Image default
İstanbul

Çekmeköy Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

Çekmeköy Gezilecek Yerler

Çekmeköy
Çekmeköy

İstanbul ilinin gezilecek en güzel yerlerinden olan Çekmeköy, keşfedilmeye değer bir bölgedir. Son derece muazzam yerlere sahip olan bu ilçe, Anadolu yakasında yer almaktadır ve oldukça harikadır. Ormanlık alan bakımından zengin olan bu ilçe, özellikle mesire alanlarıyla ön plandadır. Çekmeköy gezilecek yerler listesinde ayrıca kamp ve piknik yerleri de bulunmaktadır.

Çekmeköy Gezilecek Yerler
Çekmeköy Gezilecek Yerler

Çeşitli doğa sporlarıyla da ilgilenebileceğiniz bu ilçede vakit geçirmek oldukça keyiflidir. Sosyal ve sanatsal açıdan da dinamik bir yer olan Çekmeköy, güzel bir kıyı ilçesidir. Bol oksijene sahip bu ilçede ormanlık alan dışında da gezilecek yerler bulunmaktadır ve keşfedilmeye değerdir.

Çekmeköy
Çekmeköy

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi

İstanbul ilinde gezmeye değer yerler arasında olan Çekmeköy, doğal güzelliğiyle ön plandadır. Son derece güzel yerleri olan bu ilçede ormanlık alanlar oldukça fazladır ve burada vakit geçirmek oldukça huzurludur. İlçede gezilecek yerler arasında olan Çekmeköy Hayvanat Bahçesi de görülmeye değerdir ve oldukça muazzamdır. İlçede gezilecek yerler arasında ilk olan hayvanat bahçesi, 60 farklı türde 350 hayvanın barındığı bir yerdir. Hayvanları yakından sevme şansınızın da olduğu bu yer mutlaka görmeye değerdir. Park of İstanbul olarak da bilinen bu yer, 200 bin metrekare alan üzerine kuruludur. Ormanın içerisinde yer alan bu harika bölge, özellikle çocuklu ailelerin tercihidir.

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi
Çekmeköy Hayvanat Bahçesi

Çekmeköy, gezilecek yerleriyle harika bir ilçedir ve burada keşfetmeye değer farklı bölgeler bulunmaktadır. Doğa ve yaşam kompleksi, oyun alanları, piknik ve mesire alanı olan harika bir yerdir. İlçenin gezmeye değer yerlerinden olan hayvanat bahçesi, pony club, cafe restoran işletmeleriyle de harikadır. İlçenin en güzel yerlerinden olan Çekmeköy Hayvanat Bahçesi, aktiviteler için de harika bir yerdir ve oldukça eğlencelidir.

READ  İstanbul'daki En İyi Kafeler
Çekmeköy Hayvanat Bahçesi
Çekmeköy Hayvanat Bahçesi

Çekmeköy Doğa Park

Çekmeköy, Anadolu yakasının en güzel ilçelerinden biridir ve burada gezmeye değer bir çok bölge bulunmaktadır. Doğayla iç içe olacağınız yerlere sahip Çekmeköy, ormanlık alanlarıyla bilinmektedir. Oksijen deposu olan bu yerlerde ayrıca mesire ve piknik alanları da bulunmaktadır. Gezmenin keyfini çıkaracağınız bu yerlerle birlikle ayrıca parklar ve lüks mekânlarda vardır.

Çekmeköy Doğa Park
Çekmeköy Doğa Park

İlçede gezilecek bu yerlerden biri ise Çekmeköy Doğa Park alanıdır ve oldukça muazzamdır. İlçede gezmeye değer olan 2.yer olan Çekmeköy Doğa Park, hem yürüyüş yapmak, hem de piknik yapmak için harikadır. Keyifli vakit geçirmek için oldukça güzel olan bu yere ulaşım da oldukça kolaydır.

Doğa Park Çekmeköy
Doğa Park Çekmeköy

Ömerli Barajı

Çekmeköy, ormanlık alanlarıyla bilinen muazzam bir yerdir ve burada gezmeye değer farklı bir çok bölge vardır. Doğanın tadını çıkaracağınız bu yerlerden biri ise Ömerli Barajı bölgesidir. Muhteşem bir manzaraya sahip olan bu barajın olduğu bölge, hem piknik hem de kamp yapmaya elverişlidir. Daha farklı aktivitelerle de ilgilenebileceğiniz bu yerde doğayla baş başa kalmanın keyfi oldukça başkadır.

Ömerli Barajı Çekmeköy
Ömerli Barajı Çekmeköy

Ayrıca piknik ve diğer aktivitelerle de vakit geçirebileceğiniz Ömerli Barajı, görmeniz gereken yerlerdendir. Kamp severlerin muhakkak ziyaret etmesi gereken bu baraj, farklılıkları da keşfedebileceğiniz bir yerdir. Çekmeköy ilçesinde mutlaka görmeniz gereken bu yere ulaşım ise ilçe merkezinden sağlanmaktadır.

Ömerli Barajı
Ömerli Barajı

Çekmeköy Piknik Alanları

Çekmeköy Kamp
Çekmeköy Kamp

Çekmeköy, Anadolu yakasının en güzel bölgeleri arasındadır ve burada keşfetmeye değer yerler bulunmaktadır. Harika yerlerin bulunduğu bu ilçede ayrıca tarihi yerler ve lüks mekânlarda vardır. Huzuru bulacağınız bu yerde ayrıca piknik ve mesire alanları da bulunmaktadır. Doğanın içinde olacağınız Çekmeköy piknik alanları hafta sonu vakit geçirmek için son derece muazzamdır. Manzarasına doyum olmayacak yerlere sahip bu yerlerde piknik yaparak sizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

READ  İstanbul Festivalleri ve Etkinlikleri
Çekmeköy Piknik Alanları
Çekmeköy Piknik Alanları

Anadolu yakasının en güzel ilçelerinden olan Çekmeköy, huzurun tek adresidir ve burada gezmek oldukça keyiflidir. Piknik ve mesire alanlarının olduğu bu ilçede çeşitli aktivitelerle ilgilenmek mümkündür. Gezmeye doyum olmayan yerlere sahip bu ilçede özellikle piknik alanları, en fazla ziyaret edilen alanlardandır. Bu alanlardan biri olan Taşdelen bölgesi, en güzel yerler arasındadır ve adını kaynak sularından almıştır. Suyunun şifalı olduğu söylenen Taşdelen, her açıdan muazzam bir yerdir. Çam, meşe, kayın ve Göknar ağaçlarıyla kaplı bu yerde farklılıkları keşfetmeniz de mümkündür.

Çekmeköy Piknik ve Kamp
Çekmeköy Piknik ve Kamp

Çekmeköy Tiyatroları

Çekmeköy, ormanlık bölgeleriyle son derece harika bir yerdir ve huzuru bulacağınız tek adrestir. Kafa dinlemek için harika bir yer olan Çekmeköy, mekânlarıyla da harika bir yerdir. Gezmek için oldukça muazzam bir yer olan Çekmeköy, Anadolu yakasında en fazla ziyaret edilen ilçelerden biridir. Çekmeköy Tiyatroları da burada katılabileceğiniz etkinlikler arasındadır.

Çekmeköy Tiyatroları
Çekmeköy Tiyatroları

Farklı aktivitelerle de ilgilenebileceğiniz Çekmeköy ilçesi, bölgede mutlaka gelmeniz gereken yerler arasındadır. Kültür merkezlerinde yapılan tiyatrolar ise yetişkinler ve çocuklar için ayrı olarak düzenlenmektedir. İlçede yapılan bu etkinliklere katılarak sizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul Kelebek Çiftliği

Anadolu yakasının en sık ziyaret edilen yerleri arasında olan Çekmeköy, mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Burada gezilecek yerler, ormanlık alanlar ve mesire alanlarıdır. Huzuru bulacağınız muazzam yerlere sahip olan Çekmeköy, aktivitelerle de ilgilenebileceğiniz bir yerdir.

İstanbul Kelebek Çiftliği
İstanbul Kelebek Çiftliği

İstanbul Kelebek Çiftliği de bu yerlerden biridir ve özellikle ailelerin geldiği bir bölgedir. Rengârenk kelebekleri görebileceğiniz bu yere gelerek sizde çocuklarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tropikal kelebeklerin olduğu bu çiftlik, ilçenin merkezine de oldukça yakın konumdadır.

Trabzon Park

Trabzon Park Mesiresi
Trabzon Park Mesiresi

İstanbul ilinin en güzel yerlerinden olan Çekmeköy, Anadolu yakasının sıkça gelinen bölgeleri arasındadır. Piknik ve mesire alanları da olan bu yerde zaman geçirmek oldukça huzurludur. Burada gelinen yerlerden biri ise Trabzon Park bölgesidir. Yeşillik alanı ve doğal güzelliğiyle ön planda olan Trabzon Park, mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Dikkat çekici yapısıyla bilinen bu parka gelerek sizde farklılıkları keşfedebilirsiniz.

READ  Galata Kulesi Hakkında Her Şey!
Trabzon Park Yürüyüş
Trabzon Park Yürüyüş

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Saklı Göl

Gezicini

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

Gezicini

Küçükçekmece Gezilecek Yerler Listesi !

Gezicini

Kadıköy Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

Gezicini

İstanbul’daki En İyi Kafeler

Gezicini

İstanbul’da Gezilecek Tarihi Yerler Listesi

Gezicini

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler ve İstanbul Plajları Listesi

Gezicini

Yorum Yaz