Image default
Marmaris

Boncuk Koyu | Muğla

Boncuk Koyu Marmaris Muğla

​​​​​​ ​Boncuk Koyu ismini suyun altında bulunan küçük çakılların boncuk gibi görünmesinden almıştır. Gökova ile Muğla arasında bulunan Çamlık Köyü bölgesinde konumlanmış olan boncuk koyu plajı birçok önemli özelliği sebebiyle diğer koylarda farklıdır. Boncuk koyunu diğer koyardan ayıran en önemli özellik diğerlerine nazaran daha sıcak olmasıdır. Aynı zamanda suyunun saydam ve berrak olması birçok ziyaretçi tarafından beğenilmektedir.

Boncuk Koyu
Boncuk Koyu

Su Sporlarına Etkisi

Sualtı görüş mesafesi 20-25 metreyi bulan boncuk koyunun şnorkel ile dalış yapanlar için önemli bir mekan olduğu bilinmektedir. Suyunun bu özelliğinin yanı sıra boncuk koyu birçok balık çeşidine de ev sahipliği yapmaktadır.

Boncuk Koyu Marmaris Muğla
Boncuk Koyu Marmaris Muğla

Konumu

Konumu ise Muğla’dan yaklaşık 52 kilometre uzaklıkta yer aldığı bilinmektedir. Su sporları ile ilgilenen birçok insanın ziyaret etmesi gereken boncuk koyu aynı zamanda etrafında bulundurduğu kayalıklar sebebiyle kayalıkta yüzmeyi seven insanlar için muhteşem bir seçenek olmaktadır. Uzaktan bakıldığında çam ve palmiye ağaçları arasında bulunan boncuk Koyu suyunun özelliği ve dış güzelliği ile birçok ziyaretçi tarafından beğenilmektedir.

Boncuk Koyu
Boncuk Koyu

Ulaşım

Birçok ziyaretçi tarafından tercih edilen boncuk koyu ulaşım konusunda da büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hem kolay bir ulaşımı bulunan boncuk koyunun hem de tatil fırsatları içerisinde en uygun olanı olarak bilinmektedir. Hem sahilinin temizliği hem de su altı görüş mesafesinin 15-20 metreye kadar inebildiği Marmaris boncuk Koyu sporcular için oldukça iyi bir seçenektir.

Boncuk Koyu
Boncuk Koyu

Marmaris Bölgesindeki Diğer Yerler

READ  Muğla Marmaris Akkum koyu

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Muğla Marmaris Akkum koyu

Gezicini

Marmaris Tarihi Yerleri

Gezicini

Marmaris Marina – Liman | Doğu Akdenizin Turkuaz İncisi

Gezicini

Marmaris Kaleiçi | Muğla

Gezicini

Marmaris İçmeler Gezilecek Yerler

Gezicini

Marmaris Gezilecek En Güzel Yerler | Muhteşem Liste !

Gezicini

Yorum Yaz