Image default
Foça

Foça Kafeleri : Foça’daki En İyi Cafeler

Foça Kafeleri : Foça’daki En İyi Cafeler

Foça Kafeleri
Foça Kafeleri

Makalede; Türkiye’nin İzmir şehrinde yer alan ve bir sahil ilçesi olan Foça’dan bahsedilecektir. Yenifoça kafeleri, adını fok balıklarından almıştır. Foça’nın olduğu ada ve çevresinde yer alan adaların etrafında yaşayan fok balıklarından dolayı eski ismi “Phokaia” iken zamanla söylenegele Foça olarak anılmaya başlamıştır. Doğal zenginlikleri, Sazlıca Plajı, Kosova Plajı, Foça Sahili, Mersinaki Koyu, Çanak Koyu, Beş Kapılar Kalesi, Pers Mezar Anıtı gibi daha birçok doğal ve kültürel miraslarıyla bilinen ilçe Foça, Türkiye‘nin en güzel ilçelerinden biridir. Mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Foça’daki en iyi cafeler her tarzda gezgine ev sahipliği yapacak niteliktedir.

Foça'daki En İyi Cafeler
Foça’daki En İyi Cafeler

Siz de Foça’ya gitmeyi düşünüyorsanız, bu güzel ilçede turladıktan sonra yorulduğunuz zaman soluklanabileceğiniz, ziyaret edebileceğiniz en iyi cafeler makalemizde derlenmiştir. Yazıda en çok oy alan, en çok sevilen ve tavsiye edilen cafelere yer verilecektir. En çok sevilen cafeler sırasıyla şöyledir:

  • Kavala Cafe
  • Cafe Gramofon
  • Martı Cafe
  • Gatsby Foça
  • Sacco Cafe
  • Foça Dibek Kahvecisi
  • Şakir’in Yeri
  • Plage Soleil
  • Yenifoça Butik Otel Restoran

Makalenin devamında yukarıda adları verilmiş olan cafelerin detaylı açıklamalarına yer verilecektir.

Foça Kafeleri
Foça Kafeleri

Kavala Cafe

Cafenin bulunduğu konum oldukça beğeniliyor. Cafe deniz kenarında olmasıyla beğenileri topluyor ve deniz manzarası cafeyi ziyaret eden misafirleri bir hayli büyülüyor. Cafenin binası, taş bir bina olduğu için Foça’nın doğal güzelliğine, denize, sahile ve güneşe uyum sağlamayı başarıyor. Kış akşamları cafede şöminenin sıcaklığında kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Cafede şömine olması, cafeyi daha samimi ve daha şirin bir yer yapıyor.

READ  Yeni Foça Plajları
Kavala Cafe
Kavala Cafe

Kavala Cafe’yi ziyaret eden misafirler, burada gün batımının güzelliğinden etkilendiklerini ifade ediyorlar. Konumunun deniz kenarı olması sebebiyle gün batımı ve deniz manzarasının birleşmesi misafirleri etkileyen bir unsur olmuştur. Ayrıca Kavala Cafe’nin kahveleri ziyaretçilerinden tam not almayı başarıyor. Foça’ya yolunuz düşerse uğramanız gereken yerlerden biri de Kavala Cafedir.

Yenifoça kafeleri
Yenifoça kafeleri

Cafe Gramofon

Gramofon Cafenin bulunduğu konum, oldukça merkezi bir yerde. Çarşıda bir sokak arasında olması sebebiyle ziyaretçilerine samimi ve sıcak bir ortam olduğunu hissettirmiştir. Mekanda bulunan şömine, taş duvarlar ve duvarlardaki şiirler, uğrayan misafirlere daha sıcak ve samimi geliyor.

Cafe Gramofon Foça
Cafe Gramofon Foça

Cafede akşamları canlı müzik dinletisi olduğu için sessizlik arayan misafirlere pek tavsiye edilmiyor fakat müzik dinleyip eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için Gramofon Cafe beklentiyi fazlasıyla karşılıyor. Canlı müzik haricinde cafede şiir dinletileri ve söyleşiler de yapılıyor. Sanatla iç içe olabileceğiniz Gramofon Cafe, ziyaret eden misafirleri tarafından fazlasıyla beğenilmiş ve önerilmiştir.

Martı Cafe

Martı Cafe’ye uğrayanlar, cafenin oldukça şirin, samimi, sevimli ve sakin bir mekan olduğunu belirtiyorlar. Martı Cafe’de bazı zamanlar resim sergileri de yapılıyor. Cafenin sanatla iç içe olması sanat severleri memnun ediyor. Bu sebeple de beğenileri toplayan bir cafe olmuştur.

Martı Cafe Foça
Martı Cafe Foça

Müşterilere karşı güler yüzlü, sıcakkanlı ve samimi yaklaşımları onları, ziyaretçilerinin gözünde değerli kılıyor. Cafenin tatlıları, kahveleri ve bira çeşitliliği oldukça beğeniliyor. Foça’ya gelenlerin Martı Cafe’ye mutlaka uğramaları gerektiği tavsiye ediliyor.

