin !

Esenyurt Gezilecek Yerler

İl merkezine uzak Avrupa yakasında yer alan Esenyurt ilçesinde gezilecek oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Bu yerler genel olarak parklar, kültür merkezleri, alışveriş merkezleri, termal su alanları ve spor alanlarıdır. Şehrin en fazla göç alan yerlerinden olan Esenyurt ilçesinde çok fazla gezilecek ormanlık alan olmadığı için buralara parklar yapılmıştır.

Esenyurt
Esenyurt

Yeşillik alanların çoğalması amacıyla yapılan bu parklarda aktivitelerle ilgilenmekte mümkündür. Son derece ferah bir alana sahip bu parklarda cafe ve restoranlarda yer almaktadır. Esenyurt gezilecek yerler arasında olan bu bölgelerden biri de Recep Tayyip Erdoğan parkıdır. Özellikle ailelerin geldiği bu parkta piknikte yapılmaktadır.

Esenyurt Gezilecek Yerler
Esenyurt Gezilecek Yerler

Esenyurt ilçesi, ilin uzak bölgesinde yer alan en güzel yerlerden biridir. Lüks yaşam merkezleri ve restoranların yapıldığı bu ilçede gezilecek çok güzel bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgede ayrıca su parkları ve aktivite alanları da vardır.

Esenyurt Gezilecek Yerler
Esenyurt Gezilecek Yerler

Vakit geçirmek için oldukça güzel yerlere sahip olan Esenyurt ilçesinde ağaçlı alanlarda bulunmaktadır. Bu bölgelerde tesisler ve ihtiyaç gidermek için işletmelerde vardır.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Esenyurt, İstanbul ilinin en fazla göç alan yerlerinden biridir ve burada da gezilecek ferah alanlar bulunmaktadır. Ailelerin ve gençlerin vakit geçirdiği bu yerler restoran, yeşil parklar ve yaşam merkezleridir. Vakit geçirmenin tadını yaşayacağınız bu yerlerde ihtiyaç için işletmelerde bulunmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı
Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Bölgede ağaçlı alan bulunmadığı için yapılan parklarda vardır ve Recep Tayyip Erdoğan Parkı bunlardan biridir. İçerisinde tesis bulunan bu parkta genelde çocuklu aileler vakit geçirmektedir. Bölgedeki en büyük park olma statüsüne sahip olan bu bölgeye ilçeden birçok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Ayrıca parkta piknik ve diğer aktiviteleri de yapmak mümkündür.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı Esenler
Recep Tayyip Erdoğan Parkı Esenler

İstanbul ilinin en güzel ilçeleri arasında yer alan Esenyurt ’ta gezilecek yerler ve yaşam merkezleri bulunmaktadır. Bu yerlerden en bilineni Recep Tayyip Erdoğan parkıdır ve ailelerin çoğunlukla geldiği yerlerdendir.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı
Recep Tayyip Erdoğan Parkı

İlçenin en büyük parkı olan bu bölgede yürüyüş alanları, çocuk parkı, gölet, su havuzları, yapay şelale ve bitkiler vardır. Parka ayrı bir hava katan bu konumda ziyaretçiler vakit geçirmekte ve gezmektedir.

READ  İstanbul'daki En İyi Kafeler

Necmettin Erbakan Parkı

Esenyurt ilçesi, şehrin merkezine uzak bir bölgededir ve bu alanda ziyaretçilere özel gezilecek yerler yapılmıştır. Bu yerler yaşam merkezleri, termal su parkları ve parklardan oluşmaktadır. Necmettin Erbakan Parkı bu yerlerden biridir ve oldukça güzel alanlara sahiptir.

Necmettin Erbakan Parkı
Necmettin Erbakan Parkı

İlçedekilerin de geldiği bu yerde yapay şelale, gölet ve ağaçlar vardır. Ayrıca yürüyüş parkları, çocuk parkları ve piknik alanları da bulunan bu parkta vakit geçirmek oldukça eğlencelidir. Toplam 74 bin 210 metrekare üzerine kurulu bu parkta aradığınız her şey mevcuttur ve işletmelere de sahiptir. Ailelerin hem dinlendiği hem de gezdiği bu parkta piknikte yapılabilmektedir. Son derece ferah olan bu parka gelerek sizde keyifli vakit geçirebilir,  eğlenebilirsiniz.

Necmettin Erbakan Parkı
Necmettin Erbakan Parkı

Esenyurt Şehitler Parkı

İstanbul’un en nezih yerlerinden olan Esenyurt ilçesinde ziyaretçiler için gezilecek ve vakit geçirecek bölgeler mevcuttur. Bu bölgede yapılan alanlarda genel olarak yapay şelaleler, termal su alanları ve çocuk parkları mevcuttur.

