Image default
Meram

Dutlukır Piknik Alanı

 

Konya‘da piknik yapılacak alandan biri olan Dutlukır piknik alanı, ailecek muhteşem bir gün geçirmek için çok ideal bir yer. Doğa ile iç içe, yemyeşil ağaçların içinde, kuş sesleri eşliğinde sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek, anları ölümsüzleştirmek için en çok tercih edilen yerlerden biri. Meram bölgesinde, eskiden beri var olan fakat yapılan çalışmalar ile daha güzel hale getirilen Dutlukır piknik alanı, sahip olduğu özellikler ile rakiplerine fark atıyor.

Dutlukır Piknik Alanı
Dutlukır Piknik Alanı

Bunlar;

  • Çocuk park alanı
  • Kamelyalar
  • Gölet
  • Tuvalet ve mescit
  • Yetişkin oyun alanıdır.

Konya‘da Sahip olduğu bu özellikler ile gününüzün daha da güzel geçmesini sağlayabilir, sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlarla bu günü ölümsüzleştirebilirsiniz.

Dutlukır Çocuk Park Alanı
Dutlukır Çocuk Park Alanı

Çocuk Park Alanı

Piknik alanın içinde ayrıca çocuklara ayrılan bir bölümün olması, birlikte vakit geçirmeleri açısından oldukça güzel düşünülmüş. Park alanlarında ki aletlerin çokluğu da çocukların hemen sıkılmasını engelliyor, diğer çocuklar ile iletişimler kurarak arkadaşlık bağlarını güçlendiriyor.

Dutlukır Kamelyalar
Dutlukır Kamelyalar

Kamelyalar

Piknik alanının içinde yer alan kamelyalar ile daha düzenli bir oturum sağlamak amaçlanmıştır.Meram Kamelyalar da ailecek oturarak lezzetli ve anlamlı yemekler yiyerek açık havanın tadını çıkarabilirsiniz. Koyu sohbetlerin tadına varabilirsiniz.

Dutlukır Göleti
Dutlukır Göleti

Gölet

Piknik alanı içinde yer alan göletler ile, muhteşem bir görsel şölen sağlanmıştır. Gelen misafirlerin ve konukların unutulmaz anlar yaşamasını ve bu anları ölümsüzleştirmesine güzel manzarası ile katkıda bulunmuştur.

Dutlukır
Dutlukır

Tuvalet ve Mescitler

Piknik alanının içinde yer alan tuvaletler ile daha temiz bir ortam oluşturmak amaç edinilmiştir. Tuvaletlerin her zaman temiz ve bakımlı olması en dikkat edilen konulardan biri olmuştur. Mescitler ise, bireylerin rahatlıkla ibadetlerini yerine getirmeleri için yapılmıştır.

READ  Konya Kayalıpark : Meram'da
Konya Meram Yetişkin Oyun Alanları
Konya Meram Yetişkin Oyun Alanları

Yetişkin Oyun Alanları

Eğer Konya‘da yaşıyorsanız, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla ya da ailenizle birlikte doyumsuz bir gün geçirmek, doyasıya eğlenmek istiyorsanız, tercih edeceğiniz yerlerden birisi de Dutlukır piknik alanıdır. Burada yer alan yetişkin oyun alanı ile yetişkin bireylerde çocuklar gibi eğlenebiliyor. Kurdukları takımlar ile çeşitli oyunlar oynayarak günlerini daha da anlamlandırıyorlar. Düz bir alandan oluşan yetişkin oyun alanı ile çeşit çeşit aktiviteler ile gününüz daha da güzelleşsin.

Diğer park alanları:

Konya Kültürpark  

Kanyon Park 

Kozağaç Parkı  

Meram Gezilecek Yerler

Konya Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Gezicini

Meram Gezilecek Yerler

Gezicini

Meram Dere Köprüsü : Konya’da Saklı Cennet

Gezicini

Meram Bağları : Cennetten Bir Köşe

Gezicini

Kozağaç Piknik Alanı

Gezicini

Kozağaç Parkı : Konya’da Bir Park

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Kayalıpark : Meram’da

Gezicini

Yorum Yaz