Martı Cafe
Martı Cafe

Gatsby Foça

Gatsby Cafe’de en çok beğenilen yemek hamburgerdir. Öyle ki Gatsby Cafe’ye sadece hamburger yemek için uğrayan müşteriler var. Eğer siz de çok açsanız ve canınız güzel bir hamburger yemek istiyorsa hiç düşünmeden Gatsby Foça’ya uğrayıp karnınızı doyurabilirsiniz. Konum

Gatsby Foça
Gatsby Foça

Gatsby Cafenin kahvesi ve biraları da oldukça övülüyor. Hamburgerinizi yedikten sonra güzel bir yorgunluk kahvesiyle günün yorgunluğunu atabilir veya soğuk bir birayla ferahlayabilirsiniz. Cafenin müzikleri de beğenileri topluyor. Konumu Eski Foça merkezde yer alan Gatsby Cafe, misafirlerinden tam not almayı başarmıştır.

READ  Yenifoça Burunucu Plajı
Plage Soleil Beach
Plage Soleil Beach

Plage Soleil

Foça’da en yeni mekanlardan birisi olan Yenifoça girişinde bulunan Plage Soleil cafe çok hızlı tanınan mekanlar arasına girdi. Foça bölgesinde en çok ünlülerin geldiği mekan olarak bilinir ve fiyatlar yüksektir. Bazı günlerde giriş parası bile alınmaktadır. Denize sıfır mekan gündüzleri Plage Soleil Beach hizmeti vermektedir.

plagessPlage Soleil Beach YenifoçaplagesoeplagesolellPlage Soleil RestoranplagesoleilPlage Soleilplageesplage2plage1Plage Soleil Beach

Sacco Cafe

Sacco Cafe’nin sokak arasında olması nedeniyle manzarası yok fakat kahvelerinin güzel olması sebebiyle oldukça tercih edilen nezih bir ortam. Kahvelerinin yanında atıştırmalıkları da oldukça lezzetli olduğu belirtiliyor. Cafenin dekorasyonu ziyaretçilerinden tam not alıyor. Otogara yakın olması sebebiyle Foça’ya inildiği zaman gezi öncesi buraya uğranabilir. Çalışanların sıcakkanlılığı, misafirleri memnun etmiş bir cafedir. Buraya gelerek yol yorgunluğunuzu bir nebze de olsa atabilir, burada dinlenip güzel bir kahve eşliğinde soluklanabilirsiniz.  Konumu

Sacco Cafe
Sacco Cafe

Foça Dibek Kahvesi

Foça Dibek Kahvecisi’nde kahveler odun ateşi üzerinde, değirmende çevrilip öğütülerek pişiriliyor. Kahve, çay ve müzikleri oldukça beğeniliyor. Küçük bir işletme olmasına karşın adını duyurmuş başarılı bir cafedir. Bulunduğu konum küçük bir ara sokaktır. Uğramış misafirler cafeyi tekrar ziyaret edeceklerini belirtiyor ve Foça’ya geldiğiniz zaman burada dibek kahvesi içmeden Foça’dan ayrılmamanızı öğütlüyorlar. Konumu

Foça Dibek Kahvecisi
Foça Dibek Kahvecisi

Şakir’in Yeri

Bu mekan bir köyün içinde bulunuyor. Kozbeylide Konumu ve dekorasyonu misafirlerine doğal bir ortamda olunduğunu fazlasıyla hissettiriyor. Şakir’in Yeri ağaçlarla çevrili olması sebebiyle ziyaretçilerine köy havası veriyor. Konumu

Şakir'in Yeri
Şakir’in Yeri

Çalışanların samimi ve sıcakkanlı olması dikkat çekiyor. Burada gözleme ve kahvaltıların beğenileri topladığı görülüyor. Kahvelerden de özellikle dibek kahvesi övülmüştür. Eğer köy ortamında olduğunuzu hissettirecek bir mekan arıyorsanız Şakir’in Yeri tam size göre.

Şakir'in Yeri Foça
Şakir’in Yeri Foça

Makalede, Foça’ya uğradığınız zaman günün yorgunluğunu atabileceğiniz, karnınızı doyurabileceğiniz, arkadaşlarınızla hoş vakit geçirip güzel bir kahve içebileceğiniz bir kaç cafe önerisine yer verilmiştir.

READ  Pollen Tatil Köyü | Yenifoça'da Tatil Köyü
foça butik otel
foça butik otel

Yeni Foça Butik Otel

Yeni foça butik otel, Yenifoça merkezde bulunmakta restoran ve havuzlu bahçesi bulunmaktadır. Yenifoça’ya gelenler için mutlaka otel tavsiyesi olarak düşünebilirsiniz. Elit ortam ve aile yeri olmakla birlikte lüks odaları vardır. Sahile  5 dakika yürüme mesafesi bulunmaktadır. Yenifoça Butik otel bölgeye göre fiyatlar uygundur Konumu merkezidir.

Yenifoça Butik otel cafe restoran
Yenifoça Butik otel cafe restoran

Foça’da Keşfedilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

YeniFoça Windsurf Yelken Spor Kulübü

Gezicini

Yenifoça Burunucu Plajı

Gezicini

Yeni Foça Plajları

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Yeni Foça Gezilecek Yerler

Gezicini

Voodoo Beach Club Foça

Gezicini

Sazlıca Plajı – Foça’nın En iyi Plajlarından

Gezicini

Retro Beach Club Yenifoça

Gezicini

Pollen Tatil Köyü | Yenifoça’da Tatil Köyü

Gezicini

Yorum Yaz