Esenyurt Şehitler Parkı
Esenyurt Şehitler Parkı

Gezmek için oldukça ferah yerler olan bu bölgelerde restoran ve Caferlerde vardır. İlçede gezilecek parklar arasında ise Esenyurt Şehitler Parkı mevcuttur. Bu parkta yeşil alanlar yapılmış ve ziyaretçilere ferah bir alan oluşturulmuştur.

Esenyurt Şehitler Parkı
Esenyurt Şehitler Parkı

Ayrıca bu alanda yürüyüş ve koşu yolları da yapılmıştır. Bununla birlikte piknik alanları ve çocuk oyun alanları da olan bu parkta vakit geçirmek oldukça keyiflidir.

Pelit Çikolata Müzesi

Esenyurt, İstanbul ilinin uzak bölgesinde yer alan ilçelerden biridir. Daha sakin bir ilçe olan Esenyurt ‘ta gezmek için yaşam alanları da vardır. Bununla birlikte ziyaret edilecek çok güzel yerlere de sahip olan Esenyurt ilçesinde İnstagram’da gezilecek birçok bölge mevcuttur.

Pelit Çikolata Müzesi
Pelit Çikolata Müzesi

Bu yerlerden biri de Pelit Çikolata Müzesi olarak bilinmektedir ve oldukça renkli bir mekândır. Müzenin içerisinde gerçek boyutta çikolatadan yapılmış evler, ünlü kahramanlar ve çikolata şelaleleri vardır.

Efsanelerin yer aldığı bu büyük müze özellikle sanatseverlerin ziyaret etmesi gereken mekânlar arasındadır. Müzede ayrıca farklı alanlar ve gezilecek daha bir çok ilgi çekici yapıtlarda mevcuttur. Son derece büyük ve şahane olan bu müzeye gelerek sizde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

READ  Bağcılar Gezilecek Yerler | En Önemli Yerler!
Pelit Çikolata Müzesi
Pelit Çikolata Müzesi

Torium Avm

Esenyurt, il merkezine uzak bölgede kalmasına rağmen gezilecek yerleri bulunan bir ilçedir. Rengarenk bir ilçe olan Esenyurt ’ta gezilecek yerler genellikle Avm, parklar ve termal su alanlarından oluşmaktadır. Gezilip, görülecek bu yerlerden biri de Torium Avm mekânıdır ve burada çok güzel alanlar bulunmaktadır.

Torium Avm
Torium Avm

Yerli ve yabancı markalarında olduğu bu merkezde ayrıca kampanyalar, etkinlikler ve yarışmalarda düzenlenmektedir. Alışverişi daha eğlenceli hâle getiren bu Avm ‘de restoran ve Caferler de mevcuttur. Ayrıca Avm içerisinde sinema salonu, kapalı lunapark, kar temalı park ve snowparkta yer almaktadır. Ailenizle ve sevdiklerinizle vakit geçireceğiniz bu parkta eğleneceğiniz daha birçok alan ve aktivite mevcuttur. İnstagram

Torium Avm
Torium Avm

Snowpark

İstanbul ilinin en uzak ilçelerinden olan Esenyurt bölgesinde gezilecek alanlarda mevcuttur. Bu alanlar, park, yaşam merkezleri ve çocuk parklarıdır ve gezilmesi oldukça eğlenceli yerlerdir. Snowpark bu alanlardan biridir ve Türkiye’nin ilk ve tek kar temalına sahip parkıdır. 4 mevsim kar heyecanını yaşayacağınız bu parkta vakit geçirmek oldukça eğlenceli ve ayrıcalıklıdır. Kar kıyafetleriyle vakit geçireceğiniz bu bölgede ayrıca 3 eğlence parkuru da mevcuttur. Pazartesi, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 12:00 ve 20:00 arası açık olan bu parka giriş ücreti de bulunmaktadır. Parka giriş ise Torium Avm içerisindedir. Haftasonları ailenizle gelerek burada keyifli vakit geçirebilirsiniz. Konum

Snowpark
Snowpark

Esenyurt Belediyesi Termal Kür ve Tedavi Merkezi

Esenyurt ilçesi, İstanbul’un en fazla göç edilen yerlerinden biri olmakla beraber gezilecek yerlere de sahiptir. Bu ilçede gezilecek yerlerden biri de Esenyurt Belediyesi Termal Kür ve Tedavi Merkezi alanıdır.

Ailelerin geldiği bu güzel yer, termal mineralli su kaynağı kullanılarak yapılmıştır. Atatürk mahallesinde yapılan bu yer, huzur bulmak için oldukça güzel bir yerdir ve sakindir. Esenyurt Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri Keşfedin ! Kafa dinlemek için oldukça güzel bir yer olan bu merkeze özellikle romatizması olan kişiler gelmektedir.

Esenyurt Belediyesi Termal Kur ve Tedavi Merkezi
Esenyurt Belediyesi Termal Kur ve Tedavi Merkezi

Doğal suyun bölgesi olan bu merkezde hamam, havuz, sauna ve buhar odası yer almaktadır. Burada vakit geçirmek için ise ücretini ödeyerek 2 saat hem tedavi olabilir, hem de termal sudan faydalanabilirsiniz.

READ  Saklı Göl

Akbatı Avm

Esenyurt, İstanbul ilinin uzak yerleri arasındadır ve burada da vakit geçirmek için alanlar kurulmuştur. Bu yerde kurulan alanlardan biri de Akbatı Avm olarak bilinmektedir ve burada aradığınız her şey mevcuttur.

Son derece eğlenceli bir yer olan bu mekânda dinlenmek için cafe ve restoranlarda vardır. Esenyurt’un en sık ziyaret edilen bu mekânında yabancı marka da yer almaktadır. Ayrıca peyzaj tasarımıyla ilgi çeken bu Avm ilçenin en gözde yerlerinden biridir. İnstagram

Akbatı Avm
Akbatı Avm

7000 kişilik oturma yerine sahip bu Avm’de aynı zamanda festival ve park alanları da vardır. Son derece şık bir tasarıma sahip bu Avm’ye gelerek sizde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

City Center Outlet Avm

Esenyurt ilçesi, göç alan ve her yıl nüfusu giderek artan ilçelerimizden biridir. İş olanakları ayrıcalığıyla da göç edilen bu ilçede gezilecek çok güzel yerlerde bulunmaktadır. Bu yerler parklar ve iş merkezleri olarak sıralanmaktadır ve City Center Outlet Avm bunlardan biridir.

City Center Outlet Avm
City Center Outlet Avm

Son derece muazzam bir tasarıma sahip bu Avm’de oldukça ünlü markalar yer almaktadır. Gezerken eğleneceğiniz bu Avm’de ayrıca festival ve etkinliklerde yapılmaktadır. İnstagram Resimleri

22 Eylül 2017 yılında ziyarete açılan bu Avm yaklaşık 4 katlıdır ve oldukça gösterişlidir. Kafe ve restoranlarda olan bu mekânda dinleneceğiniz alanlarda mevcuttur. Esenyurt Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri Keşfedin ! 250 tane rezidans bulunan bu Avm’de vakit geçirerek sizde huzuru bulabilirsiniz. Konumu

City Center Outlet Avm
City Center Outlet Avm

Nene Hatun Kültür Merkezi

İstanbul’un kalabalık semtleri arasında olan Esenyurt gezilecek yerlere de sahip bir bölgedir. Muazzam yerlere sahip bu ilçede dinlenme tesisleri, Avm, yeşil alanlarla çevrili parklar ve müzelerde vardır.

Gezme keyfini de yaşayacağınız Esenyurt ilçesinde daha mütevazı yerlerde bulunmaktadır. Özellikle aktivitelerle ilgileneceğiniz bu yerlerden biri de Nene Hatun Kültür Merkezi olarak bilinmektedir. Oldukça güzel bir mekân olan bu merkezde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yaratıcı drama ve keman kurslarının da verildiği kültür merkezine kendini geliştirmek isteyenler geliyor. Konum

Nene Hatun Kültür Merkezi
Nene Hatun Kültür Merkezi

Yaz okulları da düzenlenen bu merkezde ayrıca farklı etkinliklerde yapılıyor. Kültürel alanda yapılan bu etkinliklerle sizde eğlenebilir, huzur dolu zaman geçirebilirsiniz. Esenyurt ilçesinde yer alan kültür merkezi tam konum olarak Yıldırım Beyazıt caddesinde bulunmaktadır.

Esenyurt Çevresinde Gidilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Saklı Göl

Gezicini

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

Gezicini

Küçükçekmece Gezilecek Yerler Listesi !

Gezicini

Kadıköy Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

Gezicini

İstanbul’daki En İyi Kafeler

Gezicini

İstanbul’da Gezilecek Tarihi Yerler Listesi

Gezicini

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler ve İstanbul Plajları Listesi

Gezicini

Yorum Yaz