Image default
İzmir

Kınık Gezilecek Yerler

Kınık Gezilecek Yerler

İzmir Kınık Gezilecek Yerler, ülkemizin en güzel gezilecek yerlerine sahip, popüler bir şehirdir ve buraya her yıl milyonlarca turist gelmektedir. İzmir’in güzel bir ilçesi olan Kınık doğal güzellikleri ve gezilecek bölgeleri ile görülmeye değerdir. Oğuz Türklerinin Bozoklar kolunun Kınık boyundan ismini alan bu ilçenin yerleşimi ilk çağ dönemlerinde olmuştur.

Kınık
Kınık

Kınık ilçesi doğal güzellikleri önümüze seren, yapıtları ile bizleri geçmişe götüren şirin bir köydür. Temiz havası ve ilgi çekici bölgeleri ile Kınık, haftasonu tatili için oldukça güzel bir yerdir. Ege’nin kuzeybatısında, Madra dağları ve Yurt dağlarının arasında, Bakircay ovasının güneyinde kurulmuş olan bu ilçe, doğal güzellikleri ile ilgi gören bir bölgedir. Tarım ekonomisi ile geçimin sağlandığı bu yerde güzel ovaları görebilir, çevredeki doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

İzmir Kınık
İzmir Kınık

Kınık İlçesi Ulaşım

Kınık ilçesi, Ege bölgesinin turizm merkezi olan İzmir ilinde yer alıyor. Şirin bir köy olan Kınık’ta doğal güzellikleri ile çevrili cennet gibi bir yerdir. Ziyaretçilerin hayranlık duyduğu Kınık ilçesinde konaklama hizmetleri ve ulaşım oldukça kolaydır. İzmir’in doğa cenneti olan bu ilçeye ulaşım sağlamak için şehir merkezinde kalkan otobüslere binebilirsiniz.

İzmir’in ilçelerinden biri olan Kınık, turistik bir özelliği bulunmayan eski bir yerleşim yeridir. Yalnızca doğal güzellikleri görebileceğiniz bu ilçe köy, İzmir merkeze 119 km uzaklıkta yer almaktadır. İzmirde Gezilecek Yerler Bergama ilçesine de 19 km uzaklıkta olan Kınık ‘a otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte bu ilçeye ESHOT otobüsleri ile de gelebilirsiniz. Evka 3, Bornova ya da Fahrettin Altay yönünden aktarmalı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karadere Köyü
Karadere Köyü

Karadere Köyü

İzmir’in ilçelerinden biri olan Kınık’ta gezilecek yerler tarihin kalıntıları ve bölgenin doğal güzellikleri ile ilgi çekiyor. Kınık gezilecek yerler arasında en başta gelen ise bölgede yer alan Karadere köyüdür. Mavişehir 

READ  Torbalı Gezilecek Yerler

Tarihin kalıntılarını göreceğiniz bu köyde gezebilir, buradaki yeşil alanlarda keyif dolu bir piknik yapabilirsiniz.

Doğanın bir köşesi olan İzmir ilindeki Kınık ilçesinin köyleri harika güzellikler ile çevrili bölgelerdir. Karadere Köyü de Kınık ilçesinin köylerinden biridir ve burada gezilecek ilgi çekici birçok yer bulunuyor. Tertemiz havası ve yeşil alanları ile huzur bulacağınız cennet gibi bu yerde doğayla başbaşa kalmanın keyfini çıkarın.

Boncuk Gölün
Boncuk Gölün

Doğa’nın Harikası Boncuk Gölünü Görün!

İzmir ilinde görülmeye değer yerlerden olan Kınık ilçesinde yapacağınız gezide çok farklı yerler vardır. Yerleşimi tarih öncesi devirlere dayanan Kınık ilçesi, köyleri ile muhteşem bir yerdir. Kınık ilçesinde gezilecek köylerden olan Boncuk gölü, buranın muhteşem bir doğal güzelliğidir.

Kınık ilçesinin köyleri ve yeşil alanları gezilmeye ve görülmeye değer yerlerdir. Burada görülecek doğal güzelliklerden biri olan Boncuk gölü, temiz havayı soluyacağınız harika bir yerdir. Mesire alanı olan Boncuk gölü çevresinde mangal yakıp, piknik keyfi yapabilirsiniz. Kuş seslerinin doluştuğu, manzara ile ilgi çeken Boncuk gölünde sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Asar Kale- Koca Ömer
Asar Kale- Koca Ömer

Asar Kale- Koca Ömer

İzmir’in bir ilçesi olan Kınık, görülecek doğal güzellikleri ile doğanın muhteşem bir köşesidir. Burada gezeceğiniz yerler arasında olan Asar Kale-Koca Ömer, eski çağlarda gözetleme kulesi olarak kullanılmaktaydı. Tarihi öncesi devirlerden kalma bu yere Kınık ilçesinde iken mutlaka gezmelisiniz.

Kınık, yerleşim yeri olarak İzmir ilinin en eski bölgelerinden biridir. Gezi listenizde mutlaka yer alması gereken bu yerde görülecek farklı bölgeler bulunmaktadır. Asar kaleKoca Ömer, Kınık ilçesinde görülecek yerlerden biridir. Eski çağlardan bugüne Kınık’ta yer alan Asar Kale Koca Ömer, 475 m yüksekliktedir. Tepenin üzerine kurulu bu yerde ayrıca şu ihtiyacı için bir Sarnıç vardır.

Buraya Yakın Gezilecek Yerler

READ  İzmir'de Ulaşımı En Kolay Semtler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz