Image default
İstanbul

Ataşehir Gezilecek Yerler ve Ataşehir’de Yapılacaklar!

Başlıklar

Ataşehir Gezilecek Yerler

Ataşehir
Ataşehir

İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan Ataşehir iş, konaklama ve eğlence merkezinin tek konumudur. Popüler bir yer olan ve gezmeye doyum olmayan bu yerde vakit geçirmek oldukça eğlencelidir. Ataşehir gezilecek yerler ve Ataşehir’de neler yapılır listesinde bulunan bu bölgeler doğal güzellikler, yaşam merkezleri ve tarihi bölgelerdir. Gezerken keyif alacağınız bir yer olan Ataşehir, 2008 yılında ilçe statüsü kazandı. Alışveriş merkezleri ve botanik bahçeleriyle bilinen bu ilçede gezmek için keşfedilecek harika yerler var. Eğlence mekânları, sosyal tesisler ve daha fazlasının olduğu bu ilçede daha bir çok bölge bulunuyor. Etkinlik alanları ve lüks restoranların da olduğu bu ilçe mutlaka gezmeniz gereken yerlerden başında gelir. Konum

Ataşehir
Ataşehir

Watergarden

Ataşehir, gezilecek yerleriyle son derece muazzam bir ilçedir ve burada oldukça harika bölgeler bulunmaktadır. Burada gezilecek yerler listesinde doğal güzellikler, tarihi yerler ve lüks mekânlar var. Watergarden bu yerlerden biridir ve Anadolu yakasının en popüler mekânı. Son derece lüks bir mekân olan bu Avm oldukça büyük ve her gün ziyaretçi akınına uğruyor. Anadolu yakasının en büyük Avm’lerinden olan Watergarden ayrıca eğlence, etkinlik ve oyun alanlarıyla da gerçekten harika! Bununla birlikte lüks restoranları ve dükkanların olduğu bu Avm mutlaka gelinmesi gereken yerlerden. Gün içinde her saat başı gerçekleştirilen havuz gösterisiyle de büyüleyen bu Avm eğlencenin merkezleri arasında desek yanlış olmaz! Konum

Watergarden AVM
Watergarden AVM

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Ataşehir, Anadolu yakasının en fazla ziyaret edilen yerlerinden biridir ve burada gezmeye değer bir çok bölge bulunmaktadır. Oldukça muazzam olan bu bölgelerden biri de Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi bölgesidir ve son derece harikadır. Konum

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Doğayla iç içe olmanın en güzel yeri olan bu bahçe, gezmek için oldukça muazzamdır. Bitki çeşitliliğini keşfetmek isteyenler için harika bir yer olan bu bahçe, huzurla dolacağınız bir yerdir. Merkez Ada, Ertuğrul Adası, Mesire adası ve Arberetum adası bölümlerinden oluşan bu bahçe, 2002 yılında ziyarete açılmıştır. Resmî tatiller hariç her daim ziyaret edeceğiniz bu bahçeye giriş ücreti ise yoktur. Sabah 09:30 ile 18:00 arası açık olan bu bahçeye gelerek sizde farklı bitkileri keşfedebilirsiniz.

READ  Avcılar Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

"Nezahat

Mozaik Çarşı

Anadolu yakasının en fazla ziyaret edilen yerleri arasında olan Ataşehir, gezilecek yerleriyle oldukça harikadır. Avm’leri, botanik bahçeleri, tarihi yerleri ve eğlence mekânlarıyla bir harika olan bu ilçe, mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir. Burada gezilecek yerlerden biri ise Mozaik Çarşı bölgesidir ve son derece muazzamdır. Konum

Mozaik Çarşı
Mozaik Çarşı

Küçük, sessiz ve sakin bir ortamı olan bu çarşı oldukça eskidir ve burada aradığınız her şeyi bulmak mümkündür. Ataşehir ilçesinde gelinen en güzel yerlerden olan bu çarşı, kafeler ve restoranlarıyla da bir harikadır. Kadıköy ve Üsküdar’dan ulaşım sağlayarak gelebileceğiniz bu yerde sizde gezebilir, keyifle alışveriş yapabilirsiniz.

Kayışdağı Ormanı

İstanbul Anadolu yakasında yer alan ilçelerden biri olan Ataşehir, keşfedilecek bölgeleriyle son derece harikadır. Burada gezilecek en güzel yerler ise doğal güzelliklerle çevrili yerlerdir. Kayışdağı Ormanı bu yerler arasında en fazla ziyaret edilenidir ve son derece muazzamdır.

