Image default
Konya Meram

80 Binde Devri Alem Parkı

80 Binde Devri Alem Parkı, 2014 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ziyarete açılmıştır. Konya‘nın Meram ilçesinde bulunmaktadır ve önemli turistik alanlarından biridir. Yerli yabancı her yıl yüzbinlerce ziyaretçi ağırlamaktadır.

 80 Binde Devri Alem Parkı
80 Binde Devri Alem Parkı

Kaç Bölümden Oluşuyor?

Devri Alem Park, 3 bölümden oluşuyor ve bu özelliğiyle Türkiye’de bir ilk haline geliyor. 3 bölümden oluşan başka bir park Türkiye’de yok.

Aynı park içinde;

  • Tarih öncesi canlıların hareketli şekilleri
  • Minyatür eserler
  • Masal kahramanları yer alıyor.

Genelde bu tarz şeyler farklı yerlerde sergilenirken Konya‘da tek bir alanda toplanmış. Bu da demek oluyor ki park oldukça büyük.

T-Rex Parkı
T-Rex Parkı

 80 Binde Devri Alem Parkı T-Rex Parkı

Burası parkın tarih öncesi dinozorları bulundurduğu bölümü. 50 dinozor maketinin yer aldığı alanda gelen ziyaretçiler adeta tarihsel süreçte yolculuğa çıkıyor. Özellikle büyük ve hareketli oluşları daha canlı görünmelerini sağlıyor. Neredeyse gerçek bir dinozorla aynı boyutta olması parkı daha da ilgi çekici yapıyor. Parkın en dikkat çeken noktalarından biri olma özelliğini de taşıyor. Burada gelen ziyaretçiler birbirinden farklı dinozor türlerini yakından tanıma fırsatı elde ediyor.

Pamuk Şekeri Masal Dünyası
Pamuk Şekeri Masal Dünyası

Pamuk Şekeri Masal Dünyası

Parkın bu bölümü özellikle çocukları çok mutlu ediyor.  Devri Alem Parkı Birbirinden farklı masal kahramanlarının heykelleri bir arada bulunuyor. Keloğlandan devlere, Hacivat ve Karagöz’den Hababam Sınıfı oyuncularına kadar herkesin balmumu heykeli yer alıyor. Sanki gerçekmiş gibi yanlarına gidip fotoğraf çekilebilirsiniz. Özellikle çocukların izledikleri çizgi film karakterlerinin yanlarında olması onları çok mutlu edecektir. Sadece çocuklara değil farklı konseptleri ile her yaş grubuna hitap ediyor. Meram ilçesinde diğer yerler için Meram Gezilecek Yerler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

READ  Kozağaç Parkı : Konya'da Bir Park
Cihan-ı Türk Abideler Şehri
Cihan-ı Türk Abideler Şehri

Cihan-ı Türk Abideler Şehri

Burası ise Türkiye’nin her yerinden eserleri içinde barındıran bir minyatür sergi alanıdır. Camilerden heykellere, köprülerden mimari yapılara görmek istediğiniz her yeri birkaç saat içinde keşfedebilirsiniz. Küçük olsalar dahi bu gezinti size iyi gelecektir. İstanbul Minyatürk’e benzemektedir, onun kadar kapsamlı olmasa da aynı özellikleri taşımaktadır. Burada kültürel birikimlerimizden oluşan toplam 120 adet eser bulunmaktadır.

 80 Binde Devri Alem Parkı
80 Binde Devri Alem Parkı

Giriş Bilgileri

80 Binde Devr-İ Alem Parkı ziyaret saatleri 09:00-18:00 arasındadır. Giriş saatlerini belediye belirlemiştir. Bunun dışında giriş şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üstü için ücretsizken yetişkinlere 5 TL, öğrencilere 3 TL’dir. Bu kadar kapsamlı bir park için oldukça uygundur.

80 Binde Devri Alem Parkı

Ulaşım

Park Konya‘nın Meram  ilçesinde, Dutlu Caddesinde yer alıyor. Merkezi bir yerde olduğu için ulaşım oldukça kolaydır. Özel araçla gidecekseniz, KonyaAntalya çevre yolunda ilerlerken Dutlu Caddesi yönünde sağa dönün, 3 km sonra sağda kalacaktır.

Alternetif Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

Sille Baraj Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Seydişehir Gezilecek Yerler

Gezicini

Selçuklu Gezilecek Yerler

Gezicini

Sarayönü

Gezicini

Panorama Müzesi Konya’da Bir Müze

Gezicini

Olimpiyat Parkı : Konya

Gezicini

Obruk Gölü Konya, Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Yorum Yaz