Kayışdağı Ormanı
Kayışdağı Ormanı

Oldukça harika bir olan bu orman, bitkileriyle de göz alıcıdır. Ataşehir ve Maltepe ilçeleri arasında yer alan bu orman, yerleşim yerlerine de yakın konumdadır. Huzurla dolu, sakin bir yer arayanların gelmesi gereken bu bölge, farklı türdeki ağaçlarıyla da harikadır. Oksijen cenneti olan bu orman ayrıca ailecek gelebileceğiniz ve piknik yapabileceğiniz bir bölgedir. Doğal güzelliğiyle büyüleyen bu bölgede piknik yaparak ve vakit geçirerek sizde doğayla içiçe olabilirsiniz.

Ali Gazi Baba Türbesi

Anadolu yakasının en güzel yerlerine sahip olan Ataşehir, gezilecek yerleriyle son derece muazzamdır. Ziyaret edilen yerleri de olan bu ilçede göreceğiniz bir çok mekân vardır. Ali Gazi Baba Türbesi bu yerlerden biridir ve Ataşehir’de yer almaktadır. İçerenköy mahallesinde yer alan bu türbe günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Konum

READ  Bahçelievler Gezilecek Yerler : En Güzel Yerleri !
Ali Gazi Baba Türbesi
Ali Gazi Baba Türbesi

Ataşehir’in en önemli yerleri arasında olan bu türbeye gelenlerin ise oldukça farklı inançları vardır. Dilek dilemek veya adak adamak isteyenlerin geldiği bu türbenin yakınında market ve işletmelerde vardır. Kadıköy ve Tavşantepe metrosuyla ulaşım sağlanan bu yere Anadolu yakasının her yetinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bağdat Caddesi

Anadolu yakasında gezilecek oldukça muazzam yerler vardır ve bu yerlerden biri de Ataşehir ilçesidir. Gezilecek muazzam yerleri bulunan bu ilçe, lüks restoranları ve tarihi yerleriyle her daim ön plandadır. Ziyaretçilerin akınına uğrayan bu ilçede, önemli yerlerde bulunmaktadır ve son derece muazzamdır. Konum

Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

İlçede gezilecek yerlerden biri ise Bağdat Caddesi bölgesidir ve oldukça harikadır. Alışveriş mağazaları ve lüks mekânlarıyla bilinen bu cadde, ilçenin en güzel yerleri arasındadır. Restoranları ve geniş kaldırımları ile de son derece harika olan bu popüler yerde aradığınız herşeyi bulmanız mümkündür. İlçe merkezine 7 km uzaklıkta yer alan bu caddeye ulaşım sağlayarak sizde gezerek, alışveriş tadını çıkarabilirsiniz.

Bostancı Lunapark

İstanbul ilinin gezilecek oldukça muazzam yerlerine sahip olan Ataşehir  ilçesi, oldukça muazzam bölgelere sahiptir. Burada gezmeye değer yerler arasında çok güzel bölgeler bulunmaktadır ve Bostancı Lunapark bunlar arasındadır. Gezip, eğleneceğiz harika bir yer olan bu park, eğlenceli oyuncakları ve daha fazlasıyla son derece harikadır. Konum

Bostancı Lunapark
Bostancı Lunapark

Eğlenmenin tek adresi olan bu park, yanındaki gösteri merkeziyle de muazzamdır. Konserlere ev sahipliği yapan bir merkez olan bu bölge, eğleneceğiz bir yerdir. Hem çocukların, hem de yetişkinlerin vakit geçirebileceği harika bir yer olan bu lunaparka gelerek sizde günün tadını çıkarabilirsiniz. Bostancı ve Ataşehir ilçe merkezine 5 km uzaklıkta olan bu parka ulaşımda oldukça kolaydır.

Kadıköy Çarşısı ve Bahariye Caddesi

Anadolu yakasında gezilecek oldukça muazzam bölgeler bulunmaktadır ve Ataşehir bu yerlerden biridir. Son derece harika yerlere sahip olan bu ilçe, doğal güzellikleriyle de daima ön plandadır. Bu ilçede gezilecek yerlerden biri ise Kadıköy Çarşısı ve Bahariye Caddesi bölgesidir. Avrupa yakasında yer alan Taksim ve Beyoğlu bölgesi gibi olan bu cadde Anadolu yakasının kalbidir.

READ  Sultanbeyli Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi
Kadıköy Çarşısı
Kadıköy Çarşısı

Sahaflar çarşısı, balık pazarı, restoranları ve lüks mekânlarıyla bir harika olan bu cadde mutlaka gelmeniz gereken yerlerdendir. Kadıköy ziyaretçilerinin mutlaka geldiği bu yer, gezmek için de son derece muazzamdır. Eğlence mekânlarıyla da bir harika olan bu bölgede keyifli vakit geçirmekte mümkündür.

Bahariye Caddesi
Bahariye Caddesi

Romantika Fenerbahçe Parkı

Anadolu yakasının en popüler yerlerinden olan Ataşehir, mutlaka gezmeniz gereken bölgelerdendir. Burada gezmeye başlamanız gereken yerlerden biri ise Romantika Fenerbahçe Parkıdır. Son derece muazzam bir yer olan bu park, ilçede en çok ziyaret edilen yer desek yanlış olmaz. Romantika Fenerbahçe Parkı nerede diye merak ediyorsanız Konum bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Romantika Fenerbahçe Parkı
Romantika Fenerbahçe Parkı

Marina’ya komşu olan bu park, ilçenin en gözde yerleri arasında yer alır. Deniz kenarındaki konumu ve eşsiz doğal güzelliğiyle büyüleyen bu park, muhakkak görmeniz gereken bir bölgedir. Kafeleri ile de harika bir yer olan bu park, huzur dolu bir ortam sunar ve son derece muazzamdır. Ayrıca doğayla içiçe olmak isteyenlerin de durağı olan bu park, mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Ataşehir ilçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta olan bu parka giderek siz de keyifli vakit geçirin.

"Romantika

 

İstanbul Görülecek YerleriBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeytinburnu Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

chebsra

Tuzla Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Sultangazi Gezilecek Yerler | Sultangazi’nin En Güzel Yerleri

Hakan Karaduman

Sultanbeyli Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Sarıyer Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi

Hakan Karaduman

Saklı Göl

Gezicini

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

chebsra

13 Yorumlar

ibrahim halil 6 Şubat 2022 at 04:19

Harika ve ötesi yok ölmeden görülecek yer

Cevapla
Bekir Bulut 6 Şubat 2022 at 04:53

piknik yerleri eğlence mekanları vb yerler çok tavsiye ederim

Cevapla
Medusa23 6 Şubat 2022 at 08:00

Çok güzel ataşehir gerçekten yaşanılacak şehir

Cevapla
Medusa23 6 Şubat 2022 at 08:01

Çok yardımcı oldu araştırmalarıma yazınız

Cevapla
Muhammed Doğan 6 Şubat 2022 at 10:53

Çok güzel gerçekten tebrik ederim.

Cevapla
Onur 6 Şubat 2022 at 12:33

Sizin sayenizde bilmediğim yerleri keşfettim çok teşekkür ederim ☺️

Cevapla
Mahmut yener 6 Şubat 2022 at 15:02

Tarihi ve doğal gezilecek ve gezilmesi gereken yerler çok güzel bir şekilde aktarılmış.Not ettim gezeceğim yerleri bu konuda bilgilendirmesi ile çok yardımcı olan siteye teşekkür ederim.

Cevapla
Abdullah yiğit 6 Şubat 2022 at 21:41

Ataşehir gezilecek yerler hakkında güzel bir makale

Cevapla
Mehmet arslan 6 Şubat 2022 at 22:33

Ataşehir gerçekten harika bir yer tam gezilecek yaşanacak bir yer

Cevapla
Kaan Can 7 Şubat 2022 at 09:09

Güzel bir yer imiş tam gezilecek yer inşallah birgün nasip olurda gezeriz. Emeği geçenlere teşekkürler

Cevapla
Emre Yılmaz 9 Şubat 2022 at 17:28

Çok sevdigim. Yerlerden. Bir tanesi ataşehir gitmiştim. Arkadaşımla baya gezdim. Havası suyu gezilecek yerleride süper. Herkese tavsiye ederim. 👍

Cevapla
Abdurrahman Damar 9 Şubat 2022 at 20:07

Buraya çok gittim muazzam bir yet çok ferah ve hiç can sıkmayan bir yer türkiyemizin en güzel ve en çok ziyaret edilen mekanlarından bir tanesidir.

Cevapla
Burak 13 Şubat 2022 at 09:08

Buraya bi site sayesinde gitmiştim dedikleri kadar varmış hiç abartilmadan dosdoğru anlatılmış elinize emeğinize sağlık çok teşekkürler tavsiye ederim mutlaka arkadaşlar

Cevapla

Yorum Yaz